Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lien

    tag

    válasz knbs #277 üzenetére

    En 3 eve amikor eloszor Budapestre jottem 1 ev tapasztalattal (gepesz tervezoi munkakorben!) br. 350-420e forintos savban voltam. Ahol dolgoztam ott elottem nem volt gepesz modellezo de most mar van/letezik ilyen ember es szerintem kevesebbet kaphat 350-nel ami kedvezmenyek nelkul netto 230e forint.
    Videken pedig kb az a legtobb szokas, hogy ami Budapesten a netto fizetesed, az videken a bruttod, nagyon nagy realitas alapja van ennek, tehat 230 brutto es 160e koruli nettot kapsz.
    A ceg akikkel kint voltam meg kikuldeteses szemely kent voltam veluk ami azt jelentette, hogy volt magyar fizetesem es volt nemet, mindegyik bejelentve. Lenyegeben diplomas emberek kent voltunk eladva technikusi munkakorben, fel ev alatt nagyjabol kicsit tobb, mint 500 nettora tornaszott fel a fizum de nem kellett szallasert, munkaba jarasert semmit sem fizetni ami belegondolva nem olyen rossz. Nemet nyelvtudassal pedig emelkedett volna a love.
    Viszont en most probalnek magyar ceget kikerulve jelentkezni, ha minden kotel szakad ugyan oda vissza lehet menni, legalabb percre elszamolva fizetnek ami azert ritkasag. 😃
    Egyik nagy epitoipari kulfoldi multinal a habi BIM munkara diplomaval lehet kapni ilyen netto 400+ folotti osszeget es egyaltalan nem kell megszakadnod(minimalis tapasztalat kell, dolgoztal mar revitben)

Új hozzászólás Aktív témák