Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sasa311

    veterán

    válasz Bhoeurh #43 üzenetére

    helyszyni bírság nincs, max csekket kaphatsz.. Azt a 40K-t ők lenyelték.
    Amúgy ilyenért nem veszik el a jogosítványodat.
    Amúgy meg ott az örsön meg van szaggatva a záróvonal, ergo meg lehet fordulni, nem? :U Legalábbis én midig ott fordulok meg (ált. 3-4 autóval egyetemben).

    Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

  • Damage

    senior tag

    válasz Bhoeurh #43 üzenetére

    Gusztustalan dolog volt a részükről! Úgy kezdődik hogy a helyszíni bírás nem egyenlő a helyszínen fizetendő ''bírsággal''! A helyszíni bírság arról szól, hgy ír egy szabálysértési píprt (majd bescannelek egyet), világoszöld színű a saját példány, és ad mellé egy csekket, amin kitölti a fizetendő összeget. A címzett a kerületi/városi/helyi rendőrkapitányság. Legálisan nincs olyan, hogy a helyszínen fizetni kell a rendőrnek, ha ilyet kér, az már megvesztegetés! Lehet, hogy rosszul tudom, de tudtommal még az is meg van szabva, hogy max mennyi pénz lehet a járőröknél munka közben, és ha véletlenszerűen többet találnak nála, akkor egyből felmenthetik (őket is megmotozhatják)! Mivel friss jogsis vagy, ezért feljelentés esetén is max 15-20 ezerre büntettek volna legrosszabb esetben, de az se kizárt, hogy kaptál volna egy ''ejnyebejnye'' levelet azzal a szöveggel, hgy mivel soha nem csináltál semmi rosszat, ezért nem kell semmit fizetned. (engem egyszer jelentettek fel, akkor nem kaptam büntetést, se hibapontot)
    Helyszíni bírás esetén se kaptál volna 10 ezer Ft-nál nagyobb bírságot! Ezeket ne vedd szentírásnak, nem vagyok se rendőr, se jogász. Személyes tapasztalataimat és véleményemet írtam le. Egyszer engem is megbüntettek záróvonalon megfordultam. 2 ezer Ft volt, csekket kaptam róla (3-as kivezető, Veres Péter út).
    SZVSZ áldozatául estél a korrupt, haszonleső rendőröknek (semmi uszítás, de senki ne mondja, hgy ez korrekt eljárás)! Sajnálom, ami Veled történt. Az ilyen dolgok ellen kellene megoldást keresni! És nem ártana súlyosabb cselekményént kezelni azokat, akik lakott területen belül (50km/h) 120-130km/h-val hajtanak! Persze ez autófüggő, ahogy már más is leírta...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Kagylo

    tag

    válasz Bhoeurh #43 üzenetére

    ott kanyarodtál vissza, amelyik sáv bevisz az Árkádban?

    mert ha igen,akkor tudni kell hogy ugyanilyenért büntettek meg az Üllői úton,balra kanyarodó sávban visszafordultam, asszem 3K csekk lett belőle.

    a másik, de már vicces sztorimkb 4 éve: Budapest XYKJ kerület.
    Mutter otthonhagyta a kocsit, gondoltam megnézem az ''útszéli csajokat''.

    El is vittem egyet,majd mikor jöttünk ki a ''málnásbol'',megjelenetek zsaruk, igazoltatás,csaj mondta,hogy gáz van, őt egyből beültették az astrába, nekem minden iratom elkér,adatok felír,mondták,hogy ez biza feljelentés: mondom az nagy gáz,hisz kijön a papír,anyám meglátja,hát az tiszta ciki,bla bla bla.

    Eszembe jutott ,hogy abban kerületben szolgál egy szegről-végről ismert ismerős.
    Mondtam a zsaruknak,hogy nincs e szolgálatba a gyerek, de viszont csak a keresztnevét tudtam,meg elmondtam,hogy hogy néz ki.
    Ők huzták a szájukat,nem ismerik. Mindegy.

    Tetthely elhagyás, teljes pánik.Haver által elértük a srácot, hát ő már röhögve vette fel a telefont, épp ő is szolgálatban volt,és már hallott a dolgokrol.
    A feljelentős papírt csak azért tartották meg,hogy megmutassák a gyereknek,amugy meg ilyenkor kidobják az ablakon - mondta ő utólag már személyesen.

    Végülis 20 üveg sörömbe került,amit valami reklámszatyrokba vittünk be az örsre. :DD

    Azóta mindig zrikálnak evvel, mostmár én is röhögök az egészen,de akko nem volt számomra vicces... :))


  • Troy.

    addikt

    válasz Bhoeurh #160 üzenetére

    magyar hatóság egy trá**a ! :)
    De azért pistikét baszogatják, mert lehúzott egy-két filmet.. :DD

    [Szerkesztve]

    .

  • Kicker

    senior tag

    válasz Bhoeurh #160 üzenetére

    egye fene, de egyszer már irtam vhova...
    2003ban bulizni voltam, kocsival és akkor még jó kamasz módjára, spangli is becsúszott az este folyamán, illetve én állat még a maradék kis borsoszemnyit is magamnál hagytam... és a yardok leállítottak én meg meglepődött fejjel elkezdtem habogni összevissza... majdnem kidumáltam a szitut, hogy a akik velem voltak errről nem tudnak semmit, blabla, azt aszongya átkutatjuk a verdát... de jobban járok ha odaadom mintha ő találná meg... odaadtam és jol rábasztam... bevittek vér, vizelet... amfetamint is mutatott ki (nem is értem mért... :)) ) de szerencsére a házkutatást megúsztam, annyira azért megsajnált az éjszakai ügyeletes... de a többi akik benn voltak este nagyon faszok voltak, kérdésekkel, beszólásokkal aláztak, nem olyan durván, de nagyon rossz volt akkor, pedig nem vagyok se bűnöző se semmi... na mind1... de ezért a szar törvény is hibás nem csak ők... jó mondjuk én is hülye voltam, de nem bűnöző!!!! ennyiért el is ítélhettek volna!!! de szerencsére 2003ban már enyhítettek a törvényen (elterelés intézménye).. .szal járhattam elterelésre... :)) fasza volt...

    no és 3évi csend után 2hete megint betliztem... ittas vezetés... helyi fakabátok lekapcsoltak... 4.7et fújtam, 5.1nél azonnal veszik el... de nem volt nálam jogsi sem, ja és annyira rugalmatlanok voltak, hogy mielőtt lehívtak volna megálltam és kiszálltam a kocsiból és mondtam hogy nem vezettem, lezárom a kocsit és nem is láttuk egymást... nem jött be... azt végül nyilatkoznom kellett hogy ittam, azt annyi, msot meg várom a levelüket...

    korrupciót még nem vettem igénybe de ismerek olyat akiknek szinte mindent elkennek... én meg pár hülyeség miatt szopok...

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

  • Kicker

    senior tag

    válasz Bhoeurh #165 üzenetére

    bevittek, átadtak két helyi kopónak, akik elég köcsögül kérdezgettek, meg kérdeztek hogy milyen a 307es (azzal voltam)... a dokit felzargatták, vért vettek, hugyoztam is... asszem, utána Örsre be, kaptam egy kis széket és azon kellett ülnöm 4 órát, néha valaki odatoppant, kérdezgetett, a végén meg az ügyeletes mondta , hogy akkor a házkutatást meguszom.... (addig végig mondtam, hogy nem tartok otthon semmit stb... ) azt volt ott egy automata, de gyik buzinál sem volt apro... én meg majdnem szomjan halltam... cigit se szívhattam, vagy nem akartam, nem is tudom... fasza volt..

    elterelés? csaj volt az esetfelelősöm, kérdezgetett én meg válaszoltam, aztán mivel ezt hetente, kéthetente meg kellett játszanom fél órába, így elég kötetlen lett, semmi flusztráció, csak az idegesített hogy volt egykét oyan pofa... teee...

    Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Bhoeurh #155 üzenetére

    Hello!
    csak mondom ha véletlenül nemtudnád (PHn loptt mobilos topicba) tesómnak ellopták a mobilját és igynézegettem utána)
    szal a rendőr csak kérhet ilyet a szolgáltatótól ha ismeretlen tetes ellen feljelentés történik. iylnekor is jóvá kell hagyni a felettesnek! aztán a szolgáltató viszoont az iylet anyira lesazrja hogy vagy 1 hónap mire közli az adatokat ezel kapcasoltban és nem az hogy bejelentik és 3 perc múlva hivnak hogy hol mrték be őket plsz IMEI-t tudni kel lohzzá bekell legyen kapcosalva telefon.
    Az hogy rögtön rákeresnek ahoz Jogász kell am viszont csak nagyon súlyos esetknél kérhető mint l gyilkosság!

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Új hozzászólás Aktív témák