Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz bajnokpityu #42207 üzenetére

    Nálam köztes órajelen hal le, leginkább min órajel környékén.
    Az OC-t ugyanúgy bírja, 3.8GHz @1.150V prime stabil. Viszont amikor visszavesz 1.6-2GHz-re és 0.850V körülre akkor adja be a kulcsot. Mert most fentebb toltam a feszt és így úgy tűnik nem fagy. Persze win8-cal nem volt gond.

    Szóval olyan mintha az EIST fesz/órajel állítása menne máshogy a háttérben. Bár erről azt gondoltam, hogy tisztán hw-s, bios függő. De az is lehet, hogy a bios-on keresztül b*ssza el. A biosban az LLC épp a fesz görbén módosít, amit többször láttam, hogy nem a beállított/mentett értéken figyelt.

    Bios def volt, lévén, hogy 1-2 leállás után cseszett a gép elindulni és kénytelen voltam jumperrel kisütni. :)
    Tutira veszem, hogy az UEFI mód csesz be valamit a beállításokba.

    @woodworm
    Vga-ból más okok miatt volt bent kétféle is, 7770, 7850, mindkettővel ez volt.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    Nekem is lenne frissítős kérdésem.
    Találkozott valaki azzal, hogy 25p/50Hz akad?
    - Kb. 20 percig vajsima a lejátszás.
    - Utána jön 10-20mp, amikor másodpercenként ugrik egyet a kép. Kb. képregény szintű. Frame drop szám nem növekszik.

    Nincs terhelési probléma, nem azért akad. Nem forrás gond, többféle 25p anyag is ezt csinálja. 23.976-nál nincs ilyen gond egyáltalán. Tehát a nehezebb művelet az megy neki. :)
    A frissítés filmhez igazítása be van kapcsolva ofc.
    Ha belövöm a film igazítását a frissítéshez, akkor megszűnik a 25p akadás is, tehát vmit korrigál. Csak kérdés, hogy mi a francot, mikor az 50Hz kb. 6000 éve problémamentes, lévén szép kerek szám.

    Llano-ról van szó, Catalysttel. Kodi 15.2.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #42222 üzenetére

    Hádde' ez ment. És most is 14.4 van fent, tehát nem új driver.
    Írtam korábban, hogy a 15.7-tel pl úgy ahogy van megszűnt a videólejátszás pl. Se Kodi, de még egy MPC-HC se adott képet. Gondolom az egész DXVA-t kinyírta valahogy. Szóval azt látom, hogy a régiek supportja elszállt.

  • sb

    veterán

    válasz Strezi #42229 üzenetére

    Azért nem annyira rossz a helyzet.
    Itt annyira komoly hibák nincsenek. Vagy ha komoly - mint amit írtam - van még 20 másik driver, ami jó.
    Intelnél meg kijön a támogatási ciklus alatt 4-5db driver max és csókolom.
    És persze ez egy 5 éves cucc, nem 1-1.5 év alatt jutott el idáig. ;)

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #43797 üzenetére

    Ez nem újdonság. 2-3-4W-ot mutat egy Sandyre is a progi. Erre még rájön az alaplap, stb… abban volt némi fejlődés, de idle-ben azért szvsz nincs nagy különbség Intel és AMD között. Legalábbis én desktopban ugyanazokat mértem amit itt PH-n is mértek a tesztekben, idle paneltápos, SSD-s gép 13-20W között van. az új gen Intelek Haswelltől léptek lefelé 3-4W-ot 20-ról, Aztán talán most a Skylake még 2-3W-ot. AMD APU meg valahol 16-17W-nál áll meg. A többi amit esetleg notiban lehet mérni az inkább a noti jellegből adód előny, amikor a valós idle is lemegy 10W alá.

    Ami különbség – a nyilvánvaló full terheléses TDP-n kívül – az valóban a light load. AMD-nél azonnal felkapcsolnak a magok. Legalábbis Phenom II és Llano ezt csinálta. Alig látom köztes órajeleken az Intellel szemben. És az egál közeli idle fogyi is azonnal több lesz 10-30W-tal, procifüggően pl. programindítás, netezés közben is.

    A Skylake – mobilban kegyetlen amúgy. Egy 6440HQ-t néztem, ez valós 4 magos i5, 45W TDP, de long TDP-re 35W van megadva. Néztem fog-e throttlingolni és lóf*szt. :D Prime95 alatt 4 mag 3.1GHz-en és hwinfo 28-29W fogyit mutat 10-15 perc után is. Amúgy meg Cinebenchb pontszámban túldobja az i5-2500-amat. Csak a miheztartás végett, az 95W TDP és meg is eszi. Egy kis undervolttal meg már bement 25W alá. Jó persze van Linx is ami biztos jobban fűtené meg ott az IGP is mellette ami még dolgozhat, de ez így is brutális. 25W-ból egy desktop 4 magos „gémer” szint.

    ON: RX 460 30W lenne? Nem 50-60W körül fog jönni (és 270 körüli teljesítménnyel)?. Szvsz az is overkill HTPC-be. Persze a madvr-esek örülhetnek majd. :D Ezért is kapok agybajt, ha kimaradna a Bristol. Meg már attól is, hogy sehol sincs. Nincs értelmes, de erős HTPC 15-35W vonalon és rendes 4k támogatással. Van rá dvga meg 20x erősebb cuccok, nomeg cpu-ban is sokkal jobb lenne a BR… de mégse. Intel is sz*rakodik a main10-zel meg HDMI 2.0-val. Hónapok óta a droidos kütyük a legtöbbet tudó HTPC alapok. Vicc ami megy. Nyers erőt tekintve hw szinten el vagyunk látva jobbnál jobb cuccokkal, de 1-2 hw csatit forrasztanak rá meg sw oldalon nincs normális támogatás és annyi. 
    Nincs még 4k kijelzőm, de ha már cserélek nem vennék szívesen nélküle mert a köv. TV az lesz, alig van már feláruk.
    Egy G4400 már majdnem befigyelt, aprón kemény 12.5k meg 13-14k alá egy mATX lap. Elvileg 3D-t is tud, ahogy néztem azon se lepődnék meg ha már IGP-ben is lenyomja a Llano-t. Meg utóbbival már mindenféle baj van, 5 driverből 4 nem jó, Win10 alá már csak 1db win update-es driver van, most próbálom ki megy-e rajta minden. Nem sok pénzt tennék rá.

    A beköszönő regény után kérdeznék is, azért tévedtem erre. :D
    Még mindig küzdök a távval. vmi occsó'osztjó megoldás kéne. Univerzális, activity-s, az se ártana, ha lenne jó droidos támogatása, de a fizikai távról se mondanék le. Vmi külön IR blaster+wifi-droid app-os megoldás. Találtam droidos app-ot ami konfigolható szabadon eszköz és GUI szinten: kipakolhatóak a gombok, stb. De csak 1-2 univerzális és drága IR blasterrel működnek. Meg találtam ilyet, saját app-pal. Nem tűnik rossznak. Valaki próbálta már ezt v. más hasonlót?

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #43820 üzenetére

    Most látom, hogy vita lett a fogyasztásból.
    Amit a 6440HQ-ra írtam az hwinfo, sw-s kijelzés, de én azt tapasztaltam, hogy tök jól számolja a cpu ezt és korrekt értékeket ad más konfigokban.
    A többi amit írtam saját, fogyasztásmérős mérések, többféle táppal oda-vissza kimérve. Szóval még hatásfok korrekciót is tudok mondani ha kell.

    Amúgy a Haswell sokat eszik. Az összes teszt alapján látszik, ott jött be a race to idle. Felmegy akár TDP fölé is, hogy hamarabb befejezze és jön az idle. Meg Haswellnél a frissen bevezetett C6/C7 state.
    Saját mérés alapján is ezt tudom megerősíteni. Nyilván másfajta lappal, de hasonló cpu-val és más részében azonos konfiggal:
    A teljes gép prime95 (tehát csak cpu, de 100% terhelés) alatt. A komplett gépre, konnektornál mérve, paneltáppal:
    - G2020, 55W TDP: 35W.
    - G3420, 53W TDP: 67W.

    @lajos75:
    A TDP csak TDP osztályt jelent. Nézd meg, Intelnél azonos TDP-re van megadva egy rakás Pentium és i3, változó órajelekkel. Simán van 20-30W különbség köztük valós fogyasztásban az 50-60W közötti hivatalos TDP-jüktől függetlenül. Ez mindig így volt.
    Van hasonló konfigom a tiédhez is szülőknél: G3420, 2x2GB, SSD, HDD, BeQuiet 350-es táp, 2 venti. Ha jól emlékszem ez is olyan 71-73W körül volt.
    Ez az ami paneltáppal és HDD nélkül már 67W. És ehhez képest volt a G2020 35W. De volt i3-2100 is, az kb. ugyanezzel a konfiggal 65-70W körül állt meg.

    Az mondjuk gáz, ha 25W-ot mutat a proci és a fizikai mérő akkor dobta a 83W-ot. :) Ennyi különbség nem lehet valóban és akkor a program hülyeséget mutat.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #43900 üzenetére

    Egy előnyük van. 170-esből van 1-2 fullextrás lap 4k60p (DP) kimenettel. Más kérdés, hogy mire lesz rá anyag a main10 úgyis kell, ami viszont még hiányzik ezekből.

    A távval kapcsolatban senki nem tud tippet adni?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #44389 üzenetére

    Szerintem önsz*patás lenne.
    Nem is hw-sen. Ahogy írták, működhet együtt két vga is, de egy vga-val is megoldható és egyszerűbb. kadencia gond úgy sem lesz.

    Az sw része szívatós szerintem. Ezt a dedikált vga-k felállást, vagy akár az egy vga, több kimenet dolgot sem támogatja minden 100%-osan. Onnantól meg csak az állítgatás, vacakolás lesz vele.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #44453 üzenetére

    Én is most próbálom ki a Skylake-et az A6-3620 után.
    Nekem épp a G4400 nem szimpi. Jelenleg látok G3900-at 12-ért meg G4500-öt 19-ért, A 4400 pedig 16k.

    Szvsz a 3900 oda-vissza elég mindenre HTPC-be, a 4500-zal csak a dupla IGP miatt szemezek hátha egyszer jó lesz madvr-re vagy kis játékra. (Amúgy tisztában vagyok vele, hogy soha nem fogom úgyse ezekre használni. :D :D)

    @djnice
    Olyan buildről nem tudsz véletlenül ami MVC-t és dual audio-t is támogat? :) Csak külön találkoztam eddig velük.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #44468 üzenetére

    Igen, most esett be. Végül legyőztem a kíváncsiságom, G3900 lesz. Még ehhez képest is majdnem féláron van. Holnap megjön, de még talán 1-2 hét mire átpattintom és nyugdíjba megy a jó kis A6-3620.

    Remélem azért a driverekkel, 3D-vel nem lesz nagy szívás. Intelnél eddig semmi nem ment simán. AMD csak az utóbbi időben kezdett szívatni így, hogy X év után megszűnt a support.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #44481 üzenetére

    Kíváncsi leszek mit bír alulfeszelésben, azt gondolom hozza majd a régi G2020-as szintet, terhelve 30-35W körül a teljes konfigra HDD-k nélkül.

    Az A6 is elég ütős volt, alulfeszelés+downclock-al vagy 30-35W-ot meg lehetett fogni de a kisebb órajelen azért már nagyon döcögős volt, gyakorlatilag egy Kabini lett belőle 1.8-2GHz-en. A G3900 saccra ennek majdnem a duplája lesz és még úgy is kisebb fogyival.
    Szóval már csak a driver problémákat kell megúsznom. :)

    szerk: Nálam Big Shuriken 2 kerül rá, de csak mert van. Kb. 90%-ban a HDD-ket fogja hűteni nem a procit. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz bajnokpityu #44546 üzenetére

    Én írtam régebben, hogy sz*ptam vele. Mérések alapján sem olyan pontos, mint pl. az Intel. Tehát törvényszerűen lennie kell 1-2 eldobott framenek néha.
    Az más kérdés, hogy én vmi bugba futhattam bele, mert nekem sűrűbben droppolt. Driveres galibák voltak mert attól függött.

    Szóval az AMD sem annyira 100% sajnos. Ha már előjött a téma Brazossal: régi cuccok főleg nem életbiztosítások. FM1-em megyeget de amikor frissíteni próbáltam drivert akkor vmi mindig elcsesződött. Lassan 2 éve érintetlen driver ügyben. Előtte meg a fentebb írt 1-2 rossz átmeneti driveren kívül mindig rendben volt azért, lehetett frissíteni, ment minden. Ha bug volt a köv driverben javult. Sajnos ott is véget ért a support.
    Régivel, érintetlenül még jó lehet... egy darabig.

    szerk: Win10-re pl. az FM1 Llano-hoz már nincs kint amd.com-on driver. Azt javasolják a win update-en elérhető egyetlen darab drivert használjam. Mondjuk úgy tűnt nincs gondja, 3D-t nem próbáltam csak. De azért beszédes, hogy 1db ms-hez fellőtt driver van és annyi.

    Más: Droidos lejátszók simán viszik a 4k-t, mégpedig main10, 60p-t amit PC-ből 100-óbl 1 esetben tudsz kicsiholni. Nincs benne trükk, van benne "5Ft-os" hw dekóder és annyi. Meg HDMI 2.0. Az sem ürtekknika csak egyszerűen a PC-s hw-k most lemaradtak mint a borravaló. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #44481 üzenetére

    Beröffentettem. Paneltáppal (de a szar hatásfokú LC-Power-emmel), 1db SSD-vel 10W idle, 28W Prime95 alatt. Alulfeszelve 24W. Elég korrekt. :)

  • sb

    veterán

    USB-s indítás távval: Régebben volt ezzel kapcsolatban mindenféle sztori. Ki az akinek megy és milyen felállásban? Szokásos Chinavision cuccal próbálnám.

    Az is érdekelne, hogy UEFI Win10-el megy-e? Desktop gépemen pl. már vezetések billel sem megy az ébresztés. Asrock weboldalán azt írják, hogy már Win8 alatt sem támogatott "fast start" esetén, de nekem évekig ment alatta. Annyi különbség volt, hogy a Win8 legacy boot-tal ment, most a Win10-et meg UEFI boot-tal használom. Szóval gondoltam inkább ez lehet a probléma.

  • sb

    veterán

    válasz bajnokpityu #44660 üzenetére

    Ez így kb. korrekt.
    Ami még az AMD baja:
    - Ha van is kisebb, jó procija, egy szálon gyenge, ha épp nem többszálú erő kell.
    - És általában aki HTPC-t épít azt a fogyasztás is érdekli, abban pedig szintén nagyon le van maradva.

    szerk: Most cseréltem le az A6-3620-at. Papíron i3 szint, de én visszavettem 2GHz-re, mert így -25-30W-ot nyertem vele. Ez még mindig 50W körüli fogyasztást jelentett teljes gépre terhelve, de erőben már lesüllyedt Atom/Brazos szinte. a 4 mag erős, de a kis freki egy szálon már gyilkos volt.
    Most a G3900 agyonveri érzésre. Kb. 25W-ból. Boot 5x gyorsabb, de minden más is, a Kodi felület is. Egy multi pontszámban meg ugyan látszik a különbség a visszafogás miatt, de nem ennyi.
    De ez már egyéni szoc problem, visszafogás nélkül és újabb AMD APU-kon azért a 45-65W-os osztálynál nincs ekkora különbség mondjuk i3-hoz képest.

    Amiben még jó (volt 4k alatt) az AMD az a feature lista. Nincs butítás, nem támogatott dolog.
    Most pl. még meg kell néznem miafakktól szűrösek a vékony betűk a TV közepén az Intellel. Amit tudtam kilőttem driverben, de éjjel volt, talán nem mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz dunkel #44671 üzenetére

    Jogos. :R

    Bár nekem és sokaknak számít ilyenformán is a fogyasztás.
    Itt is van ugyanis egy nagy félreértés még: a fogyasztás nem egyenlő az áramszámlával: hűtés, zaj, méret, aki arra érzékeny annak táp/tápzaj, stb... Nem a 10Ft-okban mérem én sem a fogyasztást.
    (Arról már nem beszélek, hogy van aki nem több 100W-ból mozizik, de ez mindegy, ha tényleg nem az áramszámlát nézzük.)

    Az más kérdés, hogy én pl. a fentieket is próbálom összevonni, mert általában overkill több gépet amúgy töredék feladatokra allokálni. De ez már egyéni preferencia kérdése (itt is van nyilván külső tényező, pl. fizikai elhelyezés, de alapvetően döntés kérdése).

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #44677 üzenetére

    Ki van lőve sok minden, de ez desktop volt, nem is videó. És közben rájöttem, hogy csak a "szokásos" win font-render f*ssága. (értsd: cleartype off, de így is elmos bizonyos betűméretet bizonyos felületeken. És az off is cleartype on után volt, mert máshogy kalibrál ha csak simán off-ra teszed vagy bekapcsolod a CT-t és utána ki. :U ) Szóval ez nem lesz gond szerintem ill. valószínűleg hw független.

    A többihez viszont minden infót szívesen fogadok. Igyekeztem mindent kilőni, de Intelen nem tiszta mi micsoda pontosan, Ivy-n még kevesebb opció volt, onnan van csak tapasztalatom.

    Most zajcsökkentések, bőrtónus javítás off, méretezés off, ycbcr off (ez remélem rgb 4:4:4-et jelent), kimenet 0-255-ön (bár erről nem vagyok meggyőződve, mert elég világos volt a próbafilm első ránézésre).
    De pl. találtam vmi sharpness csúszkát amit reflexből lehúztam volna, ne élesítsen nekem utána. De nullán tiszta homály a desktop is. És nem is vmi középállású csúszkáról van szó, korrekt 44-re van belőve gyárilag. :)

    És van még egy film mode detection, vagy mi is. Kilőttem de itt arra tippelnék, hogy 24p kadenciahelyes lejátszáshoz esetleg kellhet.

    Más: Friss Kodiban most van végre több scaler opcióm, ki mit használ? (spline36, lanczos3, vmi optimalizált változat is)

    @djnice, #44680
    A másik topic alapján én is rámozdultam egy ilyen cuccra. Már úgy ahogy végignyálaztam a topicját is.
    Még annyit nem tudok, hogy ezeknek a deinterlace-el sincs már semmi gondjuk, ugye? Ill. még egy kérdés: DLNA szerverként transcode mennyire fekszik nekik?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz dunkel #44671 üzenetére

    Amúgy viccesek ezek a besorolások.
    HTPC azért definíciószerűen nem hiszem, hogy ne tartalmazhatna lejátszandó adatot, adattárat is.
    Vagy amit írsz: nonstop=NAS topic. Nekem nem megy nonstop, mégis HTPC+NAS-nak szoktam hívni a gépem, mert adattárolásra is használom. Olyanra is, ami nem HTPC célú, hanem desktop gépre, más gépekre kell adat. De amikor ezt leírtam a NAS topicban majdnem kiátkoztak, hogy hibába tárol adatot több user/gép felé, ha nem 7/24 akkor nem NAS. (Meg ugye tiszta HTPC-nek sem mondanám.)
    De van itt a topicban olyan is, akinek a HTPC egy nappaliban lévő és ottani célokat kiszolgáló PC, vagyis vinnie kell FHD gameket is. :)

  • sb

    veterán

    válasz dunkel #44701 üzenetére

    Nem a TV-től lesz az, de ha filmlejátszásra használom akkor az.
    Nézd úgy, hogy félig ONtopic mindkettőben. Ha megkérdezem erről a gépről itt, hogy milyen scalert használjak az baromira ide illik. Ha meg a NAS topicban azt, hogy SMB-n miért lassú az átvitel az meg ott ON.
    Gamer topicba pl. nem megyek mert a Doomnak nem kell rajta futnia. :)
    Ezeket meg meg tudom különböztetni, épp én szoktam azon vitatkozni, ha a saját igényeinket kivetítjük másokra is. Pl. csak HDD-vel együtt vagy csak külön lelet HTPC valami... csak csak 24/7 mehet egy NAS. Ez nettó hülyeség.

    Ez most kb. olyan mintha kitalálnánk, hogy HTPC passzív is, mer' minek bele venti és mivel nekem meg a gépemben egy 600rpm-es így elhajtanál emiatt is. Vagy van aki billről nyomja távirányító helyett... őt is küldjük el, mert az milyen mozizás már? :)

    Nem véletlenül nem megyek egyébként a wake on usb kérdésemmel sem a lap vagy más topicba, mert pl. távval itt van a legtöbb tapasztalat ezekben.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #44700 üzenetére

    Köszi a segítséget!

    "ycbcr off (ez remélem rgb 4:4:4-et jelent)," :K
    Ok, biztos nem voltam benne, mert AMD-n korrektül volt RGB 4:4:4, 4:2:2, YCbCr is külön.

    A TV-t kiválasztva a Megjelenítő beállítások Speciális fülénél Teljes tartományra kell állítanod a kimenetet, hogy 0-255-öt kapj
    Erről beszéltem, áttettem, de ennek ellenére fakónak tűnt. Még nem volt időm vacakolni vele. Remélem nem a régi bug. Kb. minden IGP szérián javítani kellett, mert volt olyan driver amin hiába kapcsolat, szar volt. Ivy-n meg Haswellen is szívtam vele.

    itt található az IT tartalom beállítás is, amit ki kell kapcsolni, mert szerintem emiatt rosszalkodnak a betűid
    Sajnos nem, próbáltam mindkét állásban. Az adott ablak (system prop) betűi szarok. Ez win bug sajnos. Más ablakban vagy más részek adott ablakban teljesen jók, látszik, hogy CT off-ban nincs elmosás, "szép pixelesek" a betűk. De van 1-2 olyan ablak amiben más a font vagy nem tudom... és bizonyos méretű, vékony betűknek szar a széle, látszik, hogy ott próbál vmit élsimítani.
    Nem annyira gáz, mert minden más jó, filmbe/grafikába meg egyáltalán nem zavarhat bele.

    "És van még egy film mode detection, vagy mi is. Kilőttem de itt arra tippelnék, hogy 24p kadenciahelyes lejátszáshoz esetleg kellhet."
    Ezt be kell kapcsolni :K

    Köszi. Ezt úgy hagytam. Úgy látszik azért ennyi HTPC rutin után jók a megérzéseim. :D

    Alapértelmezetten a DXVA gyorsítás mellett Lanczos-t használ az Intel, szóval ezzel szerintem nem kell törődnöd.
    Valóban, rémlik a táblázat, hogy jobb a default DXVA alatti algo Intelen, mint máson. Mondjuk annyiban jó, hogy belenéztem, hogy bicubic-on volt, nem DXVA-n. Szűz win, szűz Kodi. Egy dual audio-s buildet viszont rátettem ami végleges 16.1-ből készült, lehet ebből ered, hogy mégis más a default.

    Élesítést és Kontraszt javítást is gondolom offoltad
    Kontraszt kilőve az élesítést viszont írtam, hogy az nem ilyen egyszerű, nem 0-án vagy csúszkaközépen van az érintetlen állapot, a skála 2/3-án áll defaultból, felette zajosan túlélesít, alatta elmos, homály az FHD kép is. Ennek majd utánanézek.

    @Patice, nem win csontozás érdekelt, csak az Intel IGP driver opciók.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #44706 üzenetére

    Több helyen is van élesítés ha jól emlékszem, de én a csúszkára gondoltam, a másik csak on/off, az ki van lőve.

    A csúszkát írtam, hogy próbáltam 44-ről le/fel állítani, de úgy vagy homályos lett vagy túlélesített. Igazából 44-en nem rossz, csak jó lenne tudni hol van az az érték amikor nem nyúl hozzá. Kissé furcsa lenne, hogy a skála 2/3-ára belőve van ez. Majd próbálgatom kicsit ha lesz időm.

    Ill. meg kell néznem ezt az egész ki/bekapcs mechanizmust is, hogy működik, mert lehet, hogy "application control"-on kell hagyni pár dolgot és megoldja a lejátszó.

    Pl. az élesítés csúszka is akkor jelenik meg ha driver override-ba teszed előbb, app control-nál nincs.
    Valamelyik, talán a noise reduction is ilyen. Override-ban partial és full állítható be, off nincs is. Viszont app control-ra eltűnik az egész értelemszerűen.
    És ami miatt ez lehet a jó megoldás: a már említett full range problémámat is ez oldotta meg. 3db van belőle:
    1. A desktop settingsben, ez a desktopot állítja ofc, full/limited között állítva azonnal látszik a különbség. Jó fullon.
    2. Video menüben is van ilyen nyilván külön a playbackre. Ott hiába állítottam fullra, film alatt szürke volt a fekete.
    3. És van még egy input range is ami a forrást állítja. Ezt nem is nagyon vágom mi értelme, hiszen eltérő lehet anyagonként.

    Úgy lett jó a kép, hogy az input range auto-n van, a video playback-et pedig app control-ra állítottam, driver override+full range helyett, ami fakó képet adott.

    A betű elmosás tényleg egyedi hülyeség. Desktopon is látszik, hogy élsimítani próbál a system properties ablakon. Míg pl. mellette az FF, Tcmd vagy akár a desktop ikon feliratok tűéles, nem simított betűk. Csak 55" FHD-n nagyon látszik közelről. Ez ilyen, windóz. :D

    Már csak a classic shell start gombot kéne rávennem, hogy ne látszódjon film közben a felső sarokban, mint vmi TV logó. :D

    szerk: Legfrissebb - talán béta - driver van fent.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz devil-k #44713 üzenetére

    Az én meglátásom lényege az, hogy keverhetőek a célok és ettől nem "egyik sem" lesz, hanem inkább mindkettő. Persze ésszerű keretek között, mint ahogy forma-1-es traktor sincs. De mondjuk lehet családi kombi 300 lóerővel, ami mégse csak családi így.

    ON:
    Intel 3D-vel van valakinek tapasztalata?
    A G3900-on beizzítottam a 3D-t is PowerDVD-vel. Állóképnél, lassú mozgásnál tökéletes a 3D, de közepes/gyors mozgásban teljesen szétesik az egész, 1mp alatt leszédültem a kanapéról. Állítottam mélységélességet, de nem segített, más meg nagyon nincs. Aztán kínomban kikapcsoltam a TV távval a 3D-t, majd vissza, tehát módot váltott a TV, közben a lejátszással PC-n semmi nem történt. Ettől megjavult, teljesen jók lettek a gyors jelenetek is.
    Rossz módba válthat a lejátszó/driver alapból vagy mi lehet? Látszólag különbséget nem láttam, előtte-utána is 1080p24 3D-t írt ki képmódra a TV.

  • sb

    veterán

    válasz dunkel #44764 üzenetére

    Lehet képminőséget mérni, de hogy mit lát meg belőle az ember az már erősen túlmutat a számokon/konkrét méréseken. Eleve olyan anyagot, felbontást, nézési távolságot használnak sokan, hogy kb. nem is jöhet ki különbség egy csomó eltérésből. És akkor még kérdés, hogy egyénileg mennyire érzékeny erre.

    Mondom ezt úgy, hogy én sem szeretem a szubjektív teszteket, főként a "jobban szól" vonalat. :) De az azért merőben más ennél.

  • sb

    veterán

    válasz scabi78 #44789 üzenetére

    Bőven elég lesz. A G1610 az 55W-os osztályban van, de nagyon messze van attól a valós fogyasztása.

  • sb

    veterán

    válasz scabi78 #44797 üzenetére

    G2020-am volt, 35W-ot mértem prime95 alatt HDD nélkül: lap + cpu + 2x2GB ram + SSD + venti.
    Ebbe bőven belefér még a HDD plusszban.

    szerk: Én végül aztán 86W-os táppal használtam 3x3.5" Green HDD-vel sokáig.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz MasterMark #44891 üzenetére

    Végre valaki...
    Épp ez a példa jutott eszembe nekem is, hogy mi köze a torrenthez egy routernek. Ilyennel meg a router topicból hajtanák el az embert. :)

    Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy miért kell kizáró módon kezelni a témákat, miért nem lehet additív módon: ez is+az is. Ha vki a "HTPC-je" SMB megosztásával jön akkor nyilván át kell irányítani máshova de ha pl. ugyanazon a gépen madvr-t nyom és arról kérdez miért ne lenne itt a helye? Mégis hol máshol kapna választ ilyen kérdésre?

    Ennyi erővel egyébként ha felmerül, hogy kell-e 4k decode-hoz dual channel ram, vagy madvr-hez milyen vga... ezeket is lehetne más topicokba irányítani. Sőt, egy HTPC-nek biosa se kéne legyen, mer' az nem vág a mozizás témakörébe. :U

    Max a címkézésen lehet vitatkozni, mert ha vki játszik vele és havonta 1 filmet néz akkor nem HTPC. Ettől függetlenül még arra az egy filmre is belőhet HTPC jellegű funkciókat (nyilván nem mindent, mert bizonyos célokra lehet, hogy a másik feladat már alkalmatlanná teszi) amiknek itt a helye, infója.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz bajnokpityu #44895 üzenetére

    Még ilyen szempontból sem lehet szerintem szétválasztani, mert határterület. Egy HTPC-hez is kell fájlrendszer, megosztás, táp, hűtés, stb... Általában ezekből is itt kap HTPC specifikus választ az illető. Lehet, hogy NAS megosztásról van szó, de mondjuk Openelec alól nem látja és lehet, hogy ahhoz kapcsolódik a hiba/beállítási igény. Ahogy egy lin. tápról is itt kap előbb/több infót szvsz bárki, nem a táp topicban.

    De egyébként gyakori (nem itt, általánosan a ph-n) az "eggyel fentebbi" elutasítás is. Amikor a kérdés ontopic csak vmi egyéb funkció, konfig-paraméter alapján csípőből megy az elutasítás.

    ON: Az Intel vs frame packed 3D kérdésemre nincs senkinek ötlete?
    PDVD is bevált 3D-be, láthatóan abban megy, de a lassú jeleneteken felül "szétesik" a 3D. (Ott is van bal-jobb kép, de a szemüvegben nézve nem áll össze). A TV-n 2D-be majd 3D-be visszaváltva viszont tökéletes lesz a kép.

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Valakinek van tapasztalata interlaced kép kiküldésével TV-re? IGP-ről menne, bár ez szerintem nem igazán számít.
    Elvben működnie kéne: deinterlace kikapcs, lejátszóban képmód beállít, a TV meg majd megoldja - talán még jobban is.
    Csak 2 percem volt kipróbálni, mpc-hc-ban működött is, de a gyakorlatban akadozott pár másodperceként.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #50729 üzenetére

    Bővebben?
    Merthogy ment a gyors próbánál, tehát kiment a jel és a TV-n meg is jelent.

    Csak épp ugye voltak problémák... de az meg lehet, hogy gyógyítható, ill. az is érdekes lenne honnan ered. Vga vagy TV. Bár csodálkoznék ha a TV nem bírna el egy 1080i50 bemenettel. Vga, de még inkább sw (mpc-hc?) gondra tippelnék elsőre.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #50731 üzenetére

    Jaa, nekem eddig ment a dolog Intelen. A gyors teszt alatt ennyit csináltam:
    - Lav-ból kipipáltam, hogy ne deinterlace-eljen.
    - MPC-HC-ban belőttem, hogy 24.5-25.5fps között 1080i50-re váltson.

    Elindítottam a videót, fullscreen és máris 50i-ben ment.

    @SunMount3r, djnice
    PC-n mókolni kell, hogy ne deinterlace-eljen, mert a legtöbb lejátszó/dekóder alapból megcsinálja. Itt is LAV-ban válogathatok 3 féle sw és a GPU által tudott hw-s deinterlace-ek között. Így alapból 50p-t küldenek már ki.

    Nem a szépség miatt nézem, nem hiszem, hogy gyengébbek hw-sw megoldások, legalábbis semmi problémát nem látok a képen. Amiatt érdekel, mert 10-ből 9.5 alaplapon ugye nincs HDMI 2.0 még most sem, szóval 4k-n nem megy ki az 50-60p. Gondoltam így át lehetne ugrani a problémát ha vennék egy 4k TV-t.

    Bár az is igaz, hogy elméleti a gond, mivel 4k interlaced anyaggal még nem találkoztam... talán nem is szabványos már :F Ha meg csak FHD a felbontás akkor úgyis kimegy az 50p.
    (Gyk. film/sorozat megy nálam HTPC-n, az úgyis 24-25p csak. Így simán lehetne 4k is. 50i meg csak 1-2 TV-s forrásból jövő sport, pl. F1. Az meg úgyse 4k...)
    Meg is győztem magam, hogy ne szarakodjak vele. :D

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #50736 üzenetére

    Ha már itt tartunk akkor azért lenne még kérdésem: droidon mi tudja?
    Mert telefonon/tabon még nem sikerült deinterlace-elnem. MX player is csak sw-t tud, VLC-ben sem ment.

    Nem lehet, hogy csak a lejátszónak épített hw-k tudják?

  • sb

    veterán

    válasz Patice #50744 üzenetére

    Az Intel IGP nemrég még nagyon jó kompromisszum volt, amíg a 4K/HDR/10bit dolog be nem jött
    Melyikkel van gond? Úgy tudtam a HDR is megy, 4k is... a kimenet a legnagyobb gond, de 24p-vel még azzal is lehet élni.

    Persze ezt core vonalon Kabytól felfelé értem, onnantól van 4k HEVC main10 hw-ből. De tudommal Atomnál sem állnak rosszabbul az újak, vagy igen?

    Érdekel, mert én is előre terveznék 4k-ra, de főleg a kimenet miatt nem látok nagyon jobbat a mostaninál.
    A G3900-am ugyan csak Skylake így a main10 is csak hibrid... lenne, ha ebből nem spórolták volna ki azt is. (az i5 Skylake tudja, a Celeron valamiért nem). Viszont egy G4560 már vinné hw-ből. HDR-t tudtommal tud.
    Egyedül az 50-60p kimenet nem lenne megoldott.
    De jobbat meg nem látok. AMD-nél a Zen jó lenne, de csak ha jönne a 2/4-es Athlon. A 2200G overkill szerintem HTPC-be. A fogyasztása se olyan... :( Nomeg ott is nagyítóval van HDMI 2.0-ás lap és ITX közeli méretű lap is, még külön-külön is, nemhogy egyben.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz stigma #50749 üzenetére

    Tudok a 2200GE-ről, de az ugyanaz kb.
    A cpu-gpu része ugyanúgy többszöröse mint amire szükség van... még 35W-on is, cserébe olcsóbb nem lesz és még így is viszonylag sokat fogyaszt szvsz a körítéssel együtt.
    Nomeg ezt egy mostani 2200G-ből is ki lehetne csavarni TDP állítással.

    A HDR-ben igazad van. :( Viszont a G4600-ban is HD 630 van, tehát elvileg annak is tudnia kellene ez alapján a HDR-t. Az a baj, hogy nem bírja az Intel pontosan definiálni. Simán lehet, hogy itt is kiesik 1-2 típus csak elfelejtették leírni.

    A G3900 vs main10 dekódolással is erre akartam célozni az előző hsz-ben. Kijött a diákon, hogy hibrid módban az összes Skylake proci tudja. Aztán a DXVA checker szerint meg nem tudja csak a 8 bitet... az U végű i5 meg a desktop i3 pedig simán tudja. :U

    @SunMount3r
    Tudom, hogy DP-n tudják a 4k60p-t, nem csak a G4600, hanem mindegyik. csak lap nincs alá érdemben...
    A G4600 vs HDR-t lásd fentebb: ez egy gen 7 proci és HD 630 van benne.
    Intel szerint HDR-hez gen 7-8 és HD 620 vagy jobb IGP kell. Akkor tudnia kéne...

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #50755 üzenetére

    Olvastam, csak figyelmetlenül. De ha a "core" szó zavar akkor nézd meg a driver release notes-ban. Ott pl. nem írták oda.

    Ennyire nem precízek. Az ark-on és a leírásokban is összevissza írnak mindent lassan egy évtizede. 3D-vel ugyanez volt, kint volt az Intru 3D oldalán a támogatott hw lista és tök más volt a cpu ark-os leírásában is.
    Érdemes most is ránézni pl. erre... HD 3-4000-ek vannak felsorolva a 3D-hez pedig az újak is tudják. Egy ideig ott is core proci kellett hozzá, aztán - mindenféle írásos nyom nélkül - megjelentek Pentium/Celeron vonalon is.
    Clearvideoval is ugyanez volt - bár ott épp volt ilyen mesterséges tiltás amit most itt sejtünk.
    Ettől én még simán mernék rá pénzt tenni, hogy a G4600 is tudja.

    Úgy látom csak Z lap van a listán. :( Sajnos ugyanott tartunk. Értelmes és nem túl drága megoldás egyszerűen nincs... arra amit amúgy egy droidos 10k-s player is tud már kb. :(

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #50757 üzenetére

    Kissé támadónak érzem a hangot pedig egyről beszélünk.
    Ezért is fogalmaztam úgy, hogy én tennék rá pénzt, hogy tudja. Lefordítva: Ez az én tippem. Nem tény, nem tuti kinyilatkoztatás.

    Nincs pontos infónk. Kb. tényleg csak a teszt segít. 100%-os pontosságú igaza senkinek nincs a témában mivel volt leírás amiben szerepelt a "core" szó... én meg mutattam olyat - szintén a gyártótól - amiben nem szerepelt. (meg más témában is ellentmondásokat)
    1:1

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #50763 üzenetére

    Ez biztos? Már azért, mert ugye natív HDMI 2.0 nincs Intelnél, csak DP-n keresztüli kimenet. Ez így egyben azt jelentené, hogy nincs HDR-ük sehogy. Vagy ha kijön a DP-HDMI belső átalakításon akkor megoldható kéne legyen külső átalakítóval is jó eséllyel.

    Azt meg benéztem, hogy HDR van HDMI 2.0 alatt... mert valóban nincs.

    De ha a DP se jó akkor tényleg alig van megoldás 4k és/vagy HDR-re.
    - HDMI 2.0 lap alig van (Intelnél az is szar lehet)
    - DP-n nem megy (és az is alig van)
    - HDMI 1.4-en meg nincs HDR és 4k60p. Marad a mezei 4k24p.

    Ezzel a felhozatallal így tényleg bek*phatja az összes gyártó.
    Lehet még esetleg overkill 2200G-t vadászni 60-120W-os géphez meg hozzá alig létező megfelelő és kisméretű lapot. :( :o

    Asszem a szokásos lesz, új feature ügyben majd vissza kell nézni 3 év múlva mi a helyzet addig meg hagyni.
    Vagy tényleg nézek egy droidos playert mert kezdenek felidegesíteni x86-on. :U

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #50769 üzenetére

    Igen, csak ez finoman szólva nem HTPC irány, a dvga sem, de ráadásul egy 550 erősségű kártya...
    Nálam - de sztem 10-ből 9 HTPC-be:
    - Be se fér a házba
    - A tápnak is sok lenne
    - A hűtést szintén agyonvágja
    - Árban is rögtön 3x szorzó a procira :)

    Igazából ha azt nézem ugye a HDMI 2.0 csati és támogatás hiányzik, ami nem kérne se helyet se extra áramot. Meg a feature: HDR mennyenki'. Az se kér enni.

    Így a mostani, sima G3900-hez képest - ami 20-30W-ból elvan egy pár cm magas ITX házban - elég brutál.

    Most ugrott be, hogy talán a Gemini Lake tud már natív 2.0-át. Bár ott meg csak HD 605 van, papíron az nem HDR képes... ez is próba alapján derülne ki.

    Viccet félretéve: droidos player mit nem tud? 4k-t, 60p-t HDMI 2.0-án tudnakha nem tévedek. HEVC main10 megy nekik, kadenciahelyesség is tudtommal. HDR?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #50779 üzenetére

    Szerintem kiveséztük. Van... valami, néha, nagy méretben, drágán, hw-sw gondokkal, csillag-együttállással.

    vs:

    Amlogic-os boxon minden megy (S905X vagy S912), csak nem droiddal, hanem LibreELEC / CoreELEC-kel.

    Soha nem akartam PC-ről váltani, de most erősen elgondolkodom rajta. :) Tényleg cska a szívatás megy már ezen a fronton.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    Sziasztok!

    Rég jártam erre.
    Athlon 200GE-ről van már esetleg tapasztalat? G4600-at hajtok most, de felmerült a csere bennem a HDMI 2.0 miatt. GPU-ban vajon mennyivel erősebb a 200GE? G4560 játékteszteket találtam, ott jelentős a különbség, de ugye a a G4600 24 EU 12 helyett és nem is a játék a lényeg. Pl. madvr-t viszont sehol nem láttam.

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #51610 üzenetére

    Én most váltanék mATX-re, mert lapból pl. AMD oldalon alig van olcsó és/vagy kicsi.
    Viszont ettől függetlenül kis házakkal is el lehet lenni. Szerintem a táp a vízválasztó. Paneltáppal rengeteg a hely. :) Főleg igpu-val. Ha nagyobb gép kell és kevés a paneltáp akkor már necces, dvga-val meg főleg.
    Bár most a desktop gépem is mATX, sztem az már elég, kisebb géphez is azt építenék én is dvga-val és/vagy rendes táppal.

    A másik kardinális pont a szellőzés, ott is van 1-2 elcseszett koncepció amit kerülni kell, főleg a felül, sarkokban megrekedő meleggel. Felső ventis viszont jó.

    Athlon 200GE-ről akkor senkinek semmi tapasztalata, infója? :)

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #51673 üzenetére

    Szerintem túlgondolod ezt az egészet. (Tudom mert én is túl szoktam. :D) Sajnos tökéletes megoldás nincs, nem is nagyon volt soha kb. Viszont a 90-95%-ot meg szinte "bármi" hozza eltekintve pár átmeneti új feature-től. Sajnos most épp van némi lemaradás 4K, HDR, HDMI ügyben, de azért már erre is van megoldás.

    Konkretizálva:
    PC-n igpu-val nagy részük elvérzik a HDMI-n még ma is. Dvga vagy arm oldalon ha ez megvan akkor is kérdéses, hogy milyen jel megy ki. Tudtommal 24p-ben eleve alig van (vagy nincs is?) TV ami 4:4:4-et fogadna, 10 bit megintcsak kérdéses... Előbbitől a kraftos dvga-val való skálázgatás veszti el szinte teljesen az értelmét a subsamplinget úgyis a TV korrigálja majd. Marad scaler oldalon a forrás méretezése de egyrészt szvsz erre is egészen jók a TV-k (mivel elég régóta rá vannak kényszerülve saját scalingra), másrészt itt meg a forrás minőség lesz sokkal meghatározóbb. Gyanítom ha a tökéletes megoldást keresed akkor nem f*s 720p anyagokat fogsz kiküldeni. Azon a csoda sem segít. :D A 4k, 10bit, HDR-nél meg ez is elveszti az értelmét...
    És akkor itt vannak még a bónusz kérdések: 24p, hang, stb... még ezzel is akad gond manapság.

    Ehhez képest a megfelelő lap+igpu, arm cuccon (vagy TV beépített playerén) ráböksz a play gombra és a nagy része mégis kijön a dobozból mindenféle trükközés nélkül. Ami nem azért meg ha megfeszül az ember kb. akkor se fog.
    Maradnak még az sw-s bugok, néha ugrál, lefagy, stb... de ez szintén adott minden platformon. Hazudik aki azt mondja nem. Ettől még lehet problémamentes a mindennapokban. Ritkán meg változatos gondok miatt felforr az agyvíz és 3 napig szerelni kell, hogy újra menjen az ami addig is ment. :)

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #51702 üzenetére

    10 bitnél te mire gondolsz? 10 bites panellal van már TV (bár sok csak 8+2 ott is, hiába írják rá). Én viszont arra gondoltam, hogy átmegy-e a kábelen a 10 bit, kiküldi-e a vga adott felbontás/freki mellett ill. feldolgozza-e a másik oldalon a megjelenítő. Dögivel hol van ilyen? Tényleg kíváncsi vagyok, mert érdekel és erről nem nagyon szokott pontos infó lenni.

    4:4:4 vs 4:2:2/0-ról volt korábban itt is értekezés, PC módban, 60Hz-en fogadja a legtöbb TV a 4:4:4-et, abból kilépve pedig nem kezeli.
    szerk: Most visszakerestem, ti is értekeztetek róla PuMbA-val.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #51753 üzenetére

    Az "alap" beállítás alatt mit értünk? Amivel jön default a madvr vagy ami itt ajánlott alap?

    A gyártófüggő DXVA implementációk egyébként változtak valamit az elmúlt években?
    Anno volt régen egy ábra, hogy DVXA alatt hogy skáláz a 3 féle gpu. Ott is volt - talán az Intel - ami már akkor Lanczos-t használt itt-ott pl. sima Bicubic helyett.

    más: Fentebb szó volt a PC(60Hz) módon kívüli jelátvitelről is. Ez így van? Vagyis 24p-ben ha kikapcsolt a PC mód akkor kb. soha nem megy át a 4:4:4?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #51759 üzenetére

    (#51754) python1 már kérdezte és válaszoltam :)
    Köszi, figyelmetlen voltam.

    AMD oldalon biztosan volt változás a GCN3-nál, mert jobb minőségű felskálázót kapott az UVD egység. Ettől még lehet GCN4-nél is újítás, de arról nincs infó. Az új Vegás Ryzeneknél pedig megszűnt az UVD és VCN 1.0 van, ami már támogatja a fixfunckiós VP9 dekódolást.
    Gondoltam, hogy ott volt a váltások miatt, de egyszerűen semmi érdemi infót nem találni róluk (másról sem mondjuk, 3D, Freesync infók sincsenek kb. sehol). Meg náluk volt talán - elvben - a leggyengébb. Intelnél sanszosan nem volt változás, mivel ugyanazt reszelik X éve. :)
    Kérdés, hogy mire válthattak AMD oldalon... érdekes lenne azért a madvr használat tükrében. Lehet, hogy emiatt sem annyira releváns.

    TV-nél gondolom így lehet még. Bár tesztben mondjuk én is csak PC módra láttam, hogy vizsgálnák átmegy-e a 4:4:4. így viszont itt szintén nincs túl nagy jelentősége akkor az egész subsampling skálázásnak. Ha jól gondolom akkor így igazából egy terület marad ahol segíthet. a valós felbontás skálázás, tehát SD/HD/FHD/4K konverziók. Mondjuk itt is kérdéses mennyire lehet jó/jobb a TV scalere.

    Na mindegy, azért ha megjött a 200GE megnézem mit tud. :)

  • sb

    veterán

    Beizzítottam a 200GE-t.

    Belefutottam viszont egy problémába. A lap Gigabyte A320M-S2H, aszerint választottam, hogy elvben ebben megy a 2.0-ás HDMI kimenet is nemhivatalosan. 3D módot viszont nem tudok beállítani benne, sem win10-ben sem máshol. Gyanítom ez a hivatalos 1.4 HDMI miatt lehet (1.4a kellene hozzá ha jól tudom). Annyit találtam, hogy vmi extension block kell hozzá custom res mellett, EDID-ből kiszedve és CRU-val befrissítve. Nem elég egy sima custom resolution ami vélhetően 4K felbontáshoz elég lenne.
    Viszont nem igazán látom konkrétan mit is kellene látnom. Van ebben valakinek tapasztalata?

    MVC-t dekódol szó nélkül amennyire láttam első körben.

    Egyébként korrekt proci, érzésre nincs különbség a G4600-hoz képest. Egyelőre egyből ment minden más. Még Emby-ben az AMF hw encode is pöccre ment.
    A driver felületről mondjuk hiányolom a részletes beállításokat.
    szerk: Erről jut eszembe, a HDCP-re azt írja, hogy inaktív. Úgy is, hogy force-oltam a bekapcsolást. Bár ez talán nem lenne gond desktopon.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #51822 üzenetére

    Nem ismeri fel egyik sem, kézzel sem lehet váltani. 3D-s Kodi sem vált be, PDVD szerint nem támogatott, Win felbontásként sem szerepel 3D mód (előtte volt, simán átválthattad a desktopot is).

    Tuti vmi HDMI és/vagy EDID gubanc lesz.

    Közben annyit sikerült elérni, hogy egy 1920x2205-ös custom resolutiont gyártottam (ez 2xFHD frame packed + 45 sor padding a kettő között), ezt ha belövöm a win10-ben desktopra akkor a TV számára ehető jelet küld. Pontos FHD kép jelenik meg és a TV-n megjelenik a 3D ikon, tehát érzékeli, hogy ez egy frame packed mód.
    Viszont a win sima felbontásként kezeli, tehát ugyanazt küldi mindkét oldalra, egyelőre nem 3D-s a kép, a PDVD-nek sem jó.
    Az viszont látszik, hogy fizikailag kijön az a jel amit a TV fogadni is tud.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz SunMount3r #51831 üzenetére

    A win maradt a régi, csak kihúztam alóla az Intel lapot és betettem az AM4-et.
    Persze ez is jelenthet gondot, driver cleanerig pl. kb. 15 hangeszköz volt felsorolva. :)

    Utánakérdezek asszem, mert vagy a Vega3 támogatásával van vmi gond, akár sw-s is lehet, de gyanúsan nincs semmi érdemi infó leírva ezekről. Bár az MVC támogatás meg ellentmond ennek, sok értelme nincs, hogy felezett felbontással vagy anaglyph ki tudja tolni az amúgy dekódolt FHD 3D forrást. :)
    Vagy ami sanszosabb, hogy a lap HDMI oldaláról kevés az 1.4.

    A 4k-t nem tudom kipróbálni mert jelenleg az FHD TV-re van kötve, a 4k egy szobával arrébb van, a 10m-es kábelem meg most nem kiszabadítható. De az tuti menne mert ez alapján választottam a lapot. Szóval fizikailag kimegy rajta nagyobb sávszél, ahogy kiment a fizikailag frame packed 1920x2205 is. Csak épp a win és más ezt egy normál felbontásnak látja, nem 3D-nek. A TV viszont annak kezelné.

  • sb

    veterán

    válasz MaxxDamage #51962 üzenetére

    Mi a gond pontosan? Hogy nem tud 100Hz-et bemeneten fogadni 4k-n vagy, hogy 120-at tud fogadni FHD-n?

    A 120Hz mehet, mert ezek 100/120-as panelek. Ebben hülyeséget válaszoltak szvsz.
    A másikban viszont igazuk van: a panel 100/120-as, 4k-s is tud annyit. A bemeneti jel kezelése más kérdés, gyanítom sehol nem írták le, hogy tudja fogadni. 50-60-at fogad, gyárt belőle 100-120-at interpolációval.
    Ha nagyon kell ezt vélhetően ki is mérnék neked műszerrel.

    szerk: Most látom, hogy semmi újat nem írtam. Kifejtették felettem.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #51970 üzenetére

    Tévedés joga fenntartva.
    Ráadásul ha a manualban pontos az ügyfélszolgálatos szövegével szemben akkor rövid is lesz a vita. :)

    Ez olyan mikor vki az LG OLED topicban azt írta 100%, hogy cserélik beégésnél, mert ezt írta chaten egy ügyfélszolgálatos (vagy chatbot? :D).

Új hozzászólás Aktív témák