- iPhone topik
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- One mobilszolgáltatások
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Huawei P9 Lite (2017) - nevezzük nevén
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
-
Mobilarena
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
poci76
aktív tag
És ezzel mit akarsz mondani? Mert nekem több mint egy napja megy a 10850K-m, még egy böngésző sem volt elindítva rajta, kizárólag a HWINFO fut rajta. Teljesen alap beállításokkal megy, nincs túlhajtva, távoli asztallal kapcsolódok hozzá, és 100 W fölötti csúcsfogyasztást ír. Gondolom, egyszer valami megrántotta. A max. fogyasztás az égvilágon semmit nem jelent ebben a kontextusban.
-
wwenigma
Jómunkásember
-
#11493888
törölt tag
Én csak azt tudom így 10700k után és a 10900k-val a deszkámba, hogy bizony az Intel meg alapon kicsit túl lövi ezeket a procikat lehet a verseny miatti ráhatással és barátságtalan hő, tdp és vcoreokkal fut alapon "AUTO"-n amit szerintem finomítani kell akár minuszolt 1-2 offsettel. Aki ezt meglépi hasonló teljesítmény értékeket talál picivel alatta az eredetinek, viszont rettentően sokkal alacsonyabb TDP, hő, és vcore feszültségekkel.
Én hosszabb távra szeretek tervezni ezért teszem azt amit, de ha Ryzen 5800x em volna is hasonlóan cselekednék az biztos. Nem szabad az autót sem úgy használni hogy a műszerek folyamatosan a piros mezőbe legyenek. Minden esetre az AMD-t meg dícséri hogy majdnem hozza azt az eredményt 8 magon mint az intelem 10-en amiket láttam kiposztolt cinebench eredményekben. (bár jó volna kisebb hőfokon.) -
#11493888
törölt tag
Na végre egy konkrétum, nagy köszönet testvér...
nem értek a ryzenekhez de ennek a tdp-je jobb.
van egy tanulmány arról az INTEL procikat érdemes 80 fok alatt tartani tartós terhelésen.
[link]
a ryzen mikor kezd el throttlingolni? 100 fokon mint az intel?
vagy ezeknél több mert bírják...? -
Gyuri27
félisten
Ez a szoftver által saccolt szarokat szerintem hagyjuk.
Amiket linkeltem fogymérővel készültek, teljes rendszert mérnek.
Majd ha ilyen mérést raksz ki akkor lehet beszélgetni.
Addig felesleges. Ja és nem a 8 magos 5800 van a képeken. Hanem a 12 magos 5900. Ha ez eddig nem esett volna le. -
koko52
nagyúr
A releváns az lenne, ha találnék róla cikket, fórumot, ahol vásárlók milliói panaszkodnak.
Saját célra volt 1600, most 2600, 3600, 3200G van. Ha bármelyikkel tapasztalnám hidd el eladnám és jöhetne az intel helyette. Nem vagyok fan most is van 3 intel gépem.
Rühellem mindkét gyártót az árképzésbeli kartellezés miatt. -
-Gabesz-
senior tag
Itt egy 4600-as ram eredmény 10900k és Apex mellett.
Szépen szalad, de tény hogy egy kisebb vagyon a páros. -
#90211072
törölt tag
igen csak itt már ocve van a cpu én meg oc nélkül mértem és még így is le van maradva igaz 4 pont de az is pont. (Mindegy a versenynél is hogy 1 mm nyersz vagy 100m er nyersz nyersz
Málnás
nagy a ház azért sok az áram jaja, van haverom nem egy akinek van ryzen azt tudom mennyire tekeri neki a villanyórát ne nekem akard bemesélni.Érdekes a hőleadásra is csak a ryzeneknél verik az amd fanok a mellüket régebben mikor tojást lehetet sűtni akkor is azzal jöttek hogy áhh az nem melegszik csak a nem jó hűtő van rajta.
Zajtalan gépre hát el foglak keseríteni mert nekem olyan silentre van beállítva a hűtő hogy nem hallasz semmit és nem 40 w eszik a proci játék alatt hanem kb 20-30 al játszok és nem mondom el hogy miért és hogyan ,de legyen számodra is szuper az amd
(jah mellékeltem kettő képet hogy lásd nem csak beszélek)
[kép] [kép]
hogy melyik játék hány magot használ ezt csak látod ,de ha letiltod a magokat rájösz hogy szinte semmit -
#90211072
törölt tag
fent sincs már a program még hó elején mértem meg kíváncsiságból amikor tervben volt egy 3900x csere ,csak mivel olyan harmat gyenge ezért nem is jöhet szóba már.Miért lenne gyenge? szerintem ez igazán jó érték alapjáraton oc nélkül szerintem a multiban sem kellene semmire szégyenkeznem. (föleg úgy hogy akár még ott az oc + a delid lehetősége is amivel akár +500-700 mhz et lehetne nyerni magonként
)
(persze aki nem ért a gépekhez az mindig keresi hogy hol bukja el a teljesítményt -> hát segítek ott ahol elspórolja a gép összerakásnál
Aktív témák
- Intel Core i5 4590S 4 mag 4 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AMD Ryzen 5 5600 6-Core 3.5GHz AM4 Box (100-100000927BOX) - Azonnal átvehető, Számla + Garancia: 1év
- AMD Ryzen 5 5600X Wraith Stealth dobozos - Aqua garancia 2026.03.07-ig (AM4)
- Intel Core i9-9900K - Garancia - Ingyen posta
- AMD Ryzen 5 8400F - Új, 3 év garancia - Eladó!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5800X / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- Lenovo ThinkCentre M920q/ Dell OptiPlex 3070/ Hp EliteDesk 800 G4-G5 mini, micro PC-Számla/garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3236
- LG UltraFine 4K és Smart Monitorok -30%
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3004
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest