Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab
    titán
    válasz SystemRoot üzenetére #45

    Ize, azert ne feledjuk teljesen az ateizmus etimologiajat: a gorog theos (isten) szo + az "a" fosztokepzo. Szoval igen, az ateizmus egeszen konkretan az istenek letenek tagadasat jelenti, nem mast. Persze itt a definicioval azert ott az a problema, hogy akik kitalaltak, azok csak deista vallasokat ismertek, igy az isteneket a vallasok szukseges tartozekanak tekintettek, de termeszetesen letezik olyan modern, tagabb ertelmezese a kifejezesnek, amibe minden vallas elutasitasa beletartozik, fuggetlenul attol, hogy van-e benne isten.

    "Mint mondtam nincs túl nagy rálátásom a Buddhizmusra, de olyan dolgoktól akarják függetleníteni magukat, és olyan életvitelre összpontosítanak amik egy mai modern civilázció sok törekvési céljával nem fér meg együtt."

    Ez azert erosen tenymentes megallapitas volt :)

    "az "adjuk fel vágyainkat" hülyeségből nekem ez jött le."

    Ez igy, ebben a formaban, eros tulegyszerusites, ez a buddhista koncepcio inkabb a gorogok arany kozeputjahoz all legkozelebb es a folyamatos onjavitasrol szol (ami szinten nem idegen a nyugati kulturatol).
    Ha valamit nem tudsz, akkor inkabb kerdezz, ne szamarsagokat beszelj ex has :)

Új hozzászólás Aktív témák