Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • daninet

    veterán

    válasz TRicKolas #338 üzenetére

    Megnéztem, több gond is van a családdal. Egyébként elég profi, csak az ablak family alapvető szabályait nem követi :)
    A fő gond az, hogy parapet nélkül a referencia szintre lett modellezve az egész. Próbáltam elmozdítani, de annyi paraméter van ami egymásra épül, hogy nem erőlködtem a dologgal.
    Ha megnyitsz bármilyen OOTB ablak family-t revitből, látod majd, hogy van egy fal, abban egy opening, és az opening alján egy Reference Plane ami "Bottom"-ként van hivatkozva. Ez a ref plane egy "Default Sill Height" nevű paraméterrel van a referencia szinttől beállítva. Ez nálatok nincs meg, az ablak a nulla referencia szinten van és a beállított alacsony cut plane ehhez képest lett értelmezve.
    Hogy tiszta legyen, egy ablak akkor számít elmetszettnek alaprajzon, ha a referencia szint és a felső "Top" reference plane között megy át a cut plane.
    Az alábbi képen a zöld vonal az egyes family instance-ok referencia szintje, a kék terület pedig a ref szint és a top közötti terület ahol az ablak elmetszettként van értelmezve. Ez jól mutatja mi a probléma.

    Továbbá void cut-ot használtatok a family-ben nem opening-et ahogyan az OOTB family-k használják. Ebben nem vagyok biztos, de gyanítom ennek is van valami nyűgje, kerülni kellene.
    Egy kicsit több nested family-t kellene használnotok, sokkal egyszerűbb lenne ilyen ablakokat/ajtókat csinálni. Ugye a revit family hierarchikus felépítésű kellene legyen, szóval megmodellezel egy keretet, egy ajtó lapot, egy kilincset, majd ez a 3at összerakod egy ajtó family-be. Ha mindent egy helyen modellezel nagyon küzdelmes, szerintem ezt észrevettétek. Ráadásul a végén már átláthatatlan is.
    Az egész lényege, hogy csinálsz pl egy ablakkeretet adott paraméterekkel majd azt minden ablaknál használjátok, így biztosított az adott paraméter készlet egységes legyen.
    Kicsit túl van bonyolítva.
    Ezt gondoljátok át. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák