Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyapo11

    őstag

    válasz mdraco #591 üzenetére

    Nem feltétlenül kell megszakítással számolni, a loop egy ledvillogtatással 100 ezerszer fut le másodpercenként, a te programod nyilván hosszabb lesz, de ha csak 10 ezerszer fordul, akkor is lesz ideje számolni az impulzusokat.
    Nyomógombot (mikrokapcsolót) simán kezelem bármelyik lábon, még kondi se kell. Az első lenyomott állapot érzékelése után 30 ms múlva kell leolvasni, ha még mindig benyomott, akkor jó, addigra az összes prell elmúlik. Ezután kell figyelni a fölengedést, nekem 40 ms volt kb. a leggyorsabb fölengedésem, de inkább 100 ms-re kell számítani. Fölengedésnél a prellel nem kell törődni, amint 1-be ugrik a bemenet az föl van engedve.
    Ez az egyszeri megnyomás beolvasására igaz, ha nyomvatartott állapot is van, akkor kicsit más, én órát programoztam egy gombbal, és volt 500 ms-nél kisebb, 500-1500 közötti, és ennél hosszabb idő, ezek mind más funkciót töltöttek be.
    Mivel számolnod kell az impulzusokat, a delay() függvényt felejtsd el, vannak timer libraryk delay nélkül, vagy akár programozhatod magad is, de a loop pörögjön.

    menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Új hozzászólás Aktív témák