-
Mobilarena
Topic összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
Marcsello31 #6298 üzenetére
Biztos nem hagyományos gpu-ként kezeli, az usb miatt nem lehet az.
Közben a linkelt oldalon is írták, hogy procival tömöríti a képet, hogy át tudja küldeni usb-n és utána a dongleben lévő chipset az ami kitömöríti és előállítja a képet.Ha 3d vagy más megjelenítés megy rajta, akkor valsz a gépben lévi rendes gpu dolgozik, csak az eredményt másolja ki egy virtuális képernyőről a donglere. [link]
A leírás alapján egy arm soc, saját memóriával, ami realtime dolgozza fel a kapott adatokat és generál belőle képet. [link]A plugabble márkájú változatnál az írják nem támogatja a másolásvédett tartalmakat, szóval netflixet nem lehet nézni rajta [link]
Van több hasonló megoldás is a piacon. A legismertebb a displaylink. Aztán ott van pár kínai utánzat, amiből van amelyik chipsetes egész használható, van amelyik meg teljesen hulladék. Kívülről sokszor egyformák, de a chipset a lényeg.
A kínai utánzatokhoz képest úgy tűnik a siliconmonion is támogatott lehet linuxon macen is, nem csak windowson.
-
azbest
félisten
válasz
Marcsello31 #6292 üzenetére
a displaylinkez hasoló usb video kimenet lehet, csak siliconmotion chipsettel. Nem tudom hogy ez is cpu tömörítésű képkiküldést tud vagy más e. [link]
-
MaxxDamage
félisten
válasz
Marcsello31 #6248 üzenetére
Azt neked kell tudnod!
-
MaxxDamage
félisten
válasz
Marcsello31 #6245 üzenetére
Melyik tápegységet vegyem? Topikba tudnak adni tippet
-
MaxxDamage
félisten
válasz
Marcsello31 #6243 üzenetére
Én akkor már tutira egy "normális" tápot vennék hozzá és nem egy 1000 éves szutykot
-
válasz
Marcsello31 #6235 üzenetére
És ezt az adaptert később akár viheted át egy másik laptophoz is amiben erősebb a proci.
Áramellátást külsőleg kapja nem lehet baj a laptoppal. -
azbest
félisten
válasz
Marcsello31 #6228 üzenetére
6os csomagot linkeltél először, azért kérdeztem, hogy miért nem egy darabosat akarsz rendelni. A fapadosabb és az exp gdc is működhet, ha van olyam módú csatlakozás a gépen.
De még mielőtt nagyon belelovallod magad, először azt nézd meg, hogy egyáltalán mit tud a gép, amire kötni szeretnéd.
Mert nem mindegy, hogy asztali pci-e 1x vagy laptopos 1x pci-express vagy 4x m.2 pci-e vagy thunderbolt valamelyik változata van rajta vagy éppen egyik sem. Általában ott bukik meg a dolog, hogy vagy nincs megfelelő csatlakozó a bővíteni kívánt gépen vagy túl drága hozzá a külső megoldás. Meg persze külső tápegység is kellhet általában.
A sata nvme-t sem tudom értelmezni. Ha sata m.2, akkor az valsz nem pcie. A wifi is lehet pci-e és m.2 is, nem tudom azon mi van. Néha az is csak usb és akkor az sem jó. Konkrét gép típus kell és ahhoz leírás. Esetleg eszközkezelőben megnézni vagy például hwinfoval vagy aida64-gyel a hardvereket megnézni, hogy a wifi és háttértár milyen módban megy.
Meg persze, ha a proci teljesíménye kevés, akkor hiába kötsz rá erős gpu-t, mert nem tudja kihajtani. Persze a pcie 4 sávosak jobbak, mint az 1 sávosak.
-
válasz
Marcsello31 #6231 üzenetére
Őszintén szólva nem tudok semmit csak azt ami oda le van írva, amire azt a sz@rt
kitalálták. Én mindig is bevállalós voltam, ha valami megtetszik és kell akkor csinálom, majd valahogy összehozom.
Azt kell még majd kigondolni hogy állítod fel, hogy viszed be és csatlakoztatod a helyére, kell-e lyukat fúrni a hátlapra? Nem áll össze, de gondolom minden a csomagban lesz a többit meg valahogy meg lehet majd oldani. Én is meg kínlódtam a sajátommal mert akartam, és ennyi. Szóval vágj csak bele. Ahogy írják X4 lesz sebességben, az jobb mint a többi link amiket kaptál. Ezt a fajta csatlakozást én még nem láttam.
Hajrá!
A TB3 is X4-et tud (bár a fene se tudja, mert az enyémnél is azt írják, de tudtam hogy az nem igaz....Transfer Speed: PCIe3.0 x4 , 32G/bps (Max.)....a gyakorlatban majd kiderül mennyi az annyi.) úgy tudom, ha olyan csatid nincs akkor ez lehet a legjobb.Szóval itt az enyém.... [link] ....Transfer speed: PCIe 3.0 x4 full speed, 32G/bps (Max.)
-
válasz
Marcsello31 #6229 üzenetére
Ez már jól néz ki. Ha a teljesítményre mennék én is ezt venném más laptop esetén nálam mindegy mibe kerül alapon. Erről majd egy tesztet legyél szíves, ha megjött. Nagyon kíváncsi vagyok.
-
Marcsello31
őstag
válasz
Marcsello31 #6228 üzenetére
Vagy még inkább ez, sztem ő, vagy ilyesmi kellene nekem,
[link] ARAIERD M.2 NVMe to PCIe 3.0 x16 Connector External Graphics Card Kickstand Bracket Base with PCI-E 16x to M.2 M Key Riser Extension Cable eGPU Adapter 32Gbs for ITX/STX/NUC/VEGA64/GTX1080ti (20 Inch)
Na nem zavarok senkit a kérdéssel ő az ami jónak tűnik. -
azbest
félisten
válasz
Marcsello31 #6226 üzenetére
ez a legfapadosabb, asztali gépből 1 sávot kivezető riser fajták szerintem. Amúgy meg minek neked 6db, nem elég 1?.
Már a gtx 1050 esetén is komolyan visszafogta a teljesítményt nálam, nagy framedroppokkal az 1x-es. 6 dolcsiért kapni kínából darabját. Találomra kiválasztott példa , bár a linkeden egy másik változata van, ami lehet 12 dolcsi körül megy, ja nem ez az alis már mééég újabb
Ez a ver11 [link] ahogy látom a mostani árfolyammal lehet nem rossz árú az egy darabos náluk sem. Csak értsd, hogy mire való.
-
MaxxDamage
félisten
válasz
Marcsello31 #6223 üzenetére
Szia!
Szerintem összefoglalóba megtalálod a választ, amit keresel.
Jó olvasgatást!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Ha kérdésed van, először olvasd el a "Topic összefoglaló"-t!
● Gyorskeresni a topicban jobb fönt tudsz! lásd.:gyorskeresés itt
● Hirdetni a Hardveraprón lehet, a topicban TILOS!
- Xiaomi Redmi Note 14 5G
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M2 Pro - M2 Pro 16GB 512GB SSD garanciával hibátlan működéssel
- Új és régi konzolok Okosítása/Softmodoloása, és Szoftveres szintű javítása - RÉSZLETEK A LEÍRÁSBAN
- LG 40WP95XP-W - 40" NANO IPS - 5120x2160 5K - 72Hz 5ms - TB 4.0 - HDR - AMD FreeSync
- Új monitor állvány - csak össze lett szerelve
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged