Hirdetés
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Macrodroid
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Fotók, videók mobillal
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Honor 500-ak részletesen, minden színben
-
Mobilarena
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
válasz
puritan
#12272
üzenetére
A NAT-ot derítsd ki először, mert ha ott vagy és nem tesz át a szolgáltató publikusba, akkor nem kell a dinamikus dns-sel szórakozni.
Én az ip8.com-ot szoktam használni, most 85.66.x.x a címem, ez publikus, a netről elérhető. A router NAT-ja mögötti címem meg 192.168. 1.44 ezt nem lehet a netről elérni. Azt hiszem szokásos még a 10.x.x.x NAT-olt címtartomány is. -
Janos250
őstag
válasz
puritan
#12272
üzenetére
Tapasztalatom szerint a UPC nem NAT-ol. Inkább úgy oldja meg a "kevés az IP cím" problémát, hogy sok esetben IP6-ot ad a routernek, mert abból van bőven.
Ha nem látod az IP6-ot, akkor az IP4. Elvileg időnként cseréli a UPC az ilyen IP címeket, de tapasztalatom szerint Pesten gyakorlatilag nem cserél, vidéken meg akkor, ha a router pl. áramszünet miatt hosszabb ideig ki van kapcsolva.
Nem biztos, hogy ez mindenütt így van, ez két pesti, és egy vidéki hely szerinti tapasztalat. Induláskor még ne használd a dynDNS-t, hanem közvetlenül a routered külső IP címére küldd.
Milyen típusú a routered? A port átirányítás újabbaknál:
külső port, belső port, belső IP
a régebbieknél:
port (külső belső ugyanaz), belső IP
módon kell megadni. -
htc07
addikt
válasz
puritan
#12272
üzenetére
Az UPC routereden a WAN IP cím / külső cím / nem tudom hogy hívja az UPC, ha megegyezik az ipcimed.hu-n látott címmel, akkor publikus a címed. Ha nem, akkor nem lehet portot nyitni kívülről.
Port átirányításhoz meg az kell, hogy tudd a belső eszköz (ESP) IP címét (lehetőleg legyen statikus, ne változzon - ez másik sztori: [link] ), külső és belső portnak célszerű ugyanazt a számot megadni ha szabad. A népszerűbb szolgáltatásoknak megvan a saját dedikált portjuk, pl. http 80, ssh 22, ftp 21, https 443).
Amikor betöltesz egy https weboldalt, akkor (általában) a :443 porthoz csatlakozol, pl. prohardver.hu:443 , csak ezt a böngészők elrejtik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Logitech G513 Carbon Tactile DE (3) (ELKELT)
- Creality Nebula Camera
- Samsung Galaxy A54 5G /8/128GB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia /
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2080 Super 8GB Zalman T4 PLUS FSP 700W
- Apple iPhone 13 Pro Max Graphite ProMotion 120 Hz, Pro kamerák 128 GB-100%-3hó gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
ekkold

