- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Google Pixel topik
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Netfone
- Nothing Phone (1) - nem semmi (2)
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Red Magic 10 Air - gaming telefon is lehet kecses
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
Vladi
nagyúr
Nem tudom, nincs igazán racionális oka. Régen volt a centos azt megszűnteték és lett helyette kettő. Úgykellnekik.
jól hangzik, hogy úgy hívják: alma. Ami persze nem etz jelenti, a jelentés hasonlóság az véletlen. Egyébként törökül is így van az alma, hogy alma.
Kéne csinálni egy rendes téma összefoglalót. Nekiállok amint végére értem a NetBSD projektemnek.
-
ChD
tag
Yep!
A Gnome-NetworlManager az ment az uninstallnál, kicsit paráztam is tőle, de feltételeztem én kis buta, hogy terminal alapon is megoldja a dolgot az alma.
nmcli parans van, de nem látja a csatolót az sem...
parancsoknál azt dobaj, hogy nincs telepített hálózatkezelő
az almában lehet oylat varázsolni, hogy live boot és root fs mount után ha telepítek csomit az a master rendszerbe települ? Délután ezt próbálnám ki... -
kovaax
őstag
Nem tetszett neki, mivel BIOS/GPT boot-ot játszok, pedig a Debian nem rinyál miatta. De összébb húztam az utolsó partisönt, és odacsináltam neki egy "BIOS boot" particiót telepítéskor, legyen vele boldog! Felment szépen, mondjuk valami olyan opciót választottam, hogy Custom/Rocky default, amivel nem lett X, bár nagyobb problémát okozott a "ONBOOT=no" a network scriptben, de relatív gyorsan megtaláltam. Aztán mentek ezek:
dnf groupinstall "Workstation" -y
systemctl set-default graphical.target
dnf install firewall-config -y
És mostmár gnome alól írom ezt. Valahogy magyarítani kéne a firefox-ot is, úgy szoktam meg, csak mindenféle munkával zavarnak itt közben (munkaidőben!!!), úgyhogy majd máskor. -
Livius
őstag
A bash scriptelés messze áll a C prog-hoz amit a Linuxban használhatsz. A scriptelések nudli kategória, nem ott vannak az igazán nagy trehányságok a Linux-ban, hanem ami a következő layerben C-ben van megírva a scriptelésed után és még attól még lentebbi rétegben a kernelben. Mondjuk 2020-2021-ban aki a korral akar haladni és igénye is van a kulturált akár szépen átlátható scriptelésre, akkor már píthon3-at használ erre bash helyett, objektum orientált patent szép script csinálható benne.
Az indiai programozókról meg annyit, hogy piszok olcsók igen, és olyan legalják is. Ha arról gondolkodok hogy egy Linux rendszerért fizetek, nyilván nem nekik fizetnék, hanem azoknak a diplomás szakembereknek akik az USA régiókban dolgoznak vagy a nagyon kelet Ázsiában, esetleg ha nincs más akkor még Európában kicsit nyugatabbra.
Azért nem árt figyelembe venni ehhez a helyzethez, hogy a Red Hat is leginkább az USA régióban foglalkoztat. Itt a bérekben nagy verseny van, brutálisan nagy, mert hát 1 hét alatt ha valakinek nem tetszik a munka vagy pénz pattanhat tovább a következő Google, Facebook, HP stb... akármihez, szóval igen a Red Hat-nek kell a pénz, különben sok év után lecsúsznak a minőségi munkaerőről, ha nincs miből emelni a béreket stb... -
kovaax
őstag
Győzelem! Nem fogom leírni, hogy mi mindennel szopattam magam délelőtt, csak a végeredményt:
1. A dud iso-knak usb-re (vagy cd-re) írva OEMDRV lesz a labelje, így ha be vannak rakva egy installkor használható forrásba, kis szerencsével fel fogja ismerni és használni is fogja az installer őket. Ez az én gépemben csak úgy volt megoldható, ha egy 8 Gigás usb-re kiírtam a teljes*** Centos 8.1 iso-t, egy másikra meg a dd-sata_nv-3.5-1.el8_1.elrepo.iso -t, mivel csak sata vinyók vannak benne.
2. Tehát bedugtam a két usb-t, és elindítottam az installt, szépen felismerte a két sata vinyót a gépben, sikerült felinstallálni.
3. ***: Azért kellett teljes install iso, mert Nvidia nForce 430 hálókártya van a gépben, amit szintén nem támogat a Centos kernele, így nem lehet netinstallt csinálni. Úgyhogy az install után letöltöttem az elrepo-ról a kmod-forcedeth-0.0-3.el8_1.elrepo.x86_64.rpm csomagot, és felraktam rpm-mel. Reboot után lett net.
4. Ezután engedélyeztem az elrepo repositoryt, onnan felraktam a biztonság kedvéért még a kmod-pata_amd-0.4.1-2.el8_1.elrepo.x86_64.rpm csomagot is, ha véletlenül szükség lenne pata eszközre is a gépben.
5. Ezután toltam egy update-t, és szépen frissült minden Centos 8.2-re.Hát ezt szépen összehoztuk!
-
-
-
Dud isokra lesz szükséged, mert nincsenek benne a vanilla Centos 8 kernelben, másold fel a megfelelő isokat a telepítő médiádra és boot paraméternek add meg az inst.dd opciót amivel be tudod tallózni a telepítő médiát ahová az isot másoltad és már látni fogja a telepítő az nv satán lévő eszközöket...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- AKCIÓ! ASRock Z370 i5 8500 16GB DDR4 512GB SSD 2060 Super 8GB Zalman Z9 Plus Enermax 750W
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Vivo V40 SE 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Chieftec 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest