Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok, kicsit lassúnak találtam a KVM-et, így eredetileg a kezdő topic-ban feltett kérdéseimmel udvariasan inkább ide küldtek, hátha.

    Szóval: Ryzen 5 3600 (6 mag, 12 szál), 2x16G DDR4 ECC, Debian testing, raklap HDD ZFS-el és SSD, utóbbiról a rendszer és a VM-ek rendszermeghajtói. GeForce GT710.

    A konfignak nem kellene, hogy gondja legyen bármivel is.. egy elég középerősnek számító workstation gépnek mondanám, ezen csinálok mindent kvázi.

    Miután mindent átállítottam virtio-ra, ami csak létezik, SSD-nél cache off-ra + native kezelés (Virtual Machine Manager-ben, XFCE alatt), .. bár a diszk sebességgel sosem volt gondom, lemértem dd-vel és most sincs, 400+ Mb/sec, az jó, tehát nem a diszk fogja a VM-et (egyetlen VM futása se valami pattogós).

    A létező összes vt-x és vt-d Inteles fícsör AMD megfelelője bekapcsolva, IOMMU, minden pittyputty ON-ra BIOS-ban, ami számíthat bármit is virtualizáció téren.

    Gondoltam, akkor nézzük meg a vCPU fícsöröket, mit sikerül a hypervisor-nak átadnia a fizikai CPU képességekből a VM-nek:

    Az összes CPU-emuláció féleséget végigkattintgatva + hard reboot, ez látszott rendre a VM-en belül:
    1. grep flags /proc/cpuinfo | uniq > cpuinfo_...... .txt
    2. ls -hn cpuinfo*
    -rw-r--r-- 1 1000 1000 581 Apr 7 14:36 cpuinfo_copyhost.txt
    -rw-r--r-- 1 1000 1000 581 Apr 7 13:58 cpuinfo_EPYC.txt
    -rw-r--r-- 1 1000 1000 237 Apr 7 14:32 cpuinfo_kvm64.txt
    -rw-r--r-- 1 1000 1000 281 Apr 7 14:23 cpuinfo_OpteronG3.txt
    -rw-r--r-- 1 1000 1000 220 Apr 7 14:27 cpuinfo_qemu64.txt

    Szóval a méreteken látszik, mikor mennyi CPU flag-et tesz be a txt fájlokba a guest VM.
    Ehhez képest amit a host mutat a fentebbi parancsra, egy 897 byte-os fájl, tehát a /proc/cpuinfo még a legjobb, host CPU jellemzőket másoló üzemmódban sem mutat annyi CPU flag-et guest-ben, mint amit a host tud. (Lehet nem is kell mindet, mert azok már nem érintenék a virtualizációt érdemben, de ebben nem vagyok biztos, tekintettel arra, hogy a különbség azért elég nagy).
    Szóval a host-on raklap flag van, míg a KVM/QUEMU által a legjobb esetben is csak ezek sacc kétharmada van megmutatva VM-nek. Ez normális ? (Esetleg van kedvetek megnézni, Nálatok hogy néz ki?) :R

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák