Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz PikkPukk #769 üzenetére

    Ha ebből a cikkből jól értem, akkor most lényegében az állam inkább ad támogatást az AH digitális adásaira és a közszolgálati adók HD -ben való továbbítására minthogy a két párt közeli adó lemaradjon, és még ezen felül az ő érdekeltségükben lévő hír TV -éknek is megy egy éves pénzadag (összehúzom a szemöldököm mert valaki megint ügyesen maga felé beszélt).. végül is az AH is jól jár, a Magyar Televízió is jól jár. Csak azt nem értem ha az AH fizeti a díjat két TV csatornáért akkor miért is nem lesz ingyenes ez a két csatorna? :F Vagy lényegében meghagyták az AH -nak hogy elhazardírozzon az előfizetéses rendszer kiépítésével, és ha ezt jól csinálják (ami így már tényleges érdekük is) akkor további plusz zseton üti a markukat?

    Egyébként nem értem miért nem örül senki a HD sugárzásnak. Az tény hogy talán jobb lett volna ha csak 2 HD csatorna futna az olimpia idei beállításokkal (csatornánkénti nagyobb bitsebesség, tényleges Full HD felbontás).. de én őszintén azt sem hittem pár éve mikor elkezdtek jönni a hírek arról hogy végre kaptunk digitális mux helyeket hogy az indulástól számítva 2-3 éven belül lesz HD, azt főleg nem hogy ingyenes lesz és a Magyar Televízió csatornái lesznek azok. A videótár HD -sítése szerintem a jövő év folyamán el fogja érni a közel 25% -ot, és tippre nem fog 10-20% alá esni sosem, elvégre a Magyar Televíziónak óriási archívuma van, és ezt gondolom nem akarják kidobni. Sok mostani műsoruk nosztalgikus. Egyébként is, kapunk egy második mux -ot amit lényegében megtömtek az összes olyan adóval amit egyenlőre ingyenesben el tudok képzelni (még a Viva jó lett volna, Németországban az fogható Free-to-air -ben, gondolom itthon ők is részesülnek a kábelTV -s bevételekből, ezért nem is eröltetik). Sajnos a formátummal az a baj amit mondasz, live anyag csak CBR lehet, még a VBR -nek sem lenne értelme mert felűről limitálva van a csatornára jutó sávszéllel. Több csatorna hely már csak későbbi mux -ok bevezetésével nyerhető, addig pedig gyanítom ki kell várni az analóg sugárzás leállítását. Mux -onkénti nagyobb sávszélességet pedig már csak a DVB-T2 tud majd biztosítani, de ezt szerintem egyhamar nem eröltetik mert megint másik vevők kellenének, de legalább is firmware frissítés ha olyan a hardver. (ezt egyébként azért nem várják már ki, mert 2010 körül lesz meg a végleges szabvány és már így is rengeteget csúsztak, a 2011 -es határidő pedig sürget)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák