- Légies iPhone halvány színei
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Yettel topik
-
Mobilarena
TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fandango
veterán
-
BonFire
veterán
Mi már rég túlléptünk ezen, csak te hasogatsz.
A film-videó teljesen más. Egyrészt te teljesen másról beszélsz. Egy számítógéppel előállított látványról, amit kockáról-kockára le kell renderelni. Ezt akár egy P1-es géppel is megteheted, csak a premier fog eltolódni kissé.
Másrészt ha filmen kell valakit kitörölni a képkockáról, jó eséllyel több képkocka található a szekvenciában, ahonnét lehet a hátteret klónozni, mert mozog a szereplő/nem kívánatos alkatrész, így van adat.
Az 1 db fényképből álló képeden, ahol a vaku bevillant és fehérre égett az összes pixel, ott nincs adat! Hacsak nincs még egy ugyanilyen képed villanás nélkül, akkor bajosan tudod a nem létező adatot oda kitalálni. Mondtam: megfesteted egy képzőművésszel. Azt lehet Photoshopban is, meg Paintben is.
X-ből nullát lehet csinálni.
0-ból X-et nem lehet csinálni.Ha már hiszünk a termodinamika fő törvényének. 0-ból úgy tudsz X-et csinálni, hogy 2×-3×-sokszor több energiát fektetsz bele, mint amennyit visszanyersz. Egy szoba meleg levegőjét 0 energia hozzáadása nélkül le lehet hűteni (kivárjuk, míg magától kihűl), de felmelegíteni már sokszor több energiabefektetés, mint amennyit a végén kapott hőenergia ér.
Ezért látjuk, hogy egy üvegpohár leesik az asztalról a földre, és szilánkokká törik, és ezért nem látjuk soha az ellenkezőjét, hogy az üvegcserepek összeszedik és összeragasztják magukat, majd a pohár egyben felugrik az asztalra. A káoszelmélettel nemigen lehet vitatkozni. Fát el lehet égetni hamuvá, de a hamuból nehezen, vagy sehogy sem tudsz újra fát csinálni.
Photoshoppal sem! Akkor sem, ha valahol azt olvastad, hogy lehetséges. Egyelőre még a Photoshop is a fizika törvényeinek engedelmeskedik. Nem varázseszköz, csak egy nagyon hatékony eszköz hatékony kezekben, de nem több.
-
ViZion
félisten
Interpolációt képek nagyításánál használják, ilyen helyeken a csoda eszközök elvéreznek. Videóknál van rá mód így kiszedni a hibákat, ott több képkocka van, jóval több adat, mint egy rossz fotónál. PS-el is lehet persze, kérdés, hogy időben megéri-e?
Amikor vektoros munkához vektoros rajzprogramot ajánlottunk, azt PS-el akartad, ezt sok idővel, türelemmel meg lehet oldani alap PS eszközökkel, ide meg mást ajánlasz... -
BonFire
veterán
Nem érted. A rács viszonylag vékony, és a közötte látható test rengeteg pontjáról lehet végezni klónozást. Hála a madár tarka összevissza mintázatának, ez könnyen kivitelezhető, csak türelem kérdése. Ha már egy szabályos dolog lenne a rács mögött, mondjuk egy nyomtatott áramkör, jóval nehezebb lenne ugyanez a művelet, mert itt már nem lenne elég innen-onnan másolni, a nem látszó részleteket úgy kellene "kitalálni" és pixelenként megrajzolni.
Ha meg bazi nagy bevillanások vannak, akkor végképp esély sincs rá, hogy a hiányzó részleteket újra létre hozd. Miből? Megfesteted egy festőművésszel? Ne higgy annyira az okos Content-Aware Fill opciónak, legtöbb esetben az is hülyeséget csinál.
És az eltüntetésnek semmi köze az interpolációhoz, szerintem te az algoritmus szóra gondoltál.
-
ViZion
félisten
Illustratort onnan szedtem, hogy a Creative Suitnak az a vektoros része... PS meg a raszteres. PS-el profi vektoros állományt nem tudsz készíteni. Shape layerek egy színt vehetnek fel ugye... Ha színezed PS-el, vagy kap egy drop shadow-t, akkor már nem tudod vektorosként, pl. eps-be menteni. Ha ez nem szempont, akkor lehet vele szórakozni, tul. képpen van itt is kombine, trim, stb... csak egy rétegre kell vinni az alakzatokat.
-
BonFire
veterán
Ha ez már megvan, akkor tényleg be kell szerezz egy Illustratort, mert a Ps vektoros eszközeit te már kinőtted. A komplexebb vektoros cuccokhoz tényleg nélkülözhetetlen az Illustrator.
És amint látod, a 3D látványtervek kimondott 3D szoftverrel lettek létrehozva, amit te tudsz, az a 2D shape-ek létrehozása. Majd valamilyen 3D programmal 3D-sítik, mint nekem a kis logómat az egyik fórumtárs.
-
BonFire
veterán
Amúgy tényleg csak ritkán értekezem a vektoros eszközökről, mert a Ps alapvetően pixeles szoftver, és tényleg jobb, ha egy vektoros állomány Illustratorban készül, mindazonáltal nekem jobban kézreáll a Ps penje, és az Illu patfindere is idegesítően átláthatatlan számomra, míg a Ps path groupolását minden további nélkül tudom használni...
-
BonFire
veterán
Igazából mire vagy kíváncsi "profi szinten"? Ha nem tudod kezelni a Pent, akkor javaslom, ezzel a kétrészes tutoriallal kezdd, ebből mindent megtanulhatsz.
Ha már megy, akkor gyakorolni kell a Path Selection tool (fekete nyíl), és a Convert Point tool (fehér nyíl) használatát, a pathok csoportosítását, negatív és pozitív path, területek egymásból kivonása, összeadása, metszete.
Szóval írd le, mi a feladat, és megmondjuk, mit gyakorolj.
-
ViZion
félisten
Igaz, ezek vektorosak. De akkor minek az Illustrator?
Mert PS-ben erősen korlátozottak a vektoros eszközök. BonFire blogján is olvashatsz ezekről, Ő nagy pen rajongó
De ezzel -főleg ha profi dolgot kell csinálnod- nem fog menni, vagy sokkal nehezebben fog menni bármi, mint Illustratorral. Ha már színezel, effektezel -> ugrik a vektor...
A vektoros rész csak kiegészítés, vektoros munkára -ha nem akarsz kitolni magaddal- vektoros progit használj. -
ViZion
félisten
Text és paragraph panelek legyenek nyitva. A karakter panel jobbb felső sarkában a fülre katt, majd reset character. Illetve itt van elállítva a betűköz, gondolom valami masszív -100-200 értékre [link] itt az E jelű az érdekes. K jelűt én Optical-on szeretem, lehet ezt is elbabrálták, állítsd metric vagy optical értékre. Bővebben minden a linken van.
-
z0d1AK
nagyúr
köszi.
ezzel próbálkoztam, de nekem a betűk sehogyan sem akartak képet alkotni -
Dexter68
addikt
Sztem egyet megcsinálsz úgy, hogy felveszed actionbe, oszt a file-Automate részben ráereszted a többire is. Ez persze akkor lesz jó, ha a rawokon ugyanazokat a beállításokat szeretnéd alkalmazni. Ha különböző módosítások (fehéregyensúly, expozíció, stb.) kellenek ahhoz, hogy jól nézzenek ki a képek, akkor inkább egyenként célszerű konvertálni.
-
gyga
senior tag
http://rapidshare.de/files/40529896/p_cs1.psd.html tessék
azért ne dobáljatok meg
amúgy ilyen minőségű képpel nem szabad dolgozni.én már kukáztam volna a projectet. -
Dexter68
addikt
Hát ez volt anno a Streamlline. Az színes képekből is dolgozott. De a painter sem vektoros. Az olyan, mint a photoshop, csak nagyon jól szimulálja a természetes anyagokat, festékeket, vásznakat, jók a fényeffektjei... Ugyanúgy lehet vele festeni, mint ecsettel vászonra, csak a szaga nem olyan. De a végeredmény pixeles. (legalábbis eddig az vót.) Régen volt valami szoftver, ami vektor alapú volt és hasonló végeredményt lehetett elérni vele, mint a paint-tel, (teljesen élethű ecsetkezelés, meg ilyesmik) de sztem felzabálhatta valamelyik nagy konkurens, mert azóta sem hallottam róla.
Mod:
(Mondom én: a Fractal Design Expression volt az. Lehet találgatni)
[Szerkesztve] -
Dexter68
addikt
Hát akkor használj paint-et... majd rájössz. Ha máskor nem, az első színbontásnál.
Persze, hogy nem tud annyit, mint a CS2, de a fejlesztések nagy részére a mindennapi munkában nincs is szükség. Annál nincs rosszabb, mint amikor az ember alkotna és ehelyett a homokórát bámulja. Valahol már mondtam egyszer: próbálj meg úgy rajzolni, hogy valaki időnként kikapja a kezedből a ceruzát és elszalad vele. Az én gépemen pl. a 7-essel lehet ''termelni'' a CS''-t akkor veszem elő, ha olyan feladat áll elő, amihez elengedhetetlenül szükséges az a tudás. Nem kell bedőlni a marketingeseknek, azok még a programhibát is fícsörként írják rá a dobozra. -
Dexter68
addikt
Na jó, de akkor az én régi bringám mé csinájja meg?
Én annyit csináltam teszt céljából, hogy felvettem a tízezerakárhányas méretet, beszineztem ződre, adtam neki zajt, hogy legyen mit számolnia és arra engedtem rá a spherize szűrőt... elmolyolt vele, de láthatóan haladt a kis fekete csík és sztem a paraméterablak megjelenésével együtt volt kb 3 perc. -
Hydra SR
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Erdély története I-II-III egyben 3990 ft
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude E7250 - i7-5GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest