- A HMD visszalép az USA piacáról
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Bővebb Google-támogatást kap sok Garmin óra
- Fotók, videók mobillal
- Légies iPhone halvány színei
Új hozzászólás Aktív témák
-
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #467 üzenetére
Te type paramétert nézel ami szerintem az első azonos típusu elemnél létrejön (csinál egy új revit típust) aztán ugyanazt a típust használja a többi helyen. Itt csak az instance ifcGUID ami működni fog neked, de az is csak addig jó amíg az ifc linkelve van. Ha bindolod a modelledhez és többet nem link akkor azok is elszállnak.
-
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #417 üzenetére
a familyk alap szabálya hogy minél kevesebb vonal alapú elemet constrainezel. Nagyon könnyű eljutni oda, hogy egyszerűen nem működik pedig kellene neki.
Szóval az ideális eset az, hogy a végső family amiben contrainezel már egy rakás betöltött familyből áll amit mind paraméterek hajtanak és azok "belül" oldják meg a méreteiket maguk.Talán már írtam itt erről, de a jó family felépítés hierarchikus. Ha például egy ajtót akarsz csinálni, akkor van egy keret family, van egy ajtólap family, van egy kilincs family és ezt mind összerakod egy familyben. Az utolsó familyben nem modellezel ideális esetben semmit csak paramétereket és méreteket definiálsz.
-
daninet
veterán
-
-
L4mie
veterán
válasz
TRicKolas #356 üzenetére
Na hát ez nagy különbség
, de ezzel semmi baj.
Nálunk a főnöki utasítás volt, hogy ezt nem adjuk ki /még 2011 ben/ , pont ezért merült fel a téma, meg amit Ranger is ír, meg írtatok, egy jól kipucolt projektfile-t nem biztos, hogy nagyon fel tudnak használni mások, főleg ha más a tematikájuk.
Mindenesetre ha valakinek van tudomása az egységnyi árképzésről jöhetnek az infók, had agyaljon nálunk a főnökség, hogy milyen keveset kért eddig a melókért
-
L4mie
veterán
válasz
TRicKolas #352 üzenetére
"Nem azért kreálunk modelleket, mert ez valami úri huncutság, hanem azért, mert minőségibb és gyorsabb munkát tudunk végezni, mintha 2D-ben vagy ceruzával rajzolnánk."
Ezt értem alapvetően logikus, de vannak olyan BIM formátumok amivel nem adod át nyers modellt, nyilván nem teljes értékű, mondjuk a munkát nem tudja egy 3. cég folytatni belőle, de a kivitelezésnél, ütközésvizsgálatnál 100% osan használható.
Gondolom nem láttátok viszont a saját fejlesztéseteket referenciaként egy másik cég weblapján Mi majdnem minden családot magunk alkottunk meg a nulláról mert a korai revit nem igazán tartalmazott használható gépész családokat, nem foglalkozott senki még vele, vagy amikor rákérdeztünk mennyiért tudnánk kiszervezni eszetlen áron csinálták volna, így a beleölt mérnökórák száma habár megtérült, nem szívesen adnánk oda csak mert szeretne nyers file-t is. Márpedig amit egyszer kiadsz a kezedből az valszin elterjed. (nyilván jogilag be lehet védeni)
A kérdésre visszatérve, ha rálátsz az árszabásra, és itt a többiek válaszának is örülnék:
Maradjunk egység árban:
Mondjuk 2D-s terv készítésének egy 10.000 nm-es épületről 1 egységnyi ára van.
És mondjuk BIM modellel megtámogatott: LOD300-350 közötti IFC vagy egyébb nem nyers formátummal szállított tervezésnek 1.25 egységnyi ára van.
Akkor a nyers revit file-al megtámogatott tervek hány egységbe kerülnek nálatok?Mert az írásodból arra kell következtetnem, hogy nálatok nincs nagy különbség az árszabásban.
-
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #338 üzenetére
Megnéztem, több gond is van a családdal. Egyébként elég profi, csak az ablak family alapvető szabályait nem követi
A fő gond az, hogy parapet nélkül a referencia szintre lett modellezve az egész. Próbáltam elmozdítani, de annyi paraméter van ami egymásra épül, hogy nem erőlködtem a dologgal.
Ha megnyitsz bármilyen OOTB ablak family-t revitből, látod majd, hogy van egy fal, abban egy opening, és az opening alján egy Reference Plane ami "Bottom"-ként van hivatkozva. Ez a ref plane egy "Default Sill Height" nevű paraméterrel van a referencia szinttől beállítva. Ez nálatok nincs meg, az ablak a nulla referencia szinten van és a beállított alacsony cut plane ehhez képest lett értelmezve.
Hogy tiszta legyen, egy ablak akkor számít elmetszettnek alaprajzon, ha a referencia szint és a felső "Top" reference plane között megy át a cut plane.
Az alábbi képen a zöld vonal az egyes family instance-ok referencia szintje, a kék terület pedig a ref szint és a top közötti terület ahol az ablak elmetszettként van értelmezve. Ez jól mutatja mi a probléma.Továbbá void cut-ot használtatok a family-ben nem opening-et ahogyan az OOTB family-k használják. Ebben nem vagyok biztos, de gyanítom ennek is van valami nyűgje, kerülni kellene.
Egy kicsit több nested family-t kellene használnotok, sokkal egyszerűbb lenne ilyen ablakokat/ajtókat csinálni. Ugye a revit family hierarchikus felépítésű kellene legyen, szóval megmodellezel egy keretet, egy ajtó lapot, egy kilincset, majd ez a 3at összerakod egy ajtó family-be. Ha mindent egy helyen modellezel nagyon küzdelmes, szerintem ezt észrevettétek. Ráadásul a végén már átláthatatlan is.
Az egész lényege, hogy csinálsz pl egy ablakkeretet adott paraméterekkel majd azt minden ablaknál használjátok, így biztosított az adott paraméter készlet egységes legyen.
Kicsit túl van bonyolítva.
Ezt gondoljátok át. -
knbs
senior tag
válasz
TRicKolas #329 üzenetére
Fel tudnal rakni egy képet pontosan, hogy is néz ki a plan regionos trukk utan? Szóval az érdekel, hogy mi lenne a cél?
Az ablakok a saját modelljeitek? Van mód csak az ablakokat (mehet az egész de akkor sok lesz a sallang) egy külön familybe tenni, ott egy plan viewet késziteni azt úgy beállitani ahogy azt szeretnéd láttatni és aztán belinkelni az eredeti revit fileba, ott pedig ki tudod válsztani hogy azt a plan viewt használja.
Lehet, baromág amit mondok, itt daninet a guru -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #306 üzenetére
Az annotation kategória kerül utoljára rajzolásra, így az mindig felül lesz. Ha megfelelő sorrendben rakod le a nézeteket a 3D elemeket ki tudod takarni, de az annotation mindig elől lesz. Ennak gyanítom ahhoz van köze, hogy semmi ne tudja a titleblock-ot kitakarni amit leraksz, mivel az is annotation. A kitöltés pedig ugye Detail Item ami a model kategóriák között van. Lényegében egy nézet specifikus 2D model elem.
Szóval igen, annotation kell, ugyhogy csinálj egy Generic Annotation family-t, abba tegyél egy fehér fill-t instance paraméter a méretezéséhez, és utána azzal tudsz takarni. Utána már csak megfelelő sorrendben kell a nézeteket letenni -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #276 üzenetére
nekem ajánlottak 800 nettó körül egy nagy magyar cégnél BIM manager poziba. Azt nem tudom be lettem-e volna jelentve vagy lett-e volna kp benne. Nem akarok budapestre költözni így nem tárgyaltam velük. De maszek még mindig jobb nekem, még ha nem is kapom meg a munkahely és a fix hó eleji fizetés "biztonságát".
Szerintem itthon ennél többet nehezen lehet egy ilyen állásért kapni, ezért maszekol mindenki. Piszok sok a járulék, sokba kerül az alkalmazott.knbs: attól függ, hogy hol a cég székhelye, mert pesten többet adnak, "vidéken" (de utálom ezt a szót) kevesebbet. Budapesten egy mezei modellező építész/gépész 300-400 nettó. Tapasztalattal max 500. Vidéken ez 250-300 és max 400 körüli érték. Minél magasabb az összeg annál valószínűbb, hogy nem leszel bejelentve
-
knbs
senior tag
válasz
TRicKolas #276 üzenetére
Jol fizet? Mondjuk arra kivancsi lennek Magyarorszagon mennyit keresnek a modellezok?
Nincs viszonyitasi alapom a Holland fizetesekhez kepest.
3600 Euro a bruttom, 13 ev tapasztalat homlokzatok gyartasiranyitasaban, ami nem annyira relevans egy BIM modellezonek, de azert csak ez is szamit. Foleg az epitoipari ralatas miatt nyilvan.
4 eve kezdtem 0 Revit tudas nelkul, nagyon pici autocad, es elhalvanyult Archicad emlekekkel.
Mara tartok ott, hogy ram biznak teljes projectet onallo kidolgozasat az engedelyezesi tervektol egeszen a kivitelezesig. Persze meg kapok kontrolt es van meg mit tanulni boven. A mi cegunk egy nagyobb orszagos szintu epitesi cegnek dolgozik be, tobbnyire epitesz irodaktol jonnek az alapok, es onnantol vesszuk at mi az engedelyezeshez a modellezes es aztan a kivitelezest is. Foleg csaladihazak es apartman lakasokat csinalunk.
Jomagam az epitomernoki kidolgozast csinalom de a cegunk 3 harom agon is operal mind konstruktori mind epuletfizikai szakagon dolgozunk. -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #258 üzenetére
ha tuti unloadolja akkor nem kell current view-ba linkelni a DWG-t és lehet worksetre rakni.
De lehet olyan worksetre is rakni ami mellett ki van szedve a pipa, hogy visible in all views, így csak ott fog látszani ahol ezt külön bepipálod view templateben, így aztán tuti nem zavar senkit -
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #254 üzenetére
Azokat is lehet kapcsolgatni amugy, csak egy lényegesen nagyobb listából kell kiszemezni. Bár ugye mindent eltűntet olyankor ami nézet specifikus, nem érdemes vele molyolni.
A legjobb mindig ha egy akármilyen family-be betöltitek a CAD fájlt és azt rakjátok revitbe. Egyrészt így nem szemeteli tele vonaltípusokkal meg mindennel a fájlotokat, másrészt worksetekkel, view templattel stb állítható lesz a láthatóság.
Még esetleg egy üres revitbe is berakhatod és linkként hozzáadhatod. -
-
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #244 üzenetére
Mikor elmented a projektet cloudba töltés előtt a mentés ablak Options... menüje alatt válaszd ki, hogy Specify... legyen az open workset. Akkor ha csak simán nyitod a fájlt akkor is azzal a workset ablakkal fog indulni. Ez egy megoldás.
A másik, hogy ami linkekre nincs szükséged "Unload (for me)" paranccsal kilövöd. Ezt megjegyzi minden usernek külön-külön, és onnantól nyithatod az összes workset-et.
-
daninet
veterán
válasz
TRicKolas #226 üzenetére
Nagy építésziroda vagyunk, általában mindenki alvállalkozik nekünk így az van amit mondunk
De az alapfelállás az, hogy 2 évente frissítünk, és csak az első servicepack után lépünk az új verzióra. Csinálunk egy tesztet, hogy mi romlik el ha frissítjük a fájlokat, és ha minimális vagy nincs gond (nem jellemző) akkor egyik este mindent átkonvertálunk.
Csak aktív projektet frissítünk ami még nem érte el az építkezést.
Szóval jelenleg még 20-as verzión vagyunk, 22-re első SP után lépünk.De Revitnél ez nem akkora érvágás mint Archicad-nél ahol a userek többsége perpetual licence-en van, szóval nem jár nekik frissítés. Revitnél szinte mindenki előfizetésen van, szóval a verziószám majd mindegy. Ha frissíteni kell frissítenek, nem kerül nekik pénzbe.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Linux kezdőknek
- Mesterséges intelligencia topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPad topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Apple iPhone SE 2020 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- REFURBISHED és ÚJ - HP Thunderbolt Dock G2 230W docking station (3TR87AA)
- ÚJ ÁRU, OLCSÓBB!!! Dell Precision Workstation 5550, 5560, 7510, 7520, 7550, 7720, i7, 6-11. gen.
- Apple iPhone 13 128GB / Kártyafüggetlen 1ÉV GARANCIÁVAL
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest