Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz bambano #30364 üzenetére

    Lehet, de egyrészt ilyen nem volt beállítva, másrészt igen valószínűtlen hogy pont azt a 600+ torrentet töröljék, ami nálam seedben volt.

    Igazából ez lett gyanús, miután sehol nem volt semmi hibaüzenet vagy napló, ami nyomra vezetett volna, hogy hová lettek az adatok és miért pont az tűnt el, ami.
    Beléptem a torrentbe és az tűnt fel hogy nem az van hogy 600-szor ki van írva hogy "missing files", hanem hogy tök üres az egész... 0 betöltött torrent.

    [ Szerkesztve ]

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Frawly

    veterán

    válasz bambano #30364 üzenetére

    Egyetértek. Erről szoftveres rétegben kéne gondoskodni, hogy az ellenőrző-összeg nyilván legyenek tartva, meg összehasonlítva eltárolásnál.

    A DDR5 állítólag megszünteti ezt a mizériát, mert abból csak ECC-s lesz, még desktopon is. Megszüntetik ezt a kettős vonalat.

    De elvileg a DDR4 vezérlésében már most is vannak olyan elemek, amik valamilyen szintű hibajavításról gondoskodnak, ettől még a non ECC DDR4 RAM nem lesz ECC-s, azt teljesen nem váltja ki, de a semminél jobb.

    Egyébként mióta PC-zek, kb. 32 éve, nekem sose volt ilyen bitflip hibám. Volt olyan, hogy a RAM vagy az alaplap volt teljes kaka, akkor sem bitflip volt, hanem azonnal fagyott az egész OS-estől, vagy be sem bootolt, olyan szinten volt hibás. Vagy HDD lett bad sectoros, vagy áramszünet miatt sérült az adatintegritás. De bitflipből még sose lett gondom. Amikor meg nagyon ritkán mégis előfordul valakivel, annak a kivédésére jók a szoftveres megoldások. Ez az ECC-mánia túl van spilázva. Ilyen szintű biztonság max. bankoknál, hadseregnél, CIA-nél, stb. indokolt.

    [ Szerkesztve ]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz bambano #30364 üzenetére

    "de nem ez számít, hanem az, hogy történhet-e memória hiba detektálatlanul, és az a sima ramnál sem fordulhat elő."

    Ez jó, akkor kukázom a memtest-et, nem is értem a sok hülye miért futtatja mindig. Azt se vágom miért hangsúlyozza mindenki, hogy használjunk ECC memóriát ZFS-hez. Én is csak pár bejegyzést olvastam arról, hogy valakinek teljes adatvesztése volt belőle. Kicsi a kockázat. :P

    Amennyire én tudom az ECC is csak single bit flip ellen véd, esetleg 2 bit flip ellen, de 3-nál már az is csődöt mond. Wikipedia szerint row hammer-nél volt már példa 3-as flipre, amit nem detektált.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • ivana

    Ármester

    válasz bambano #30364 üzenetére

    történhet-e memória hiba detektálatlanul, és az a sima ramnál sem fordulhat elő

    De, bőven előfordulhat.

    (#30366) Frawly

    Erről szoftveres rétegben kéne gondoskodni, hogy az ellenőrző-összeg nyilván legyenek tartva, meg összehasonlítva eltárolásnál. Erről nem tudsz a szoftveres rétegben gondoskodni. Bőven fut olyan kód a rendszeren, amihez nem lehet plusz ellenőrzést rakni (pl. egy interrupt handler a kernelben).

    Egyébként mióta PC-zek, kb. 32 éve, nekem sose volt ilyen bitflip hibám. Volt olyan, hogy a RAM vagy az alaplap volt teljes kaka, akkor sem bitflip volt, hanem azonnal fagyott az egész OS-estől, vagy be sem bootolt, olyan szinten volt hibás. Volt bőven, csak nem tudsz róla :U

    (#30368) inf3rno Nagyon ritkán előfordulhat, hogy nem detektál egy több bites hibát, de ennek az esélye minimális. Ha unrecoverable error van akkor meg jön a fatal machine check és a kernel pánik.

Új hozzászólás Aktív témák