Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Úgylátom nagyon bejött ez a topic, emlékszem még amikor wassermann indította, az Lcd-tv tapasztalatok-tanácsok topicból kiindulva. Akkor nem gondoltam hogy ennyire sikeres lesz. :)
    Én aztán azóta nem nagyon foglalkoztam a témával, mivel anyám se vette meg végül akkor a TV-jét, de most előreláthatólag nov. vége dec. elején megveszi, bár én azt mondtam dec. 1 után vegye, addigra derül ki biztosra, hogy mit / hogyan fog sugározni az AH.
    Aztán amikor az Indexen megláttam, hogy lesz RTL és TV2 is digitálisban, eldöntöttem, hogy én is veszek a géphez egy tunert.
    Csakhogy a HirTV meg az ATV kódolva lesz, és (ez jobban érdekel) ha lesz Viasat3, az is kódolva lesz szerintem.
    Van valakinek ötlete, hogy milyen kártyával lesz ez majd fogható ?
    Milyen rendszert fog bevezetni az AH? Az indexes cikk alapján a HirTV + ATV kártya kb. 2000 ft lesz egy évben, ami nem egy nagy tétel.
    Nem ám a megfelelő dekóder, ami tud kártyát fogadni !
    Antenna Digitalunk van itthon, ami Cryptoworks kárytával müködik, és ennek az egész rendszernek utánanéztem, a mühold / DVB vevőknél jól megoldott a kártyák (akár egyszerre 2 is) támogatása, nem kell azt a dekódert használnod, amit a szolgáltatató adott (pl. sok helyen külön írják, hogy UPC Direkt kártya támogatás, stb.).
    Ez a megoldás müködik a UPC Kábeles, HD-s dekódereinek kártyájával is? (Mivel ugye eddig, a HD elött nem volt kódolva a UPC, és így nem is kellett hozzá dekóder, na meg akárhány TV-n lehetett nézni :) , mostmeg nemtudom milyen DVB-C rendszert vezettek be.)
    Tehát egy megfelelő, PC-s, vagy asztali vevőbe annak a kártyáját is be tudod tenni?
    Vagy akár az újabb LCD TV-kbe is, mivel van bennük CI kártyahely?

    Csak az a gond, hogy kártyát fogadó PC-s tunert gyakorlatilag nem találtam DVB-T-hez, egyet találtam itthon DVB-C-hez, csakhogy 24e a tuner, és még 12e hozzá a kártyafogadó modul. :F
    Nem ismertek más ilyen PC-s kártyát (USB-s is jó, de szerintem az csak még drágább), normális áron ?
    Akár lehetne külföldről rendelni, de még ott se nagyon találtam mást, főleg nem reális áron.
    Milyen országban van egyáltalán kódolt DVB-T sugárzás ?

Új hozzászólás Aktív témák