Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • @tco@

    aktív tag

    válasz olloczky #16050 üzenetére

    A Cisco a business leader, de a tech leader mar valószinűleg inkább a Juniper, Huawei vonalon keresendő.

  • Methionyl

    senior tag

    válasz olloczky #16050 üzenetére

    Jól látod. Sőt, kell is a változatosság. Néha már elegem van a Cisco "nyomorából". :D
    Jupitert szeretem, Huaweit elfogadom. Mindhárommal napi szinten közlekedek de kb az van amit mondasz: full alapok cisco által, többi pedig adja magát.
    3 hónapja van bent egy TAC case, hogy a latest greatest ios-xr-on nem képes működni a vxlan ipv6 leaking, pontosabban működik route alapján de traffic nuku, szabadságolások meg ezerrel :D L3GOLF - IPv6 route leaking broken CSCvz26126 de végre van róla bug follow up.

    [ Szerkesztve ]

    They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

  • Ripper17

    tag

    válasz olloczky #16050 üzenetére

    Egy-egy részterületen már lehet találni hasonló vagy jobb ár/értékű, jobban átgondolt cuccokat más gyártóktól. (Bár a konkurrensek nagy része egy-egy komolyabb projekt árazásnál pont ott van már, mint a Cisco...) ezeket feltérképezni tökéletesek a nagy, valóban globális informatikai rendszereket üzemeltető cégek senior pozíció kiírásai, illetve a Gartner Magic Quadrantok. Amit én látok, hogy a legtöbb konkurrens termék egy bizonyos szintig (ami az ügyfelek 80%nak elég) jól skálázható, de egyébként a Cisco megoldásai között még vannak olyan fejlett dolgok (pl. WLANnál a redundanciák kialakíthatósága), amit más nem vett át.

    Nagyobb gond, hogy egyébként jobb esetben mekkmester módon összeintegrálod, rosszabb esetben széttárod a kezeid, ha különféle vendorok kezdenek képbe jönni: "hja kérem, ezek a dolgok csak a gyártói ökoszisztémában belül működnek 100%". Nyilván ezt a Cisco is tudja, de egyébként a többi vendor is: ezzel tudják eladni a kevésbé jól sikerült termékeik.

    Ezen felül ott van amit más is írt: passzolgat egymás között a két TAC téged oda-vissza.
    Mást ne mondjak pl. az Aruba nem hajlandó foglalkozni egy WLAN controller hibával, ha nincs licence supportod! Értsd: ha egy .txt-ben megkapott, majd GUI-n beütött kódsorozatra ("licence") nincs supportod vásárolva (???), akkor egyébként a nyilvánvaló hardware-s vagy egyéb hibával sem foglalkoznak.

    És akkor itt tartunk annál, hogy egyébként a Cisco Systems akár felvásárlásokkal, akár saját kútfőből, de egy end-to-end portfóliot tud kínálni. Alapvetően is a support a fő kérdés. WLAN/LAN rendszerekkel van komolyabb tapasztalatom:
    Cisco: előbb-utóbb eljutsz valaki hozzáértőhöz a TAC vonalon, a triviális kezdeti körök után + egyébként Magyarországon is a Cisco-s srácok között kiváló mérnökök vannak, hands-on tapasztalattal + egyébként a support fórum is jó
    Aruba: leginkább úgy tudsz elérni valamit, ha az egyik hazai partnercégük "Aruba Champion" emberét ismered és ráírsz; a hazai jelenlét nagyjából full sales.
    Huawei: ugyanez, egy egyébként főállásban nyilván nem support mérnök, tehát neked "best effort" segítő embert az egyik partnerüknél szoktak ajánlani + support fórumot
    Ruckus: 134 replynál tartott a TAC case, a 18. "TAC engineer"-t rakták rá, mindegyik bemutatkozott, very happy to help you, de egyébként semmifajta érdemi, előremutató gondolat.

    Nyilván nagy cégekben, ahol van elég sok mérnökre vagy külsős üzemeltetőre pénz, de nem annyira business critical egy-egy alrendszer, ott fentiek nem számítanak. Ahogy az sem, hogy az adott vendor milyen mennyiségű anyagokat bocsát rendelkezésedre, és ebben a Cisco szerintem kiemelkedő, ha érdekel a konkrét hardware/software architektúrák, mögöttes gondolataik is ott vannak a Cisco Live anyagokban vagy technical white paperekben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák