Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dannynet

    tag

    Csatlakoztam az Asus notebook tulajdonosok táborához egy A6M Q049-es típusú masinával.

    Acer Travelmate 2451-ről váltottam, íme az eddigi tapasztalataim:

    A váz merevebb, stabilabb, összerakottabbnak tűnik a gép. A billentyűzet remek, a gomboknak határozott nyomáspontjuk van és a klaviatúra felfüggesztése jobb minőségű, mint
    az Aceré. A gyorsindító gombok is jól használhatóak, nem kíséri recsegés-ropogás a működtetésüket. A monitor kávája bizalomgerjesztő, nem hajlamos a nyeklésre-nyaklásra. A burkolat (bár nem anyagában festett) kopásállóbbnak tűnik. A touchpad bal és jobb oldalán levő csuklótámasz sem olyan puha mint a vaj. A tapipad egérgombjainak mikrokapcsolói jó minőségűnek érződnek. Kellően gyors az 5400-as fordulatszámon üzemelő, 8 MB cache-el rendelkező merevlemez, a monitor (a color shine bevonatnak köszönhetően) sokkal kontrasztosabb, a színei élőbbek mint az Aceremé volt. Tetszik a widescreen felbontás, Photoshopban két oldalt elférnek az eszközök úgy, hogy még a szerkesztendő kép is látszik. Az akkumulátor teherbírását még nem teszteltem, mindenesetre a 6 cellás 4400 mAh-s példány valószínűleg jobban fog teljesíteni, mint az Acer 4 cellás, 2900 mAh-s példánya. A notiban AMD Sempron 3400+ processzor van, a teljesítménye megfelelő, majd meglátjuk hogy mire lesz még jó a 64-bit. A PowerNow! funkciónak és az értelmesebb hűtésnek köszönhetően végre megszabadultam attól a jelenségtől ami a Celeron M-es Aceremnél az egyik legzavaróbb dolog volt: nincs többé egy percenként harmincöt másodpercre bekapcsoló hűtés, az Asus ritkábban pörgeti a hűtőventillátor. Az integrált nVidia 6100-as VGA előrelépés az előző gépem ATI Xpress 200M-jéhez képest. Persze tudom én, hogy nem a notebookon kell játszani... De csak egy játék (ha szabad ilyen szóval illetni a 2005-ös év legjobb fizikájú, legjobb multiplayer móddal rendelkező autóverseny szimulátorát) köt le: ez pedig a Live For Speed. Ennek a programnak a sajátossága, hogy sok vertexet használ. S mivel az ATI X200-nak nincsen vertex shader futószalagja, ezért a processzornak kellett besegíteni a számolásban. Rövidre fogva: nem mindegy hogy a szimulátorban rajt után az első kanyarban történő balesetet az ember 12, vagy 30 fps-es vészeli át.
    A két év garancia még drágább, minőségibb gépeknél sem általános, újabb pozitívum.
    A beépített LG DVD író tényleg tud 8x-os sebességgel lemezt pörkölni, nem kétszeres tempóval vergődik az írás egyharmadáig, nem négyszeressel folytatja az adatok lemezre vitelét a folyamat kétharmadáig és nem hatszoros sebességgel fejezi be a tevékenységet.


    Természetesen minden jóban van valami rossz. A beépített hangszórók hangminősége finoman fogalmazva is súrolja az elfogadhatatlanság határát. Az érthető, hogy nincsenek mély hangok, de az már kevésbé, hogy a magas hangok megszólaltatása miért nem sikerül. A Realtek ALC 861 HD Audio kompatibilis integrált hangkártya nem igazán remekel még minőségi fejhallgatóval sem. Ráadásul nekem olybá tűnik, hogy a mély hangok kb. 30 Hz környékén vágva vannak, mert még házimozi rendszeren sem az igazi a hangkép. A legnagyobb probléma mégis az, hogy alacsony hangerőn (nem tudom máshogy jellemezni) digitális zaj és torzítás figyelhető meg. Az Acer HD audio kodekje nagyságrendekkel jobb hangminőséget biztosított.

    Felfedeztem egy hűtési bugot is. Ha hibernálásból élesztem újra a hordozható számítógépet, akkor a ventillátor folyamatosan pörög alacsony fordulatszámon. Hiába hűl le a CPU 38 fokra, akkor sem áll le, a gép újraindítása sem segít. Csak egy megoldás létezik a probléma orvoslására: meg kell terhelni a rendszert és amikor 57 fokra melegszik a processzor, akkor magasabb fordulatra vált a hűtőventillátor. Ezt követően ha megszűntetjük a terhelést, akkor 51 fokos CPU hőmérsékletnél kikapcsol a ,,szélkerék'' és csak akkor indul újra be rövid időre, ha ismételten 60 fok környékére melegszik a processzor magja. Talán egy BIOS frissítés orvosolja majd az érdekes jelenséget.


    Bocsánat a hosszú hozzászólásért. :)

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák