Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    Próbáltam rákeresni a rendőrös topicokra, mindegyik vmi külön témára lett kihegyezve. Szándékosan ez a topic cím, hogy mindenki, aki rákeres, az rá is találjon.
    Leginkább a közlekedési dolgokkal kapcsolatban lennének észrevételeim, javaslataim, de akiknek más problémája lenne, azok is megivtathatnák itt a dolgokat.
    Mielőtt gyűlöletet vélnétek felfedezni a mondanivalómban, elmondom, hogy nem ez a topic célja! Itt egyszerű praktikákat, tapasztalatokat beszélhetnénk meg, hogy mi is a megfelelő magatartás, eljárás részünkről -civilektől- a Rend Őrei felé. Mik a jogaink, mi a Rendőrök joga. Mikor mire számíthatunk. Mivel jár egy feljelentés. Mikor vehetik el a jogsinkat. Hogyan néz ki egy fellebbezés és miből áll, mik a következményei. Mikor van helyszíni bírság, mikor feljelentés, korrupció stb-stb.
    El is kezdeném: engem kb 10-12szer büntettek meg a rendőrök, egyszer fel is jelentettek, egyszer (egy másik esetben) elvették a forgalmimat), többször megzsaroltak, elvárták, hogy lefizessem őket.
    Kezdem a legfontosabb dolgoknál. Legálisan nincs olyan helyszíni bírság, ahol a Rendőröknek kell befizetni a bírságot. Helyszíni bírság esetén köteles csekket adni és mellé egy kis zöldes papírfecnit, amin fel van tűntetve a szabálysértés, a helye, a bírság díja (Ft-ban), az illetékes rendőrörs neve (pl XXI. kerületi Rendőrkapitányság, Nagykátai Rendőrkapitányság stb).
    Nem véletlen a két példa. Előbbi kerület, ahol lakom, második RK ahol legtöbbször büntettek meg. Jászberény és környéke.
    Sokszor büntettek meg jogosan, záróvonalon előzés (tény, hogy így történt, 300 méteres szakasz, bekötőút nélkül, városon kívül, 30-al cammogó traktor 80-as táblánál). Volt egyéb gyorshajtás, ami tényleg jogos volt. Előfordult záróvonalon megfordulás (Bp-n belül), biztonsági övet nem használtam (ezt nem tudom, hogy bizonyították volna be, ha nem ismerem el), tompított fény helyett helyzetjelző használat városon kívül, pár gyorshajtás Magyarország különböző városain belül stb-stb. Ezekért mindig helyszíni bírságot kaptam. Amit biztosan tudok: minden városban van egy saját legális tarifa a gyorshajtóknál. Ennek a lényege, hogy egy papírra fel van írva (alapesetben 50-el lehet közlekedni), hogy 50-54-ig 3 ezer HUF, 55-60-ig 6 ezer HUF stb. Ez városonként eltérhet. Kecskemétet találtam a legdrágábbnak idáig.
    Egyszer feljelentettek, mert az általam vezetett autóban nem a gyári kormány volt, hanem sportkormány. Az autó nem a saját tulajdonomban állt, egy Peugeot Gti volt. Utólag megtudtam, hgy ez az autó gyári kormánya, vagyis a rendőr nem büntethetett volna meg érte. Mivel ezzel nem voltam tisztában, bíztam a rendőrben, ezért aláírtam az általa megír rendőrségi feljelentést. Egyedül voltam és aláírtam a papírt, hogy engedély nélküli átalakításon átesett autót vezettem, amiben nem szabvány kormány volt. Szerencse a szerencsétlenségben, 1 hónapon belül megkaptam a papírt, egy ''ejnyebejnyével'' megúsztam mindent. Más dolog, hogy az autó gyárilag ilyen volt, semmi utólagos változtatás nem volt rajta. Megtehettem volna, hogy nem írom alá a rendőrségi feljelentést, és nem egyezek bele, hogy hibáztam. Ebben az esetben -a rend őrei felvilágosítottak-, hgy sokkal súlyosabb következményekre számíthatok.
    Volt egy másik eset, amikor szintén fel akartak jelenteni. A Kőér utca Gymrői utca kereszteződés. Aki a Kőér felől közelíti meg a kereszteződést, az láthatja, hogy a kötelező haladási irány jobbra tereli a forgalmat. Ez kicsit érthetetlen számomra, mert aki szemből jön, az egyenese haladhat tovább a Kőér utca irányába, de én nem mehetek át egyenesen, csak jobbra. Az időpont egy hétvégi nap, éjjel 2 óra. Körülnéztem, 500 méteres körzetben egy lélek sincs, átmentem egyenesen az utcán. A rend őrei abban az utcában álltak kb 200 méterrel odébb, lekapcsolt lámpákkal egy bokor mögött, egyből rámvillogtak (fényszóróval). Tudni kell, hogy kötelesek villogót, szirénát bekapcsolni, tárcsát használni stb. Levillogással senki nem köteles nekik megállni, főleg, ha szemből teszik ezt. Honnan kellene tudnom, hgy egy rendőr villog rám?! Megálltam, erre ők elindultak, és velem szembe megálltak. Udvariasan viselkedtem velük, már saját bőrömön tapasztaltam, hogy sokat nyom a latba, ha normálisan viselkedek velük. Két kis fiatal rendőr volt, kb velem egy idősek (~25 év). Megkérdezték, hogy tudom-e, hogy miért állítottak meg. Spontán válaszoltam, hogy nem tudom (persze, ohgy tudtam, de ez nem fontos). Elmagyarázták, hgy ott mentem át egyenesen, ahol nem szabadott volna. Elismertem hogy átmentem, sűrű elnézések mellett mondtam, hogy rendben, írják meg a csekket, legközelebb nem fordul elő. Erre ők: ilyenért nem csekk jár, hanem feljelentés! Nah itt komolyszóbpárbaj következett, miután észrevettem, hgy nem akarnak helyszíni bírságot, ehelyett fel akarnak jelenteni. Már előre elterveztem, hgy fogom fellebbezni a döntésüket, felírtam a rendszámukat, igazolványszámukat, elkértem a nevüket (amit csak az igazolás végén adtak meg). Láttam rajtuk, hogy egy kis KP-ért cserébe egyből elengedtek volna. Az egyik butának nézett és rákérdezett, hogy mennyi KP van nálam. Vissza kérdeztem, hogy mi köze hozzá (ekkor már ideges voltam), mivel tisztában voltam vele, hogy a HB-t csekken kell befizetni. Azt várták, hogy mikor próbálom őket megkenni. Nos, erre nem került sor, ezért abban maradtunk, hogy feljelentést tesznek ellenem (egyedül voltam), és egy hónapon belül kapom a levelet (ennek kb 3-4 hónapja). Kicsit szidtam őket a legális kereteken belül, hogy ez igazságtalanság, és ne bánjanak velem úgy, mint egy bűnözővel. Hirtelen haragom miatt nem váltam házikedvenccé náluk, de akkor már úgy láttam, hogy nincs vesztenivalóm. Azóta se kaptam semmit a feljelentésről, azóta már leesett, hogy ilyen dolog miatt nem is tehetnek feljelentést, mert gyakorlatilag egyből megóvnám és nekem lenne igazam. Arra ment ki az egész, hogy rámijesszenek és megkenjem őket. Most pechjük volt, én nem fizetek zsebbe.
    Még sok sztorim van, ha kell megosztom másokkal. Szeretném, ha mások is ezt tennék. Tanuljunk mások és saját hibánkból. Próbáljunk meg legitim körülmények mellett hajtani. Keressünk joghézagokat és megoldásokat, hogyan lehetne ezeket a foltokat bevarrni. Min kellene változtatni, hogyan kellene nekünk viselkednünk, hogyan kellene a Rendőröknek viselkedniük.
    Ide tartoznak még az egyéb ''gonosz rendőri húzások'' is. Pl az ok nélkül ott hagyott útjavítás miatt korlátozó táblák. Ilyenekkel majdnem minden főúton lehet találkozni 2 város között. Ott felejtett 40-es tábla, következő kereszteződés 4 km múlva és előtte áll a rendőr trafival. Útfelújításnak gyakorlatilag 3 hónapja vége, a tábla ott maradt, a rendőrök nem a tábla mögött, hanem a legközelebbi (messzi) kereszteződés előtt mérnek. Ahol semmi nem indokolja a 40-es sebességkorlátozást (mégegyszer kihangsúlyozom, két város közötti egyenes szakaszról van szó, ahol az út bizonyos esetekben még a 130-as tempójú autópálya minőségével is megegyezik).
    Várom mások tapasztalatait, tippjeit, gondolatait. Min kellene változtatni, hogy lehet elkerülni bizonyos rendőri intézkedéseket? Minek mi a jogi következménye? Kit miért büntettek meg? Ki mennyit fizetett és milyen kihágás miatt? Kinek és miért vették el a jogsiját? Mindenre kíváncsi vagyok, aminek köze van a közlekedéshez és a rendőrökhöz...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz divot #6 üzenetére

    Elnézést kérek Tőled! Egészen biztos vagyok benne, hogy Te soha nem szegted meg a szabályokat! Most elmesélem Neked, hogy 25 éves korom ellenére már egészen biztosan többet vezettem, mint a családfád együtt! És tudod sok (ezek szerint nem tudod) indokolatlan eset van, amikor a KRESZ-t nem tartják be. Van az elmélet (ezt tanítják a zöldfülűeknek) és van a gyakorlat! Menj végig az Üllői úton 50-el a belső sávban, elvégre sok helyen annyi a megengedett és magyarázd meg a többieknek, hogy nem tartod fel a sort, csak a megengedett legangyobb sebességgel haladsz. Tudod sok esetben a gyakorlat mást diktál! Nem mondtam, hogy a legtöbb esetben nem jogosan büntettek meg! Sok esetben azonban túlzottnak éreztem a rendőrök aktivitását és igazságtalannak!
    Nem hiszem, hogy egy 300 méteres záróvonalos szakaszon (semmi bekötőút) annyira nagy bűn megelőzni egy 20-30al cammogó traktort, bár még ezt is jogosnak tartom, hiszen záróvonal volt. Menj végig a 4-esen vagy a 8-ason. Tudod nem egy helyen van ''ott felejtett tábla'' 40-es korlátozással 2x2 sávos vadiúj úton. Tudod ki halad ott 40-el? Az aki nem tud gyorsabban menni! És a rend őrei szándékosan oda helyezik ki a trafit!
    Azt sem árt tudni, hogy évi 100 ezer km-t vezetek, kb 600 ezer km-nél járok, 1998 óta van jogsim. Más ember ennek a töredékét nem vezeti le egész életében. Ez idő alatt egyszer történt balesetem a saját hibámból (2 hónapos jogsival egy kis hülyeség miatt egy koccanásos baleset, ami tényleg az én hibám volt). Kb 7-8 autóm volt, és emellet sok más autót is vezettem. Ismerem Magyarország szinte összes útját és Európa fontosabb útjait. Ismerem más európai országok közlekedési szabályait és a magyarokét is! Sok helyen megfordultam és korom ellenére több tapasztalatom van, mint a nagy átlagnak!
    Valóban nem hétköznapi mennyiség......csak úgy, mint a hátam mögött lévő km-ek száma...

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz divot #12 üzenetére

    Ne cinikuskodj! És nem hiszem, hogy bármi bántó lett volna a ''családfád'' kifejezésben! Gratulálok az apósodhoz és sok millió balesetmentes km-t kívánok neki! Fuvarozócégnél dolgozom, hidd el, hogy tisztában vagyok a dolgokkal és talán több rálátásom van ezekre, mint az átlagos állampolgároknak (ez sem lenézés, mint a családfa sem). Azt is elárulom, hogy 1998-ban, amióta jogsim van, közel se volt annyira szigorú a közlekedési szabályok ellenőrzése, mint most! Azt is elmondom, hogy csak ''B''-s jogsim van, nem fuvarozok.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz sasa311 #14 üzenetére

    Napi 8 óra munkaidő, 7végenként szabad. Persze ez elég rugalmas, néha kell hétköznap a szabadnap! Néha levezetek együltében 1400 km-t. 280km-t főúton kb 3-4 óra alatt kényelmesen meg lehet tenni, autópályán 2 óra alatt! Emellett marad 4-6 óra ügyintézésre. Mi nem hihető ebben?!

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz zsiga667 #17 üzenetére

    Kb az ilyen hozzászólásokra vagyok kíváncsi!
    Ezek szerint Te is találkoztál indokolatlanul sebességkorlátozó táblával, ami esetleg egy rég befejezett útfelújításnak köszönhetően maradt a helyszínen. Ezt a topicot is azért indítottam, hogy összeszedjük ezeket a helyeket. Hol vannak ilyen táblák, hogyan lehetne legális módon megszüntetni. Hol vannak indokolatlanul lámpás kereszteződések, hol lenne szükség rájuk. Hol mérnek a rendőrök, miért bújnak el? Miért állítanak meg ''kisembereket'', miért nem szedik ki az autókat 10 milliós határ felett? Kint nem szokás a rutinellenőrzés, itthon órákig is feltarthat minden következmény nélkül. Miért?!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz e.vid #20 üzenetére

    Annyiból hülyeség, amit írtam, hogy az átlagból indultam ki. Nem ezen van a hangsúly! Nem kell hőzöngeni, ha megbüntetnek! Nem kell szidni a rendőröket, akik a munkájukat végzik! Egyszerűen úgy érzem, hgy ez itthon másként működik, mint kint. És azt vallom, hogy máshol jobb ezt a rendszer, azok ellenére, hogy imádom a Hazámat és Magyarországot! Én csak annyit szeretnék, hogy az autósoknak is legyenek jogaik, ismerjék a jogaikat, és ne használják ki a rendőrök Őket (az autósokat), csak azért, mert a legtöbbjük nincsen tisztában a saját jogaival. Ne rajtunk próbálják meg kompenzálni az alacsony fizetésüket, főleg ne illegális módon!
    A rólam alkotott képed tartsd meg magadnak, tarts gyerekesnek, ez nem érdekel! Szólj hozzá érdemben a fórumhoz, vagy figyelj csendben! Előre is köszönöm!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz KrAt #23 üzenetére

    A Rendőrség szükséges szerve minden államnak! Mégegyszer elmondom, hogy ez a topic nem azért készült, hogy lejárassuk Őket! Természetesen jó, hogy vannak, főleg akkor, ha értünk vannak. Ne feledjük, hogy sokszor nem kellően járnak el a saját érveiket lesve. Ezt nem általánosítani akarom, hiszen ők is emberek, meg akarnak élni valamiből és a legjobbat alarják a családjuknak. Az a nem mindegy, hogy ezt milyen áron teszik! Nem konkrétpélda lett kitárgyalva X.Y. törzszászlósról. Nem is szeretném, hogy erről szóljon a topic. Annyit szeretnék elérni, ha valakit ok nélkül, esetleg okkal feljelentenek, tisztában legyen a jogaival, a tettének következményeivel, a nép (jelen esetben Prohardver fórum tagjai) véleményével! És hogy mit lehet tenni biznyos esetekben. Hova kell fordulni, ha egy közlekedési baleset vitatható. Mi ennek a menete. Ki a felelős az indokolatlan sebességkorlátozó tábláknak a kihelyezésével. Hogyan lehet legális úton (nem táblaelforgatással, ellopással) eltávolítatni a táblát.
    Remélem nem fogod kiforgatni a fórum mondanivalóját. Nem flame célzattal indult és remélem mostmár a többiek is felfogják. Vegyétek úgy, mint egy autósok érdekeit védő topicot! (legális kereteken belül)

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz zsiga667 #30 üzenetére

    Amennyiben én végigmegyek ott 60-al, gyaorlatilag 500 méterenként is megbüntethetnek, vagyis a 10 km-es szakaszon akár 20szor is!
    Erre mondhatná Divot, hogy mekkora szemét állat vagyok, miért nem tartom be a szabályokat! 1 nap alatt is össze lehet szedni 20 büntetést is, ami már bőven a 18 hibaponton túl van, vagyis a jogsit is elvehetik emiatt. Igazságos döntés, vagy túlkapás? Ezt döntsétek el Ti!
    Aki sokat autózik, és nem haladja meg az autója a 10 millió FT-ot és nem DT, CK, RR, RB, BIT stb-stb betűkkel kezdődik a rendszáma annak szerintem van némi tapasztalata az ilyen dolgokkal kapcsolatban is.
    Jogos, ha lakópihenő öezetben valaki 50-el végigrobog, esetleg egy iskola előtt 50-el, ahol kint van a 30-as tábla (7.00 és 17.00 között), de miért kell elvenni egy olyan ember jogsiját, aki két város között 60-al megy a 30-as táblánál, holott semmi nem indokolja a sebességkorlátozást?

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz sasa311 #33 üzenetére

    Az elsőre nem írok semmit, nem szeretnék én lenni a ''gonosz náci''.
    Engem is igazoltattak gyalogosan, soha nem zavart, de még soha nem kutattak át.
    Inkább az az idegesítő, amikor autóval vagyok és fél óra-óráig feltartanak és sietnék. Tudod ilyenkor nehéz megmagyarázni és hihetetlen indoknak tűnik a másik félnek, hogy azért késtem, mert a rendőrök....
    És miért állítanak meg? Legtöbbször azért, mert 2 személyes Astra kombi (itthon csak teherautónak vizsgáztatják le). Jobb állapotban van, mint a KAF-os Octaviajuk, de azért próbálnak hibát keresni benne, idáig sikertelenül. Még a menetlevelet is vezetem, holott el se szokták kérni!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz sasa311 #38 üzenetére

    Nem kell mentegetőzni! Kismillió hasonló példa jutott az szembe, de ezek ellenére se vagyok fajgyűlölő. Fogalmazzunk úgy, hogy ez a természetes, nem volt semmi ellenségeskedés a hozzászólásodban. Teljesen egyetértek Veled! És magam is találkoztam hasonló esetekkel. A rendőröket is megértem ezekben a helyzetekben. Hiába ők a Rend Őrei. Megértem, ha nem mernek velük szembe fellépni, nem akarnak vérző gyomorral elszaladni. Végül talán még fel is jelentenék Őket (a rendőröket) faji előítélet miatt, mert megpróbálták volna igazoltati Őket...de nem viszem tovább ebbe az irányba a topicot, ez egy másik téma...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Bhoeurh #43 üzenetére

    Gusztustalan dolog volt a részükről! Úgy kezdődik hogy a helyszíni bírás nem egyenlő a helyszínen fizetendő ''bírsággal''! A helyszíni bírság arról szól, hgy ír egy szabálysértési píprt (majd bescannelek egyet), világoszöld színű a saját példány, és ad mellé egy csekket, amin kitölti a fizetendő összeget. A címzett a kerületi/városi/helyi rendőrkapitányság. Legálisan nincs olyan, hogy a helyszínen fizetni kell a rendőrnek, ha ilyet kér, az már megvesztegetés! Lehet, hogy rosszul tudom, de tudtommal még az is meg van szabva, hogy max mennyi pénz lehet a járőröknél munka közben, és ha véletlenszerűen többet találnak nála, akkor egyből felmenthetik (őket is megmotozhatják)! Mivel friss jogsis vagy, ezért feljelentés esetén is max 15-20 ezerre büntettek volna legrosszabb esetben, de az se kizárt, hogy kaptál volna egy ''ejnyebejnye'' levelet azzal a szöveggel, hgy mivel soha nem csináltál semmi rosszat, ezért nem kell semmit fizetned. (engem egyszer jelentettek fel, akkor nem kaptam büntetést, se hibapontot)
    Helyszíni bírás esetén se kaptál volna 10 ezer Ft-nál nagyobb bírságot! Ezeket ne vedd szentírásnak, nem vagyok se rendőr, se jogász. Személyes tapasztalataimat és véleményemet írtam le. Egyszer engem is megbüntettek záróvonalon megfordultam. 2 ezer Ft volt, csekket kaptam róla (3-as kivezető, Veres Péter út).
    SZVSZ áldozatául estél a korrupt, haszonleső rendőröknek (semmi uszítás, de senki ne mondja, hgy ez korrekt eljárás)! Sajnálom, ami Veled történt. Az ilyen dolgok ellen kellene megoldást keresni! És nem ártana súlyosabb cselekményént kezelni azokat, akik lakott területen belül (50km/h) 120-130km/h-val hajtanak! Persze ez autófüggő, ahogy már más is leírta...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz sasa311 #45 üzenetére

    Van helyszíni bírság....és helyszíni csekk. Ugyanis a kettő ugyanazt jelenti! A helyszíni bírságnál kapsz csekket, a feljelentésnél meg kiküldenek egy levelet, ahol leírják, hogy mit vétettél, mi ellen vétettél, mennyit kell fizetned, hogyan és hol tudsz az ítélet ellen fellebezni, mennyi időd van rá stb.
    A lényeg, hogy zsarunak legálisan soha nem szabad/kell pénzt adni! Ha neki fizetsz, az már kapásból megvesztegetési kísérlet, ha elfogadja a pénzt, akkor megvesztegetés. Amennyiben a zsaru igazolni tudja, hogy Tőled kapott pénzt, kapásból feljelenthet, kellemetlen, ha egyedül vagy. Rosszabb esetben börtönbüntetéssel sújtható, gyakorlatilag felfügesztett börtönbüntetés jár érte!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz tildy #78 üzenetére

    [link]

    A lap alján keresgélj...
    Gyakorlatilag bármikor átvizsgálhatja az autót (is). Azt Ők (a rendőrök) döntik el, hogy szükség van-e rá. Nincs jogtalan átkutatás, max annyit mondanak, hogy ''feltételeztük, hogy rosszban sántikált, gyanúsan viselkedett etc'' és máris van hozzá joguk bűnmegelőzés céljából.
    (nem árt elolvasni az előző oldalt is)

    És még egy pár oldal kötelező olvasmány:
    [link]
    [link]

    [link]
    [link]

    Sokat lehet belőle tanulni, érdemes végigolvasgatni...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Andie #85 üzenetére

    Ezek az ''index használatának elmulasztása'' és hasonló dolgok is érdekesek lehetnek. Velem szerencsére még ilyen eset nem történt, de sok helyen olvastam ilyen és ehhez hasonló eseteket. Az autós egyedül van, a rendőrautóban ketten és úgy látták, hogy az autós nem indexelt. Tegyül fel, hogy az autós használta az indexet, csak a rendőrök a napi szükséges büntetési limit alatt maradtak, esetleg zsebre dolgoznak (mert sajnos ilyen is van). Ilyenkor mit lehet tenni? Elkérheted a rendőr számát, nevét, beosztását (az intézkedés után), fel is jelentheted, és?! Kiröhögnek...
    A neon miatt tényleg büntethetnek, a ''mitt'omén' melyik szabályzat kimondja, hogy milyen fények lehetnek az autódon. Engedély nélküli átalakítás miatt (ez annak minősül) még a forgalmi engedélyt is elveheti. Egy ilyen büntetést ebben az esetben tényleg nem érzek jogosnak (én nem hazsnálok ledeket, neonfényt stb), de számomra és szerintem más számára se zavaró, ha más autó alatt ''ufófények'' világítanak. Nem változtat az autó menettulajdonságain, ezek a fények nem vakítanak el másokat stb. Jogos lehet ilyenkor a forgalmi bevonása? Ilyen esetről is hallottam már és itt van a társuk a KF által nem jóváhagyott fóliák. Bár utóbbi eset néha lehet jogos is, sötétben elég nehéz kilátni ezekből az autókból. Főleg, ha előloldalt, és a hátsó szélvédőn is fólia van.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Kalandor #144 üzenetére

    Senki nem hisz neki (aki mégis, azt sajnálom), csak Ő azt hiszi magáról, és ezt próbálja elhitetni másokkal.

    (#88) Sytex HSZ-ára reagálva:

    Az első esetben szerencséd volt, gyakorlatilag egy órán át is ott tarthatott volna benneteket és biztos bele tudott volna kötni valamibe. (csodállak, hogy van pótizzód a rendszámtábla világításához is, ritka eset). A követési távolság betartásával kapcsolatban totál igazad van, de ebben az esetben a rendőröket se értem. Ez nem indok. Gyorsan hajtottál, és ezt Te is elismerted ezzel a mondatoddal:
    ''Azt mondja gyorsan mentem, mondom persze mert nem tartotta be a követési távolságot''
    És mivel Te egyedül voltál (állításod szerint a többiek az autóban maradtak) és ők hárman, ez már bőven elég lett volna ahhoz, hogy megbüntessenek. Ne érts félre, én is odalépek neki, ha valaki hátulról tol, nem szeretem, ha rámtapadnak, de a rendőröknek ez már pont elég lett volna ahhoz, hogy büntessenek, ezért csodálkozom.

    A másik eseted: amennyiben nem volt vadveszélyt jelző tábla és bizonyítani tudod, hogy úgy sérült a lökhárítód (pl a rókacsalád kilapult és a helyszínen maradva kihívod a rendőröket), akkor a helyi vadásztársaság biztosítója kifizeti a károd. Egy metálszínre fújt lükhárító nem 2 Ft és a rendszámtábla csere is jó pár ezer Ft (amennyiben az is sérült).
    Szerencséd volt, hogy a rendőr nem büntetett meg érte, még ha jó látható helyre az ablakban helyezed el, esetleg vastag alkoholos filccel készítesz egyet ideigelenesen ami jól látható messziről is, máris szabálysértést követsz el. Ismét szerencséd volt.

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz bagyulajuve #98 üzenetére

    (#98) bagyulajuve válasza

    A ködlámpa (ami gyárilag nincs beszerelve) nem engedélyköteles, csak szigorúan veszik a hazsnálatát. Nincs sebességhez kötve, akkor használható, ha az útviszonyok megkövetelik, de ebben az esetben a sebességedben is meg kell nyilvánulnia a hazsnálatának és tudtommal csak városon kívül használható. Ez annyit jelent, hogy városon kívül bekapcsolhatod nagy ködben, ha kb 40-50-el tudsz csak haladni a látásviszonyok miatt. Az nem indokolja a használatát, ha van egy kis köd és te 90-el ''száguldozol'' 90-es táblánál.
    A plusz féklámpához se kell engedély. Emlékszem, hogy volt egy időszak, amikor tiltva volt, hiába volt a gyári új autók 80%-nak szériatarozéka. Szerencsére ennek az időnek már vége!


    (#100) agrarfiatal

    Nem tudom, hogy a kamera hányszor van kikapcsolt állapotban, de sok trafinál a rendőr ha akarná se tudná megmutatni a felvételt és nem is köteles rá. Elismerheted és jobb esetben helyszíni bírás 5 ezer HUF, rosszabb esetben nem ismered el, felejelentés és ha a kamera tényleg be volt kapcsolva akkor sokkal jobban ráfázhatsz. Mindenki döntse el, hogy melyik éri meg jobban és hogy tényleg gyorsan hajtott-e.

    Az ilyen öves és indexes esetekről beszéltem az előbb. Nehéz dolog (és nem tudom, hogy melyik fél feladata) a bizonyítás. Szerencsések voltatok!

    ''Rendőr megállítja, szonda nem volt. Feljelentés stb.''
    Itt a rendőr volt hülye, egyértelműen jogában állt volna, hogy elvigye vérvételre. A magánvéleményemet nem írnám le, én elítélem az ittasvezetést! Remélem tanult belőle az ismerősöd és nem ül piásan többet a kormány mögé.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Scream007 #103 üzenetére

    Annak csak a búrája fehér, használat közben narancssárga és piros. Gyárilag új autókon már nem is lehet narancssárga búrát látni. A BMW-k gyári angel eye helyzetjelzője szerintem nem szabálytalan, az utólagosan beépítettekről se hiszem, ha nem színes fényről van szó (a gyári hagyományos színű, akárcsak a helyzetjelzőé).

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz Mecy_Lacee #119 üzenetére

    Akárhányszor! Akár 10 méterenként is! Ittasan ha elkapnak, utána köteles vagy otthagyni a ''gépjárművet''. Jogsit is elvehetik, tudtommal 0,8mg/l után. 0,5 és0,8 mg/l-nél még csak helszíni bírság, feljelentés (jobb esetben). Én az illetékes helyében örültem volna, hogy csak helyszíni bírság, és egyből hívtam volna egy taxit.

    (#129) Kokkantas

    Tudtommal nincs olyan engedély, ami ezt megengedi (neonfény az autó alján). A KF-től pontosabb felvilágosítást kaphatsz

    (#137) Mecy_Lacee

    Rosszabb esetben is megkapod a csekket, azt ugyanis ott helyben oda adja a rendőr, nem postán küldik ki. Egyéb esetben feljelentés. Bármennyiszer megbüntethet. Ilyenkor köteles vagy ott hagyni az autót és egyéb alternatívákat keresni a hazajutáshoz!

    [Szerkesztve]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz littlemole #150 üzenetére

    Nem! Tudtommal ezt is jogszabály szabályozza, se kép-, se hangfelvételt nem készíthetsz a másik fél beleegyezése nélkül, vagyis ez a felvétel nemhogy bizonyíték nem lehet, de még illegális is, vagyis megütheted miatta a bokád!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz lorcsi #728 üzenetére

    Civilek is leszedik, nem csak a rendőrök. Drágább autókon gyakoribb jelenség. A gond csak az, hogyha valakinek valami véletlen folytán esik le a rendszámtáblája. Velem kétszer fordult elő hasonló eset Az egyiket bizonyítani is tudtam volna, ha megállítanak a rendőrök. Pár évvel ezelőtt a 811-es úton haladva kiszaladt elém az útmenti gazból egy fácán. Hatalmas csattanás, megálltam egyből. A rendszámtáblatartó eltört, kiesett a rendszám és elgörbült (vissza kellett sétálnom érte, de szerencsére meglett) és vér az autó elején. Mivel nem volt nálam tartalék rendszámtáblatartó, kénytelen voltam így megtenni jó pár km-t. Persze Divot gondolom ilyenkor félreáll és ott hagyja az autóját, mert Ő az elmondása szerint mindig szabályosan jár el mindenben. És majd több órányi gyaloglás után az új rendszámtáblatartót felhelyezve tovább folytatja az útját.
    A másik eset nem olyan régen történt velem, egy másik autóval: M0 autóút. Szemből jövő (középen betonelemekkel elválasztva az út) teherautó púposra pakolva sittel. Egy tégla leesett róla, egész pontosan elém (nem kis sebességgel pattogott felém). Nem tudtam kikerülni, a külső sávban haladtak, padlóféknek nem sok értelme lett volna (jöttek mögöttem). Abban a pillanatban úgy éreztem és azt hittem, hogy az autóm alját találta el a hatalmas kődarab. Megálltam a legközelebbi félreeső helyen, egy segélyhívó telefon mellett (köszönet az M0 tervezőinek, hogy nem gondoltak leállósávra), ami szerencsémre alig 200 méterre lehetett. Kiszálltam az autóból és elszörnyedtem. A lökhárító alja, a 3 fekete hűtőrácsszerű elem, a rendszámtáblatartó eltörtek (új, gyári ára 200 ezer Ft), a rendszámtáblám sehol. Visszasétáltam és megtaláltam a rendszámtáblát. Természetesen úgy mentem haza, hogy nem volt rendszámtáblám....sőőőt voltam olyan bunkó szabálytalan, hogy amíg nem érkezett meg az új lökhárítóm, addig első rendszámtábla nélkül jártam (2 vagy 3 nap volt). Az autóra a munkám miatt szükség van. Nem vagyok olyan helyzetben, hogy ilyen eseteknél kölcsönautóhoz jussak több napra. Egyébként eltört a klímahűtőm ventillátora is (ami műanyagból van és szintén nem 2 Ft), de szerencsére a hűtőknek nem esett baja. A rendszámtáblát TILOS átfúrni, ezért nem tudtam a hűtőhöz rögzíteni. Két szerencsétlen véletlen, de szerencsémre nem állítottak meg emiatt, pedig volt, hogy az út mellett rendőrök vadásztak a szabálytalan autósokra.
    Ez utóbbi esetnél hála a kamerás mobiloknak egyből lefényképeztem az autót, látható volt a nagy kő, ami beékelődött az első lökhárítóba. Természetesen mindkét esetnél a szélvédőnél minél jobban látható helyre tettem a rendszámtáblát. Megesik az ilyen, mégha nem is gyakori!
    Van egy másik hasonló esetem szintén sittszállító autó. Előttem ment, szabálytalanul púposra pakolva és nem volt letakarva semmivel. Leesett egy kő, visszapattant az útról, telibenyomta az olajtartályomat (régebben történt egy másik autóval, nem volt olyan lemez az autó alján, ami védi a motort és a tartályt). Abban a pillanatban kilyukadt, egyből félreálltam és az út mellett szabálytalanul ''kifolyattam'' (kifolyt a frissen keletkezett lyukon) azt a pár liter olajat. Ebben az esetben nem volt mit tenni, ott kellett hagyni az autót.
    A mondanivalóm lényege, nem tudhatod, hogy miért nincs a másik autón elől rendszámtábla, ezek ellenére én is úgy gondolom, hogy az esetek nagy többségében amiatt van, hogy kevésbé tudják beazonosítani a szabálytalankodót.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

  • Damage

    senior tag

    válasz N1 #801 üzenetére

    Tudtommal tilos, mert az állam tulajdonát képezi vagy vmi ilyesmi. Ugyanúgy, ahogy nem is olyan régen a pénzérméket sem lett volna szabad átfúrni.

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák