Hirdetés
- Samsung Galaxy Z Flip5 - ami kint, az van bent
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Dupla kamerával menekülne az iPhone Air a kaszától
- iPhone topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy S20 FE - tényleg nem lite
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- VoLTE/VoWiFi
Új hozzászólás Aktív témák
-
Esmein
nagyúr
válasz
Oibacsi
#1675
üzenetére
Nem, nincs ilyen lehetőség se az F12 stabilban, se az F13i bétásban. Van enabled, meg Disabled, elvileg hőmérséklet alapján menne, easytune nevű vacakban be is állítottam(ha biosban disabled az opció, akkor ki van szürkítve), de le se szarja. Speedfan alól sem vezérelhető.
-
sz.j
nagyúr
válasz
Oibacsi
#1637
üzenetére
Ezek szerint ezekkel a paraméterekkel ez a leghalkabb venti?
1800 rpm, 42 CFM, 22dBA
-
sz.j
nagyúr
válasz
Oibacsi
#1562
üzenetére
"igen, leveszed a burkolatot, és a belső oldalról felcsvarozod ..."
Ezt melyik típusra írtad, a síma TX-re vagy a TX2-re?
Mert legjobb tudomásom szerint a síma TX-nél a ventit gumifelfogatókkal rögzítik a burkolathoz.
Lásd a PH teszt-et.
Vagy a TX2-nél nem így van felfogatva a venti?Öszintén szólva én nem néztem meg a TX2-es hűtőmet felrakás előtt, de csak ezért nem szivesen szedném szét a gépet.
-
Dr.Én
veterán
válasz
Oibacsi
#1549
üzenetére
Ahogy hallom az ujjab Giga lapok nem akarják szabájozni a ford.számát.
remington2:A Cpu fan mellet van egy olyan csati az mellé irva pedig SYS fan vagyon irva, nekem ez 1400RPM-en hajtja a TX2-t.
A memori a foglalat mellet van.DE a Zalman Fanmate 2-is jó megoldás

Más: TX2-vel hütöm az E4500-as procim, két három hete még olyan 45-50C volt terhelve höje, most felmegy 60C-ra.(rendszeresen takaritom, portalanitom a gépet)
Ajánlatos ujrapasztázni a hütöt? -
sz.j
nagyúr
válasz
Oibacsi
#1520
üzenetére
Elnézést, hogy beleszólok, de szvsz nem kell semmilyen csavarhúzó ..., és anélkül is gyorsan és könnyen fel lehet rakni a hűtőt a procira.
Csak a felrakás elött le kell húzni a műanyag burkolatot (a ventivel együtt) a bordáról és az átlósan lévő két műa. pöcköt egyszere benyomva, majd a másik kettőt, pillanatok alatt fent van a borda.
Ezután a ventit vissza kell tenni.Nagyon fontos, hogy a műanyag pöcköket, a felrakás elött, "tilos" a nyíl írányába elforgatni!!! Elforgatni csak a levételkor kell!
-
spitfire82
csendes tag
válasz
Oibacsi
#1520
üzenetére
Köszönöm a gyors választ!
Még egy kérdés:
E6750 alap beállításokkal 38 fokon (a lap szerint) gondolom optomális hőmérséklet?
Eddig gyári hűtővel próbáltam húzni a procit, 3,2GHz-ig jutottam alapfeszültséggel, és úgy 80 fok körül volt. Vissza is vettem belőle, mert hosszú távon nem hiszem h jót tett volna neki.
Meddig mehetek el hőmérsékletben, ami még hosszú távon is tartható?
-
Zippair
aktív tag
válasz
Oibacsi
#1488
üzenetére
nem bizonygatták, de minden elektronikus kütyü várható élettartamát úgy határozzák meg, hogy qrvamelegben jártaják, nem úgy hogy bekaccsojják, oszt megvárják mig elromlik. ha valami melegebb, vagy melegebb helyen van az előírtnál csökken a várható élettartama. egy szünetmentes akkuja is birja az 50 fokot is, csak akkor nem lesz jó 5 évig, másfél év mulva ki lehet dobni(de ne a kukába!) találkoztam már olyannal is, hogy egy nagy hőt termelő berendezést folyamatosan 40 fokos környezetben működtettek, és 3 éven belül "kiszáradtak" benne a DC kondik, egyébként meg ugyanazok a kondik jó környezetben 8 évig is simán elmentek

-
solarix45
senior tag
válasz
Oibacsi
#1029
üzenetére
Hát gugli őket dobta ki, hogy van nekik ilyen ventijük. TTS listáján nem is látom, hogy lenne.
Illetve most megtaláltam a főoldalon, nem a listában, kiszürkítve. Bár lehet, a Papst venti is jó lenne, az meg 2k forint, nem vészes.. Csak nem pwm-es, ami nem tudom, mennyiben rosszabb. Na, majd beszélek velük
-
d@minator
addikt
Elvileg 3 pöcsön nincs PWM.
V+ / test / fordulatszám visszajelzés. A negyedik lenne a négyszögjeles fordulatszám szabályozás azaz a PWM.
Érdekes, hogy egy újabb P5B alaplap nem szabályozza a 3 pöcsös ventit. Egyik ismerősömnél a TX2 1800-on megy a P5K-ban pedig a qfan be van kapcsolva. Még majd személyesen is megnézem, mert elég hihetetlen.
-
Tigi
őstag
Ezt nem fogjátok elhinni.
Szétszedtem a gépet, hogy visszarakom a gyári hűtőt és akkor ért a sokk mikor kivettem a TX2-őt és megnéztem a ventilátort.
Kb. 4 cm hosszú és fél mm széles repedés van a venti közepén lévő félgömbön ami két majdnem egymással szembenlévő lapátot köt össze
Valszeg anyag hiba lehet mert pénteken vettem és csak ma délelőtt kezdett remegni a gép.
Szép lassan végig repedt.
Szal csütörtökön csere.
Kiváncsi vagyok, hogy mitszólnak a boltban, remélem nem fognak akadékoskodni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Tőzsde és gazdaság
- Assetto Corsa Rally
- Path of Exile (ARPG)
- OLED monitor topic
- Kuponkunyeráló
- Háztartási gépek
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Elon Musk billiomos lesz, ha kitör a gépek forradalma
- CASIO órák kedvelők topicja!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- További aktív témák...
- 0 perces COOLER MASTER MASTERBOX MB600L V2 TEMPERED GLASS eladó! SZÁMLA (a Te nevedre)! ÁRON ALUL!!!
- Seasonic VERTEX PX-1000 1000W 80 PLUS Platinum - Alza 12 év garancia 2036.12.21.
- Cooler Master Silencio 650 számítógépház
- EVGA Supernova 850 GT
- be quiet! Dark Power 12 750W 80+ TITANIUM - FirstShop garancia 2032.12.05.
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RTX 3070Ti / 32GB DDR5 / 1TB SSD!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3899, 100% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! Apple iPhone 16, Apple iPhone 16e, Apple iPhone 16 Plus, Apple iPhone 16 Pro
- LG 55QNED86T3A / QNED / 55" - 139 cm / 4K UHD / 120Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Nálam hűségesen 1920 rpm a ventilátor, akármit állítgatok.


vagy hogy







