- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Realme GT 2 - aláírjuk
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Szakít a OnePlus és a Hasselblad?
Hirdetés
-
Mobilarena
Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
Új hozzászólás Aktív témák
-
Gabesz87
veterán
Ez a fehér fekvő ax1800 miben tér el a fekete állóhoz képest? Vagy egy eu piacra szánt, átcímkézett ax5 (vagy 6?) lenne? Pénteken meglesz az S21 telóm, szóval vennék wifi 6-os routert a 3G helyett, de nem tudom, hogy ezt vagy ax3600-at
Meg még OFF-ként kicsit gondolkodom a TP-Link AX20-n is.
-
Gabesz87
veterán
Ja, le kellett szedni előtte. Köszi. Még annyit off-ként, hogy AP módban a csatlakoztatott eszközöket nem nagyon ismeri fel, csak normál router módban? Mert nekem majdnem az összes (16) eszköz csak MAC címmel szerepel a listában. Egyedül a Xiaomi porszívó és a telóm van kiírva (bár az is lehet, hogy manuálisan én változtattam meg a nevét régebben).
És hol lehet a sötét témát beállítani? Mert nem nagyon látom egyelőre sehol.
Na még egy kérdés
App-ban látom, hogy van elérhető update. Gondolom ha frissítem, akkor az kínai lesz!? Szóval inkább ne!?
-
Gabesz87
veterán
Én is azon morfondíroztam (Xiaomi 3G router topicban olvasottak után), hogy normális-e, hogy már min. 1 éve (ha nem több) nem frissült a Mi Wifi app. Rákerestem apkmirror-on, és EZT láttam. Rengetek verzió van. Vagy ez most nem ugyanaz az app? Ha igen, akkor meg hogy lehet, hogy nem frissül a Play-ről?
-
Gabesz87
veterán
Ja, egyébként pont néztem a miwifi appban hogy nekem is standard a wifi erőssége és így is merfoldekkel jobb mint a korábbi Asus n18U volt.
Mivel jelenleg egy kb.80nm-es lakásról van szó, lehet, hogy szimplán csak egy globál verzios példányt veszek, ide biztosan elég az is. Garim is van akkor legalább, és nem kell várni. Tervezünk házba költözni közeljövőben, akkor meg ha kell, veszek majd max egy másikat is, mesh-hez. Vagy akár egy ax5/ax1800-at. Nem kell feltétlen ugyanolyannak lennie a mesh-hez, ugye? -
Gabesz87
veterán
válasz
morpheus133 #1474 üzenetére
Igen, világos, nekem is Xiaomi 3G-m van, eredeti fw-el, feltételezem, ez is erősebben sugároz (ez már a beüzemelése után egyből világos volt)
Inkább arra gondolok - félve teszem fel a kérdést - hogy ennek nincs-e negatív élettani hatása? -
Gabesz87
veterán
Igaz, ax1800-ra vonatkozik, de igaz lehet gondolom akkor a 3600-ra is:
Ennek mennyire van valóságalapja?
Lehet, hogy hülyeség, de engem ebből főleg az "aggaszt", hogy jóval erősebben sugároz.
-
Gabesz87
veterán
Köszi az összefoglalót!
Linux/Python ismeret hiányában ezt a bonyolult műveletet kihagyom. YT videót láttam arról, hogy CN verzióra simán felmegy a global (EU) fw. Szóval akkor ilyet volna érdemes venni inkább. Sima Play áruházas Mi wifi app-ból beállítható akár kínai, akár EU fw-el!?
Még annyi, hogy CN verzióshoz jó árú beszerzési forrást esetleg tudnál/tudnátok ajánlani?
Köszönöm még egyszer. -
Gabesz87
veterán
válasz
adorjant #1444 üzenetére
Köszi szépen, jó ezt olvasni
A kérdés az, hogy lesz-e bármi hátrányom, ha itthon veszem meg, ami gondolom globál verzió. Nekem kb. csak a wifi a lényeg, úgyis AP módban menne. Anno azért váltottam 3G-re, mert a társasházban, ahol lakom, a közeli, látható wifi hálózatok száma, egy analyser progival meghaladja néha a 100-at. Szóval muszáj volt valami erősebb wifis cucc. A 3G-vel nincs wifi problémám. Csak amiatt dilemmazom, hogy nem volna-e elég az ax1800. -
Gabesz87
veterán
Sziasztok! Jövőtállóság szempontjából elgondolkodtam azon, hogy kicsit update-elek, és a jelenlegi Xiaomi 3G routeremet, ami tökéletesen, szinte újraindítás nélkül teszi a dolgát kb. 2 éve, lecserélem valami újabb, ax-es routerre. (Igaz, hogy perpill nincs ax képes eszközöm, de közeljövőben, idén tervezek teló cserét is, és az már mindenképp wifi 6 képes lesz). Ezért elgondolkodtam az AX1800 vagy a 3600 vételén. Nem tudom melyik éri meg jobban, nem overkill-e esetleg már a 3600 egy AP szerepre, bár az ára nem annyira vészes. Láttam, hogy xiaomi.hu-nál pl. 35k pl. Örülnék, ha valaki esetleg röviden össze tudná foglalni, miben más a global, és a chinese verzió, mik a különbségek, melyiket érdemes megvenni (1800/3600 és global vagy kínai). Telekomos kábeles 500-as netem van, de nemsoká upgrade-elek 1000-re, ill. nem olyan rég behúzták az optikát, szóval közeljövőben végre az is elérhető lesz. Érdeklődtem a Milyen routert topikban, de persze nagyjából azt a választ kaptam, hogy Xiaomi-val csak szívás van, xar stb. Nekem rohadtul bevált a 3G, hatótávban a korábbi N18U-hoz képest megváltás volt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor MagicBook 16 Ryzen 5 5600H 16GB 512GB FHD 144Hz
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 5700XT 8GB / 512GB SSD
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintőkijelző
- Apple iPhone 13 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest