Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ReFleXx

    addikt

    válasz Aryes #18565 üzenetére

    nekem is a padlason lesz, szal kozel kinti homersekletet el kell majd viselnie

    2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Aryes #18565 üzenetére

    "Milyen helyiség az, amiben 0 fok alatti hőmérséklet van? :F"

    [link] :))

    Pont a kerti hőmérő-projekt miatt vacilláltam, h szerezzek-e külön LiFePO4 16340-eseket erre a célra, de mivel a normál, harmadannyiba kerülő Li ion -20-ig meríthető, maradok a mezei "óccó"lítiumnál. Főleg, hogy a 3.2V-os alapfeszt csak egy töltőm tudná értelmezni, 99.9%, hogy a berendelt táp-foglalat sem. Szülőfalumban téli méricskéléshez (-31 rémlik még gyerekkorból) rákötném egy csutkára töltött ólomakksira.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • #70211840

    törölt tag

    válasz Aryes #18565 üzenetére

    Terasz, medence melletti féltető, különálló kisgarázs. Ezek mind fűtött épülettől különálló fűtetlen pontok.
    Jelenleg is van egy 4db AA elemmel + stepdown-al üzemelő projectem, ami látszólag elég jól kiszolgál egy mcu-t. Ezért is kérdeztem, mint alternatívát. Hátha az elem megoldás lehet.
    A li-ion aksikról olvasva több helyen felvetették, hogy komoly gondot okozhat a hideg, ami töltéskor jön elő.
    Igazából kicsit tartok is a li-ion celláktól. Éppen kidobni készülök 12 darabot, mert mélymerülésből (1.8V-2.8V) hoztam vissza őket és a másik csoportban rendesen "rámijesztettek", hogy tüzijáték várható, ha teljesen feltöltöm őket.
    Szóval, ezért is aggódom kicsit a hideg miatt is, pontosabban a hidegből behozott, nem megfelelően átmelegedett cella újratöltése miatt. Mert én ugyan kivárom, de mivan, ha más nem. (egy barátom is kapna ezekből)

    ReFleXx:
    Nálam nem lenne RTC a kliensekben, ott elég lenne egy egyszerű counter és NTP alapon kapna az eszköz pontos időt. Viszont én is gondolkodom, hogy miben tároljam az összegyűjtött adatokat. MicroSD (kontakt gond lehet vele kültésren) vagy eeprom, ami igazából nem visel el akármennyi írást tudtommal.
    Külső rtc használata egy újabb elemet igényel, aminek a merülését figyelni kellene.
    Esetleg valami I2C FRAM jöhetne még számításba. Pontos parmétereket még nem néztem, de ezeknél is van olyan, ami tud sleep módot. Fogyasztásuk gyakorlatilag elenyésző.
    Persze minden ötletnek örülök.

    dew28:
    Igen én is úgy tudom, hogy használható hidegben (persze nem -20fok alatt) erősen csökkent teljesítménnyel. Viszont tudtommal leeshet a feszültsége is, ami lehet hibaforrás a cella élettartamát tekintve.

    onagyi:
    Én a RasPI-re tennék egy Nginx + Php + MariaDB kombót. Ezután csak egy API kell Php-ban amit a kliensek a paramétereikkel hívogatnak. fontos, hogy az adabázis felé így egyetlen kapcsolatod van. A kliensek nem tudják az adatbázis user/jelszó kombinációját, ami külön szempont ha nem SSL-el tikosított protokolt használsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák