Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • repvez

    addikt

    udv valaki használja edzéshez az orát S1 active? ugy értve, hogy lehet vele edzéstervet csináltatni vagy valahogy az alapján edzeni?
    Például, hogy futok az elején egy szintet és megnézi, hogy menyni a pulzus meg a vo2max és ahhoz beállit egy edzés tervet, hogy milyen gyakran milyen tempoban kellene futom, hogy ondjuk egy 5km es távot a kiválasztott tempoban tudjam futni x idó mulva?

    [ Szerkesztve ]

  • repvez

    addikt

    válasz vdricsi #339 üzenetére

    csak azért gondoltam, mert ha telefonra van olyan alkalmazás ami hasonlot tud anélkül, hogy pulzust mérne pusztán a futás idökbol kalkulál akkor talán mégiscsak pontosabb és személyreszabott lehetne ha a pulzust és a tempo idejét összenézve tanácsolna a következö szinthez . Nem tüpontos méreés kell, de ha már eltalálja, hogy melyik zonába kéne futnom, hogy fejlödjek az nekem már jo lenen

  • repvez

    addikt

    válasz vdricsi #341 üzenetére

    amugy van melkaspántom is, de egy ideje nem tudom müködésre birni a telefonommal.
    MAjd megnézem , hogy az ora képes e kezelni és annak az adatait használni .
    DE mint mondtam, nem versenyre készülödés miatt hanem csak, hogy átmozgassam magam, de valoban a pulzus alapu edzésnek több értelmét látom.
    Ezért is gondoltam ,hogy az orán majd nézem.
    ÉS ha már a zonát meg tudja határozni nekem az már megfelelö.
    Annál ugy is van legalább egy 10-20 as turészhatár amibe belefér talán az ora pontossága.

  • repvez

    addikt

    S2 activot használok, lenne pár kérdésem a használattal és beállitással kapcsolatban.
    Az egyik, hogy a ismerősömnek is ugyan ilyen orája van és a telefonon az alkalmazás beállitásaiban nem ugyan olyan menupontok vanank, van, hogy az enyémbe van az övébe nincs vagy forditva egy adott beállitás.
    Az ora és az alkalmazás is egyforma verzios szoftverrel megy, egyedül a telefonok tipusa más.
    De nem hinném,l hogy ennek bele kellene szolnia ,hogy az adott alkalmazásba mit lehet beállitani.
    Egyébként nálam Xiaomi mix2s a másik egy xiaomi mi9

    Nálam van az NFC-hez egy menü igaz , hogy szurke nem lehet beállitani. illetve nálam a telefonon az értesitési mezobe állandoan ott az alkalmazás ikonja, hogy a készülék csatlakoztatva van. a másik telefonon nincs ilyen.

    A másik a használatra vonatkozik, az hogy kéne beálitani, ha a telefon össze van kapcsolva a kocsival, hogy ha hivnak akor a kocsi hangrendszerén szoljon és a mikorofonján, de ugye egyszerre az orával is össze van kapcsolodva és ha hivás jön akkor az orán is jelezni kéne , de ha ott felveszem akkor a kocsin kéne szolnia, mert nem lenne jo, ha vezetés közbe a fülemhez kéne tartani, hogy halljam amit mondanak.

    Illetve a wifi bekapcsolására és csatlakoztatására van már valami info vagy segédlet, hogy hogy lehet müködésre birni, hogy ha már a menuben benne van akkor lehessen használni is?

  • repvez

    addikt

    válasz ρσгτσ #360 üzenetére

    nem hiszem, hogy külön régios lenne a két ora minegyik hivatalos magyarországi uzletben vásárolt, nem kinaábol vagy más webshopbol rendelt.
    a telefonok is global rommal vannak egyedül az az eltérés, hogy az enyém android 10 a másik 12 vel megy .
    De nem hinném, hogy egy operácios rendszeren belül és ugyan annak az orának az összekapcsolásához más menüket kéne beállitani .
    Egyébként arrol tudni valamit, hogy mennyi az ora támogatási ciklusa vagy fejlesztése milyen gyakori?
    Mert alapbol ugye nem tudta az ora a zenelejátszást telefon nélkül és a fizetést sem ,de a frissitések után bekerült ezek is a rendszerbe.
    esetleg lehetséges, hogy a wifi is ilyen, hogy a helye megvan a programban ,de még nem aktiválták majd csak egy késöbbi frissitéssel?
    Meg a vérnyomás menöpont is ott van ,de nem láttam még, hogy az hogy is mukodne.

    Egyébként ma volt egy olyan gondom ,hogy a telefonon nem akartam nézni a részletes adatokat , de bármelyik méréshez is akartam benézni mindig kiirta, hogy a pontos méréshez szükséges megadni a sulyom és a magasságom meg a nemem, de miután megadtam ezeket kiléptem a fömenube meg vissza és ujra ugyan ezt kérdezte.

    a telefon ujrainditásásval megoldodott a probléma ,de mindenesetre fura volt.

  • repvez

    addikt

    valamelyik nap rájöttem egy általános hibára az orákkal kapcsolatban, mivel ha alváshoz használja az ember akkro lehet olyan testhelyzet amikor az ora kerül alulra és az egész testtel nyomja a kezedhez igy akár össze is nyomhatja az eret amirol veszi az adatokat és mint ilyen téves mérést eredményez mert vagy tul magas pulzust vagy esetleg ha telejsen elnyomja akkor meg semmilyen értéket és emiatt lesz pontatlan az érték vagy a riazstás.

    MErt nálam pont ez fordult elő, hogy valamelyik este hajnalban felébresztett a rezgése és ránéztem, hogy 190es pulzust mutatott és utána kezdett kimenni a zsibbadás a kézfejemböl mint amikor ráfekszik valaki.

    A másik ami meg ugy általánosságban eszembe jutott, hogy nincs lehetöség az adatokat lementeni és szabadon kombinálva statisztikát nézni belöle, gondolok itt arra, hogy nem lehet összenézni, hogy például a szivritmus értékeket összenézni a napi mozgás értékeivel vagy épp a VO2 értékeket, mert ezeknél is meg lehetne tudni, hogy mikor miért volt a változás, mert igy önmagában nem biztos, hogy sokat mond.
    DE ha a mérésnél az érték pont akkor vátozik amikor nincs nagy terhelés akkor abbol is lehetne tudni, hogy valami nem stimmel, mert mondjuk alvásnál megy fel a pulzus és nem akkro mikor fut az ember.
    tehát az idő és legalább két mért érték összevetése sokkal több infot eredményezne mint magában csak külön egy egy adat.
    vagy akár évekre visszamenöleg is, hogy változik valami javulo vagy romlo tendenciát mutat.

  • repvez

    addikt

    egy gyors kérdés, hogy azt hogyan kéne és hol beállitani, hogy a telefonon és az orán is kapjak értesitést hivásrol és bárhonnan fel tudjam venni a hivást és azon a készüléken ahol felveszem azon keresztül halljam és beszéljek?
    Mert ma volt az elso olyan hivásom amikor az ora is össze volt kapcsolva a telefonnal és az a fura helyzet volt, hogy az orán jelzett a hivás és a telefonom is rezgett meg szolt a csengöhang is, viszzont sehol nem jelezte , hogy fel tudnám e venni a hivást igy kénytelen voltam az orán felvenni és azon keresztül beszélni.

    DE ez mondjuk vezetés közben anynira nem lenne jó, ha a bal kezemet a fülemhez tartva kéne beszélnem ,meg hallgatni .

    Xiaomi mix2s a telefon es egy S1 active legutolso frissitett szoftver van mindegyiken.

  • repvez

    addikt

    amugy nem értem, hogy hogy számolnak az orák vagy a karkotok.Mert mindegyiknem hasonlo eszkozei vannak az adatok begyujtésére.
    ott van az optikai pulzusméro meg a véroxigén mérő az alján van benne GPS és giroszkop stb.

    DE a legtöbb ora ezeket az adatokat külön külön megjeleniti ,de nem kombinálja öket.
    például, a lépésszámlálo gondolom abból számolja az adatát, hogy beirod a magasságot és az alaján van egy átlagos lépéstávolság és ezt összeadja a giroszkop jelzése alapján amikor rázkodik egyet a lépésnél a test, de aban már nem vagyok biztos, hogy figyelembe veszi e a GPS adatot, hogy mennyi volt az elmozdulás közben az ido a két jelzés között és a sebesség.
    ha ezt az összes adatot összekombinálná akkor talán pontosabb lenne ,mert nem mindenkinek hasonlo hosszu a lába vagy hasonloan hosszuakat lép még akkro sem ha a magasságuk azonos.

    De ugyan igy nincs rá lehetöség, hogy egy grafikonon lehessen nézni a lépészámot a pulzust és a sebességet vagy bármely egyéb adatot amit elemezni lehetne

    nincs meg a lehetösége az egyénnek, hogy a saját adataival azt kezdjen amit akar vagy ugy elemezze ahogy szeretné.
    NEm tudom, hogy akár egy excelbe vagy más formátumba le lehetne e menteni ezeket a nyers adatokat.

    Ami durva, hogy olyan finkciokat nem tud az ora vagy orák amiket a telefonra letöltött aplikácio igen ami nem specifikusan erre lett kitalálva. például van autopause funkcio ha megáll az ember futás gyaloglásnál akkor nem megy a mérés, hogy ne torzitsa az értékeket. az oránál meg ha nem állitod meg akkor továbbra is megy az idő és a végén meg kijön ,hogy menynire lassu átlagot vagy szintidöt futott az ember. a másik, hogy van asisztens, hogy bemondja az aktuális időt, pulzust stb iléyenrol se hallottam az orával kapcsolatban.
    vagy hogy szolna, ha átléptem a zonákat és lassitani vagy gyorsitani kéne, hogy a tervet tartsam.
    A mobil aplikácioban még tervek is lehet késziteni az aktuális edzettséghez , nem csak egy általános mindenkire egyforma tervet aztán vagy tudja teljesiteni vagy nem.

  • repvez

    addikt

    egy gyakorlati kérdésem lenne, hogy az ora támogat mellpántor HR monitort a méréshez? ha igen akkor automatikusan azt az értéket fogja rögziteni az alkalmazásban is, vagy elötte váltani kell , hogy melyiket akarom használni ?
    mi lenne a párositás menete, ha a mellpénton nincs semmi gomb csak automatikusan aktiválodik ha érzékeli, hogy fel letthelyezve a testre?

    a másik kérdés, ha egy átlagos napon mondjuk 10 percenként méri a pulzust, és sportolásnál gyorsabb mintavételezést szeretnék, akkor azt is manuálisan kell megtennem, vagy ahogy elinditok egy sport funciot az alapján folyamatos mérésre áll át és a port végeztével meg visszaáll a 10 percre?

  • repvez

    addikt

    BT mellpámtra gondoltam mivel az van az orában is, de ha ugy nem is a telefonban van és az alkalmazással tudna csatlakozni .
    De akkor melyik adatát veszi ?
    Illetve az alkalmazásban a mi fitnessben én nem találtam semmi menut sem ahol párositani lehetne ilyen eszközöket.

    Csak gondoltam ha már BT fullhallgatót lehet akkor BT mellpántot is.
    Föleg ugy hogy az endomondo és a strava is tudja használni ezeket az eszközöket mobillal.

  • repvez

    addikt

    válasz Predatorr #449 üzenetére

    pont ezt akartam volna én is kérdezni, hogy tegnap vettem egy BT fulest az orához és rámásoltam zenéket az orára összecsatlakoztattam és párositottam az orával.
    Igaz, hogy egyelöre csak akkor csatlakozott az orához ha a telefonon kikapcsoltam a BT-t vagyis megszunt a csatlakozás az ora és a telefon között.
    DE az orán átváltottam, hogy az orárol játsza a zenét és el is kezdi a lejátszást vagy is mutatja, hogy megy a számláló és a szám cimét is kiirja csak épp a fulesbe nem hallani semmit sem .
    Ha meg visszaváltok hogy a telefonrol játszon le zenét akkor meg ugy is elinditja a spotify-t, hogy elöütte el sem volt inditva a telefonon .
    jo lenne rájonni, hogy hogy lehetne telefon nélkül is zenét hallgatni vele és, hogy ugy is tudjon csatlakoznii, hogy a telefon is aktiv meg a füles is egyszerre .

  • repvez

    addikt

    válasz Predatorr #456 üzenetére

    2gb tárhely van az orán az activban legalább is, és a legujjabb szoftver frissités ota lehet telefon nélkül is zenét hallgatni vele.
    a telefonos aplikácioban ki lehet választani a zenéket és akkor BT-on keresztül lefrissiti a telefonra átmásolja ugyan ugy ahogy a számlapokat is .

  • repvez

    addikt

    válasz pusi1981 #469 üzenetére

    én is igy tettem, mindent fel is ismert csatlakozott is, be is állitottam, hoyg az orárol játsza a szmámokat ne a telefonrol. el is indul a lejátszás, legalább is átvált a lejátszo igon pause modba és a számlálo is megy, viszont a fülesbe nem szol a zene.

    A másik ami még érdekelne, hogy a sport adatok rögzitésénél lehet valahogy olyan grafikont is nézni ahol nem csak a szivritmust hanem az adott pillanatban a szebességem is látszik mondjuk futás közben?
    Mert van egy tempo/km ahol az átlag időt mmutatja, de én jobban szeretném látni, hogy mondjuk mikor kezdek belassulni vagy menynire egyenletes a futás összevetve a pulzussal.
    Ezért mondopm, hogy az adatokat gyujti az összes ora, de nem hagyja ,hoyg az egyén a saját igényére szabva nézhesse vissza a statisztikákat, pedig nem kellene hozzá semmi egyéb csak a szoftverben az adatokhoz is hozáférni .

    Illetve másnál is megváltozott a stress mérés? ugy értem, hogy február 17 ig nálam 40-44 között mutatott csak minden nap semmi változás nem volt, de azota, meg a teljes tartományban mozog 20-85 ig legalább is eddig ilyet mutatott, de hogy aztán ennem milyen hatása van arra, hogy mit kezdjek ezzel az adattal arrol nincs info.

    A futásnál sem irja, hogy akkor most menyni lenne a regenerálodási idő vagy hasonlok.

    Az az érdekes, hogy ennél egy bármilyen telefonra letöltött sport app tobb adatot és szabadabb elemzést tesz lehetővé, ugy , hogy nincs közvetlen a tetsen és nem mozog vele ennyire szorosan mint egy oránál.

  • repvez

    addikt

    válasz Predatorr #472 üzenetére

    nézd meg még az orán a zenelejűtszó menunek a beállitásánál a music source legyen az ora kiválasztva és ne a telefon.
    Egyébként, most nálam se jelenik meg és nem játszik le semmit sem az ora.
    3 mp3at átmásoltam az applikácioban jelzi is, de az orán nem látni, pedig a mult héten még igen.
    A fülhallgatóhoz kapcsolodik mert a fuillhallgato bemondja, hogy connected, de zene meg nincs az órárol lejátszva.

    Pedig azota, hogy megjelent már volt egy frissités az orán és azzal jott be a zenelejátszás funkcio is , gondoltam, majd, hogy azrért idönként addnak ki frissitéseket, hogy valamit finomitsanak a rendszeren esetleg uj funkciot addjanak hozzá.
    Akár olyat is ,hogy ne csak a knh bank legyen támogatott alapbol a fizetésnre

  • repvez

    addikt

    válasz repvez #473 üzenetére

    egyébként hardweresen se értem, hogy hogy gondolták.
    Mert amikor a telefonnal csatlakoztatom akor azonnal csatlakozik hozzá, ha az orához akarom csatlakoztatni akkor addig nem csatlakozik, mig a telefonrol le nem csatlakoztatom ami vagy megszuntetem a BT kapcsolatot és igy az orával valo szinkronizálás is megszakad, vagy csak a párositást törlöm a fülessel, de ilyenkor ha legközelebb a telefonnal akarom használni akkor nem elég csak elövenni a füllhalgatót hanem még párositani is a telefonnal.

    Tehát miért van az orában egy olyan menu ahol ki lehet választani, hogy melyik eszköz hangját akarom a fullhallgaton hallgatni, ha nem adja át a csatlakozást egymásnak a két készülék?

    És visszafelé is ilyen fura a mukodés, mert ha az orán kiválasztom, hogy a telefonrol akarom a zenét hallgatni akkor egyik esetben ha az orához van cssatlakoztatva a fullhallgato akkor nem szol a zene a fulesben csak a telefon hangszoroján.
    Ha a telefonhoz van csatlakoztatva a fules akkor meg csak mint távvezérlöt használhatom az órát, hogy elöre hátra léptethetem a zenét ,de mást nem .

    Szóval nem igazán értem a koncepciót mögötte, hogy a gyakorlatban hogy gondolták ezt?

  • repvez

    addikt

    válasz skyrush7 #476 üzenetére

    én több esetet is fel tudnék sorolni ahhoz, hogy miért lehetne akkro is az orát használni amikor a telefon is nálad van és igy váltani kéne a fülesnek a két forrás között.

    az egyik, hogy az orán és a telefonon eltérő zenék lehetnek és olyan kedved van, hogy azt a zenét szeretnéd ami az orán van.

    a második, ha a telefonon nincs lementve offline zene hanem csak spotyfi, de olyan helyen vagy ahol nincs térerő vagy lefogyott az adatmenyniség, buszon vagy vonaton

    harmadik eset, amikor a telefonod lemerülöben van ,de az orán még mindig van energia.

    ugy hirtelem ezek jutottak eszembe . ja és az orán miért van akkor egy küön menu ahol lehet választani , hogy mi legyen a forrás , az ora vagy a telefon, ha nem tud váltani köztük a csatlakozással, mivel ha a telefon nincs a közelben akkor ugy se tudnád hallgatni rola a zenét.
    Illetve ha ott a telefon és ahhoz van csatlakoztatva akkor meg hiába választod az orát ha nem azt szolaltatja meg.

    nem tudom , hogy ez más oráknál hogyan müködik .

    egyébként a fülest ha kiveszem a tokbol azonnal automatikusan beavatkozás nélkül csatlakozik a telefonhoz, mig az orával csak akkor ha manuálisan rákerestetek és csatlakoztatom, igy megint elveszti a gyakorlati jeletoségét az egyszerü használatnak.

  • repvez

    addikt

    válasz skyrush7 #483 üzenetére

    eltérő igények és eltérő felhasználási feltételek, de sztem ezek elég surun elöfordulo esetek lehetnének és sokan örülnének ha pár esetben át tudnának váltani amikor akarnak , és ne kelljen hozzá bonyolultabb menuben böklászni és törölni a csatlakozási beállitásokat minden esetben

  • repvez

    addikt

    valakinek már volt hasonlo prblémája, hogy az ora nem kap értesitést semmirol?
    NEm állitottam semmit sem, de 1-2 hete nem jelzi se az email sem az uzenetek se a hivásokat az ora.
    Elvileg minden be van állitva és eddig müködött is rendesen , de amiota a stressz adatokat is mutatja azota elment minden.
    Lehet az app frissult és valamit átállitott , de a menube keresgéve nem találtram semmi olyat ami tiltva lenne.
    Már ujrainditottam a telefont és az orát is, meg ujra is párositottam ,de semmi változás.

  • repvez

    addikt

    válasz keter #499 üzenetére

    nekem mix2s telefonnal is felvillan a kijelzo minden ok nélkül rendszertelen időközönként, ami a legfurcább, hogy akkor is amikor elvileg nem szabadna, hogy csinálja, ugy mint amikor letakart kijelzönél elvileg nem szabadna felébrednie, hogy ha kabár vagy valami más miatt eltakarva van akkro ne nyomkodja ösze a menube véletlenul

    Nálam meg pont emiatt van , hogy elállitotik a szűmlap vagy kikapcsolja a kézfelemeléssel valo ébresztés funkciot .

    Meg amiota muködik a stressz mérés mintha jobban merülne az ora,

  • repvez

    addikt

    egy orátol fuggetlen kérdés, másnak nem okoz bőrirritáciot az ora viselése? nálam ahol a érzékelö világit ott kipirosodik és kiszárad a böröm egy jo 2cm részen. karácsony ota van meg az ora, elötte nem volt ilyen panaszom, és csak azon a helyen .

  • repvez

    addikt

    válasz p@gabi #503 üzenetére

    legalább a jo hir , hogy nem egyedi eset. a rossz, hogy igy nem tudom hordani rendszeresen .
    Sztem a probléma az lehet, hogy a csukloméretem pont akkora, hogy ha egy jukkal kijebb teszem akkor laza, ha beljebb meg szoros és nem tud szzellözni a bör vagy beledagad a csuklom .

Új hozzászólás Aktív témák