Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagya21

    addikt

    válasz csicsiba #12122 üzenetére

    HAli!!
    A fényképezőgépedbe is öregszenek az alkatrészek, és egyre nagyobb áram kell a működtetéshez+ öregszik az akksi is, egyre kissebb áramot tud leadni, és esetedben most jött el a kenyértörés ideje.
    Próbáld ki Eneloop aksikkal, ha azzal O.K. akkor az akksijaid haltak, ha nem akkor a fényképeződ haldoklik.
    Üdv Nagya

  • Kernel

    nagyúr

    válasz csicsiba #12119 üzenetére

    Azoknál az egyszerű töltőknél a LED épp a töltőáramot indikálja, vagyis az akkuval sorosan kapcsolódó ellenálláson eső feszültséget jelzi, plusz még van egy soros védőellenállása is, ahogy ilyenkor szokás.

    Egyszer le is rajzoltam egy ilyet:

    https://prohardver.hu/tema/hobby_elektronika/hsz_37490-37490.html

    Lehetnek eltérések, de az alapelv hasonló. Hacsak nincs benne 14-16 óra után lekapcsoló időzítő, ami persze tovább bonyolítja, létezik olyan is.

    Ilyen egyszerű áramkör nem is szokott elromlani. Ellenállás leéghetne elvileg, de nem túl nagy eséllyel. Meg persze ilyen kis trafók hajszálvékony primerje néha meg is szakad, de akkor nem működne egyáltalán.

    Az áramkorlátot, vagyis áramgenerátoros jelleget az ellenállások, illetve a trafó belső ellenállása biztosítja nagyjából. Ezért azt is meg lehet tenni, hogy ampermérővel rövidre zárod a kimenetét, attól még nem ég le semmi. Talán, ha tartósan úgy maradna, de még akkor sem kellene.

    Mivel két slot van sorba kötve, így annak megfelelően kell csatlakoztatni a műszert. Árammérés közben a LED is világít.

    De itt hullámzó DC van (félszinusz), amit nem mér pontosan a műszer. Meg azt sem mondom, hogy túl sok értelme, annak tényét a LED is megmutatja, hogy folyik az áram. Tehát, ha normálisan világít, ahogy szokott, akkor elvileg pont jó a töltőáram is.

    Ugyanakkor hibás (nagy belső ellenállású) akku is korlátozhatja a kialakuló áramot, sőt nagyobb annak esélye, hogy az akku hibás, nem a töltő.

Új hozzászólás Aktív témák