Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Krystal_s

    addikt

    Köszönöm azoknak, akik próbáltak segíteni.
    Arra már rájöttem, hogy a Mint jobban tetszik, mint az Ubuntu. Így Mint Live-on próbálkoztam. 19.3 cinnamon
    Sajnos Mint alatt is fele sebességen megy, mint kellene. (Intel Centrino Ultimate-N 6300)
    120 Mbit/s helyett 60-65 a max bármire állítom. Sebességmérések és letöltések alapján is fele sebességen megy. Ilyen Windowson akkor volt, amikor 20 MHz-re volt állítva a sávszélesség. Ott át kellett állítani 40 MHz-re és jó lett. Miközben a Routerben 40 MHz-en van (2,4 GHz).
    Itt viszont az infó szerint 40 MHz-en megy alapból is, de nem úgy viselkedik. :\

    root@mint:/home/mint# iw dev
    phy#0
    Interface wlp2s0
    ifindex 4
    wdev 0x1
    addr xx:xx:xx:xx:xx:xx
    ssid xxxxxxx
    type managed
    channel 11 (2462 MHz), width: 40 MHz, center1: 2452 MHz
    txpower 15.00 dBm

    Ezzel a paranccsal teljesen eltűnik a Wifi grafikus beállítása -> sudo rmmod iwlwifi
    Most vissza sem tudtam kapcsolni, restart kellett.
    Ezeket simán beírva a terminalba nem vettem észre semmit. A sebesség ua maradt.
    sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=8
    sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=2
    sudo modprobe iwlwifi 11n_disable=0
    Ez kikapcsolta a Power Managementet -> sudo iwconfig wlp2s0 power off
    de nem változott a sebesség.

    Amit viszont észrevettem, hogy amikor Linux fut, akkor a notebook Wifi led gyorsan villog, Windows alatt csak simán folyamatosan világít.

    Még ezt nem tudtam kipróbálni Live Linuxon a restart miatt... (telepíteni most nem akarom).
    /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf
    wifi.powersave = 2 vagy 0

    A leírások szerint elvileg pont ez lenne a megoldás.

    2015-ben már volt erről a Wifi hibáról bug report és még azóta sem javították..
    SOLVED: Nightmare: Linux Mint 18 Cinnamon and Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN

Új hozzászólás Aktív témák