Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Siriusb #209 üzenetére

    :D Hát az még várat magára egy darabig.
    Csak jó dolgokra beszélem rá erőszakosan az embereket. :D
    Egyébként nagyon örülök neki, hogy ezek nálad is beváltak.

    "Ha jól emlékszem drupal 6-nál a dpm-et használtam, viszont a 7-esben hibával elszállt."
    Az hogy lehet? Pedig még a 8-as változatnál is működnie kell a dpm-nek: dpm().

    Én azért használom a dsm()-et, mert elég beszédes a neve, a drupal_set_message-ből van összerakva. :) Ez így pont leírja, amit csinál. A státuszüzenetekhez fogja kiírni szétnyitható változatban a változókat, mármint kibontható, ha nem egy stringről, hanem mondjuk egy tömbről van szó.
    A dvm() pedig var_export-ot használ, stb...

    "Néha meg bekandikál a var_dump(), ha rá kell keresni valamire"
    Ez nem biztos, hogy jó ötlet. Mármint pont a var_dump alkalmazása. Nem biztos, hogy ott fogod kiprintelni a változó eredményét, ahol nem töri szét mondjuk a megjelenítést. Viszont ezt áthidalják a Devel modul által elérhető függvények, mert hívnak egy drupal_set_message-et, és akkor a státuszüzenetek közé fog kerülni a változók tartalma.
    (Akkor már var_export($valtozo, TRUE), a TRUE-val visszaadja az értéket, ezt meg kiírathatod a megfelelő helyen... áhh, melós, inkább használd a Devel modul sajátjait.
    Mondjuk én annak idején, amikor nem ismertem eléggé a Devel modult, felfedeztem a spanyolviaszt, mert egy ilyen függvényt írtam (igaz, ez sem rossz, a célnak megfelel):

    function var_export_drupal_set_message($var, $text = ' __ ', $output_type = TRUE, $type = 'status') {
    // $type: e.g. 'status'
    if (is_string($var)) {
    $var = htmlentities($var);
    }

    $msg_to_output =
    '
    <p>' . $text . ($output_type ? ' (type: ' . gettype($var) . ')' : '') . ':
    </p>
    <pre>' . var_export($var, TRUE) . '</pre>
    <hr />
    ';

    drupal_set_message($msg_to_output, $type);
    }

    Ezt is meghívhatod így:

    var_export_drupal_set_message($valtozo, 'ez az én változóm');

    Ez kb. ugyanazt csinálja, mint a dvm();.

    Szerk.: na, már megint sikerült egy óriási hsz.-t kreálnom... :B

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák