Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yeffy

    veterán

    válasz tusi_ #16148 üzenetére

    ertem, es sajnalattal hallom. illetve nemi aggodalommal tolt el engem is, tekintve, h en is eleg lelkesen allok a karrierem elejen. :(

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • FecoGee

    Topikgazda

    válasz tusi_ #16148 üzenetére

    Nem hiszem, hogy bannolna bárki érte ha rosszat írsz róluk. Ami nem jó az nem jó.
    Úgy emlékszem, mikor én készültem a CCIE-ra te akkor csináltad a CCNP-t, és igen, volt itt egy kemény mag aki nagyon nyomta a tanulást.
    Én tavaly csináltam DNA Center projektet (csak assurance, SD-Access nem volt) és SD-WAN projektet is (nem nagyképűség miatt az egyes szám első személy hanem mindkettőt egyedül csináltam HLD/LLD/implementáció fázisokban is, “one man show”).
    A DNA Centerrel voltak nekem is kellemetlen tapasztalataim, néha órákig bogarásztam a dolgokat. Egy hatalmas monstrum, ha bármi van a lelki világában akkor szinte garantált a TAC case.
    Az SD-WAN-nak is megvannak a maga dolgai, de szerintem jobban dokumentált. Mivel on-prem kontroller telepítés volt ezért HLD/LLD fázisban sokat kellett tervezni (NAT, TLOC stb.) de pilot után a telephelyi migrációk szinte hiba nélkül lementek, ráadásul PnP-vel (ahol nem ment le ott szolgáltatói hiba volt, esetleg én készítettem elő rosszul a template-t, vagy lokális router hiba volt ami nem az SD-WAN sara). Volt néhány bug amibe belefutottunk de nekem az SD-WAN sokkal komfortosabb mint a DNAC.

    Ja azt elfelejtettem írni, idén lejárnak a Juniper papírjaim is. A Wireless (MIST) és a JNCIA, JNCDA vizsgák közül próbálom majd valamelyiket. 75%-s vouchert adnak így csak 50$ egy vizsga, igen korrekt. Bár ez nem a Cisco topikba kívánkozik :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • soma314

    tag

    válasz tusi_ #16148 üzenetére

    én megértelek ("kortárs" vagyok) de ha szenvtelenül végiggondolod, akkor nem hagyod lejárni a következők miatt:
    - a mostani munkahelyeden ismernek tudják mire vagy képes, de ha úgy alakul (és az életben bármikor alakulhat is úgy) hogy váltasz, akkor bizony keményen számít.
    Persze elméletben egy komoly munkahelyen odaültetnek egy terminál ablak elé... Hát nem én ahányszor felvételiztem egyszer sem "ültettek oda" akár CCNP-ként, akár CCIE-ként felvételiztem. Volt aki szakmai kérdést tett fel, de jellemzően nem azok akik tudták is mit kérdeznek és mi lenne a helyes válasz. Illetve most hogy belegondolok egy egykoron nagy nevű cégnél még "tesztet" is csináltam online, aki összeállította CCIE volt elvileg, de gyakorlatilag a kérdések "pongyolák" voltak. Már úgy értem, hogy volt egy "helyes válasz amit elvárt" amire rá is jöttem, de azt is el tudtam mondani, hogy az mért nem feltétlenül "a" helyes válasz mért csak "egy" lehetséges helyes válasz. (Amolyan Cisco vizsgás ismerős? :) )
    Végkép off topic, de az én személyes tapasztalatom, hogy a felvételi vizsgáknál a "mi az anyagi igénye?" kérdésnél rostálódtam ki. ezért az utóbbi években én pofátlanul előre szoktam ezt venni, hogy ne raboljuk egymás idejét a fejvadásszal, HR-essel...

    Arra is érdemes gondolni, hogy ha biztos vagy abban, hogy nem akarsz váltani, akkor is, ha többet "érsz" a munkaerő piacon, az jól hathat a fizetésemelésre, jutalmakra, előléptetésre...

    Szóval a legtöbb helyen, aki eldönti, hogy behív-e egy személyes, vagy telefonos egyeztetésre nem fog tudni szakmailag tesztelni, ezért csak azokat hívja, akiknek van papírja, és vagy igazolható referenciája. (Ez utóbbi nálad nyilván megvan.)
    A másik dolog, hogy sok cégnél "kevés" a cert az adott Cisco partnerséghez és itt nem csak a Gold/Select... partnerségekre gondolok, de az adott specializációkra. Ezeknek meg kihatása van az adott cég gazdasági eredményességére így közvetve a Te munkabiztonságodra, fizetésedre is. Szóval ez szól mellette.

    Ellene szólna a tanulásba, vizsgába fektetett pénz energia. Mivel a tudásod megvan, ezért "csak" a vizsgára kell tanulnod és mivel a munkahelyen ezt fizetik igazából semmi nem szól ellene.

Új hozzászólás Aktív témák