Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz pittbaba #535 üzenetére

    Bocsánat, félreértettem.
    A dokumentáció szerint az onRetain... helyett a setRetainInstance (boolean retain) használata javasolt. ((Gondolom, kompatibilitási problémák miatt az előző is működni fog.)) Ez más elven működik, nem egy objektumot, hanem az egész fragmentet (ami kb. egy activity, vagy activity rész) őrzi meg. Nagyképernyő és JB hiányában ebben még nem mélyedtem el, csak elolvastam. Megmondom őszintén, más részek sokkal inkább érdekeltek, mint az, hogy a rendszer egy jól ismert részét kicserélték. A nálaménál későbbi gépeken.
    ((Off: még mindig nem vagyok meggyőződve arról, hogy nyerek valamit a GB rendszer lecserélésével. Szintén SGS2. ÉS: néhány verzióval ezelőtt még nem láttam, h. használhatnék API11 feletti osztályokat - kompatibilitási kiegészítéssel. De lehet h. csak én voltam figyelmetlen...))

    A static-ról (c-s alapon) én is azt gondoltam, hogy az egyetlen példányt jelöl. DE NEM! (Olvasd el a többi részt is, megvilágosodik, remélem! ebben középen) Csak azt jelenti tehát, hogy a belső osztály v. változó nem a példányhoz, hanem a külső osztályhoz kötődik. Arról valóban gondoskodni kell, hogy EGYETLEN példány legyen, de ezt a fentiekben megtettük. Legfelső szintű osztályként nem kell a "static" és működni fog!

    A programot úgyis tesztelni kell először, és akkor kiderül, hogy a tesztelők melyik megoldást tartják jobbnak, és átláthatóbbnak. Sztem. itt biztos találsz olyat, aki buszozik, és szívesen utazik ezzel.
    Én beépítenék egy visszafelé mutató ellenőrzést is (a rosszindulatúak elkerülésére nem is teljes körben talán): ha elmozdult egy megálló, akkor visszaszól a központi szervernek, és jelzi a változást. Valahogy úgy, mint a túra-térképeknél leadott útvonal. Meg az igo is megkérdezi mindig "Megérkezett a célhoz?"

Új hozzászólás Aktív témák