Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 123xyz

    tag

    válasz Degeczi #7978 üzenetére

    Értem a cikk lényegét, hogy az android magának majd jól bezár mindent, ami nem kell vagy sok memóriát foglal, de ez nekem mégsem tűnik úgy, hogy ilyen szépen működne. Alapból 512-es RAM van a telefonban, ebből kb 400-at lát a rendszer a beállításoknál, és alapból foglal úgy 160-200-at friss indulás után. Aztán a fb, opera mini, zenelejátszó amiket leginkább használok, együtt majdnem foglalnak 100-at, ha meg már 100 mega alá csökken a szabad memória, kicsit már döcög a rendszer.
    Viszont nem ezekkel van a legnagyobb bajom, hanem hogy az android, ahogy a cikkben is szerepel, folyton úgy érzi, hogy neki el kell indítania olyan alkalmazásokat, amikre szerintem egyáltalán nincs szükség éppen (pl a térkép, a galéria, a youtube...) Én jobban szeretném, ha az ilyenek csak akkor futnának, ha én elindítom őket, meg az se ártana, ha kilépés után le is állnának... mert nem szoktak. Még azt csak-csak megértem, hogy amint netet észlel a telefon (nem megy folyamatosan), akkor azonnal indítja a fb-ot, meg a play-t, de pl galériára mégis melyik alkalmazásnak / folyamatnak van szüksége, hogy mindig elindul nekem a háttérben? Az ilyeneket szeretném megakadályozni. És a radikális megoldás a letiltás lenne, de én használni szeretném az alkalmazásokat, ha éppen úgy adódik, szóval manuálisan elindítanám, ha kell, és ugye ez nem lehetséges letiltva. Kezd az az érzésem lenni, hogy az újrainduló appokkal lassan szélmalomharcot vívok... Nekem ne indulgassanak el csakúgy :DDD

    (#7981) R19 : köszönöm az ajánlást, kipróbáltam a free verziót, de azt hiszem az nem jó semmire. Egyesével tudom ott is csak leállítani a dolgokat, és nem is áll le minden, meg kb 2-3 perc múlva újraindulnak a dolgok. Lehet, hogy a pro verziónál jól megy a bizonyos időnkénti memóriatisztítás, majd meglátom hogy érdemes-e beruházni rá, addig meg még próbálkozom valami olyat találni, aminek a működése elnyeri a tetszésemet.

    Erről a memória témáról az jutott eszembe, hogy ma a tescos újságban láttam egy tabletet, 512 MB rammal és 8GB háttértárral, a képre meg az volt ráírva tulajdonságként, hogy 8 GB RAM :C

Új hozzászólás Aktív témák