Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz nrc #717 üzenetére

    Valóban 1440x1088 a mostani DVB-T HD adás felbontása (ez egyébként 5:4-es képarány), amit megjelenítéskor 16:9-es képarányra azaz 1920x1088-as felbontásra alakítanak át a programok.
    Fura nekem ez a felbontás a függőleges felbontás végett. Neten direkt utánna néztem és ott ahol hasonlóan mint nálunk a rendelkezésre álló hely miatt spórolni kényszerülnek a felbontáson 1440x1080 -at használnak ami egyébként annak a HDV felbontásnak felel meg amit a DV szalagra rögzítő HD videókamerák használnak. Viszont amikor példa videókat kódoltam akkor a tömörítőm is felszólított az 1080 as sormagasság használatakor hogy ez bizony nem osztható 16 -al így lehet gondok lesznek, használjak 1088 -at. Nos ez már az XviD -nél sem probléma jó ideje illetve a H.264 sem problémázik rajta (meg egyébként is akkor miért 1920x1080 a Full HD felbontás?). Szóval fura ez nekem.

    nem csak a felbontás csökkent 1920x1088-ról 1440x1088-ra, hanem az adatfolyam mennyisége is a másodpercenkénti 10-12Mbit-ről 7-7.5Mbit-re.
    A kettő összefüggésben van egymással. Ahogyan a felbontás is 75% -ra esett úgy a videó bitráta is. Pont ez volt a cél, sejthetően szeretnék hogy az országos egyik mux -ban elférjen a Magyar Televízió 3 HD adása, ami így pont össze fog jönni. Elnézve a minta videót szerintem teljesen korrekt a képminőség, persze nem valami nagy a mozgás tartalma, de legalább ésszerűen választották meg a képméretet a bitsűrűséghez. Azt egyébként nem tudom figyelted-e hogy a hang bitsűrűségén is változtattak. Az olimpia ideje alatt MPEG 1.0 Layer II 48Khz Stereo 384kbps volt. Most ugyanez csak 256kbps, ami jó minőséget ad, de sokkal jobb lenne ha lecserélnék legalább Dolby AC3 Stereo -ra (de inkább 5.1 -re, az jobban dukálna egy HD adáshoz) vagy AAC -re ezt az öreg kodeket.

    Ezért kisebb lett a kép részletessége, és a mozgások is kevésbé folyamatosak.
    Ez főleg a futó szövegeknél jelentkezik talán a legszembetűnőbben, így ugyanis kissé nehéz elolvasni azokat.
    Egyébként ezek a gyorsan futó szövegek a digitális SD adásoknál is nehezen olvashatóak a darabos mozgás miatt.

    Ellenőrizted hogy a deinterlace ugyanúgy működik-e most nálad mint az olimpia alatt? Nálam is a CoreAVC blend deinterlace -t (félképek összemosását) akarta itt tesóm gépén ami azt eredményezi hogy a visszaszámlálásnál a számok összefolynak. Ha átállítod bob deinterlace -re akkor 50fps -es folyamatos képet kapsz. :K

    Lehet, hogy most interlace helyett progresszív módban adnak? Ezt igazából nem tudom, hogy hol lehetne megnézni..
    Biztosan interlace, ha weave módba állítod a CoreAVC -t, lehet látni a fésűfog szerű vonalkázódást amit a két félkép összefűzése okoz. Egyébként is csak a mozi film anyagoknál lesz majd progressive a kép (valójában ez is interlace -be lesz oltva csak ilyenkor egy képkockában mindkét félkép ugyanahoz a forrás képkockához tartozik így űgy tűnik majd hogy nincs interlace)

    Köszönöm a minta videót és a beszámolót! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák