Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janosnag

    csendes tag

    válasz embe #8188 üzenetére

    Én is analfabéta vagyok hálózati szinten, nekem egy okos kollégám segített online, egy részét meg is értettem :). Nekem UPC routerem van itthon, be kellett lépni első lépésként. Kábellel vagyok csatlakozva a Zidoohoz. Először ellenőriztük, hogy a csatlakoztatott készülékek listáján szerepel-e a Zidoo. Eszköz neve nálam: android daaf07...., mellette a MAC, és IP címe. Utána léptünk a haladó beállítások menübe, ott a DHCP menüben új foglalási szabályt adtunk hozzá, ide kellett beírni a Zidoo MAC, és IP címét. Klikk a módosítás elfogadására. Ezután a biztonság menün belül a port forwardingra klikkelj, és itt kell a porttertományokat beállítani. Itt klikk az új szabály létrehozására, utána lehet beírni a kívánt portokat. A Zidoo 51413, tehát a kezdőhöz is, és a végéhez is ezt a számot kell írni. Utána a transmission számát is beírtuk, ez a 9091. Protokollt both-ra állítottuk. És klikk a módosításra. Ezzel létrehoztuk a fix útvonalat a router és a Zidoo között. Ezután megnyitottuk az OpenWrt-t, annak beállítását később leírom, ha érdekel, most mennem kell, sorry. Sikert hozzá!

Új hozzászólás Aktív témák