- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- MWC 2026: Hálózattechnológiai mélyvíz Bóday Tamással. Mint rendesen.
- Telekom mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- 18. helyet ért a Samsung Galaxy S26 Ultra kamerarendszere a DxOMarknál
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- MWC 2026: Kezünkben a Vivo V70, megvan a magyar ára is
- Olcsó Realme mutatkozott be
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
janos666
nagyúr
Most, hogy itt ez a BCacheFS, fontolgatom, hogy erre állítom át Btrfs RAID5-öt. Pár kérdés:
1: Vajon lesz a közeljövőben on-demand balance? (Ez csak az átállás alatt lenne érdekes.)
2: Lesz a közeljövőben online defrag?
3: Van tervben, hogy valami ZFS L2/ARC szerű caching mód is lesz a közeljövőben?
4: Ez gyorsabban olvas szekvenciálisan RAID5 módban, mint a Btrfs RAID5?Valamiért a Btrfs látszólag nem skálázódik olvasási sebességben a lemezekkel, sőt, valamiért már régóta ramaty a szekvenciális olvasás rendszeres defrag mellett is (~100Mb/s lenne a 7200RPM lemezek alja, és képes őket ennek kb. felével olvasni lemezenként, mikor szekvenciálisan olvasok egy nagy file-t, és így kijön olyan ~300MB/s öt darab lemezzel, ami hát... esküdni mernék, hogy valamikor 5-6 éve gyorsan olvasott!).
Vicces ez így, mert pl. ragaszkodok a defrag-hoz, de valamiért defrag-olva is lassan olvas a Btrfs RAID5, kb. olyan lassan, mint a ZFS olvasta a töredezett file-okat. De ZFS-nél ezt valamennyire kompenzálta a jobb cache-elés és scheduling (nyilván nem a csúcs szekvenciális olvasást növelte, de a nagy file-okkal kvázi-szekvenciális műveleteket látszólag gyorsított, pl. reszponzívabb volt a videókban ide-oda tekergetni).
Most pedig itt egy filrendszer, aminek a nevében is benne van, hogy *cache*, de csak sima writeback/writethrough, nem valami olyasmi cache-t használni, mint a ZFS L2/ARC.
Az is fura számomra, hogy miért nincs még on-demand balance a BCacheFS-ben, ha alapvetően képes rebalance-olni, vagy hogy miért nem említi a wiki/manpage oldala a defrag-ot, hogy hol áll a terveken, mert a COW filrendszer azért tud töredezni, és itt legalább nem tűnik olyan reménytelennek az online defrag, mint ZFS-nél, mégis köd és némaság övezi a defrag-ot (bár az on-demand balanc-ról se sok a hivatalos infó).
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen autót vegyek?
- Gyúrósok ide!
- Elektromos cigaretta 🔞
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Fali konzol lapos tévékhez
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen CPU léghűtést vegyek?
- További aktív témák...
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 15% AKCIÓ
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5700 / RTX 2080Ti 11GB / 16GB DDR4 / 1TB SSD!
- Apple iPhone 12 128GB,Átlagos,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Windows 10 / 11 Pro Retail aktiváló kulcs Azonnal szállítással, számlával, garanciával!
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4052, 94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


