Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • romulan

    tag

    válasz romulan #2026 üzenetére

    A jelminőség minden antennánál 95%, de sok az egyéb elektromágneses zavar, ami jelkihagyást, kockásodást okoz. A lepkéknél sikerült a zavarokat csökkenteni kb. huszadára AM rádióknál használatos ferritrudak megfelelő elhelyezésével. Ez a módszer a yaginál nem vált be.

    A yagi csak a tervezett 55-ös csatornán működik, ami azt jelenti, hogy jó a tervezőprogram, másrészt minden csatornára külön antenna kellene, ami kellemetlen.

    A lepkéket egy amerikai fórumban talált 7"-os szabály szerint készítettem, a szárak 7" hosszúak és a csúcsok is 7" távolságra vannak. A szárak végén a távolság 3".
    A mérések szerint ez az antenna típus az 50-60 csatorna környékén teljesít a legjobban.

    Az egyes antennák közül az átalakított Hirschmann hajszállal győzött, erre végül hátul rácsavaroztam az árnyékoló rácsot is. A másik két antenna teljesen egyenértékű.

    Az antennákkal elért jelszint 79-84% a Strong 8300 vevő szerint. A lepkét belül az ablakpárkányra helyeztem, keletre néz. Helyet lényegében nem foglal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák