- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- OFFTOPIK: Earfun-lányok Magyarországon
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Yettel topik
- Google Pixel topik
- One mobilszolgáltatások
- Fotókon a Huawei Mate 80 hátoldala
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Kijelző került a kamerasávra a Xiaomi 17 Pro és 17 Pro Max hátulján
-
Mobilarena
Xiaomi AX3600 WiFi 6 AIoT Router
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
trance89 #3105 üzenetére
"Nemtudom te hogy vagy vele de én pl nem 1 évre veszek routert, az utóbbi években pedig elég drasztikus fejlődések voltak a wifi hálózatok terén"
És továbbra is minden telefon és minden laptop 2 antennás
hogy miért azt ne kérdezd, én sem értem miért nem lehet 4 antennát belepakolni ha már olyan sok router támogatja. Innentől fogva mégegyszer mondom hogy semmi értelme a felárnak +2 antennáért amire semmi szükségem nincs és nem is lesz.
Nagyon nagy parasztvakításnak tartom ezeket a hiperszuper sok antennás és sok gigás routereket, mivel a mindennapi életben nincs kliens ami kihasználná...
802.11ac 2x2mimo antennával max sebesség: 866Mbit/s
802.11ax 2x2mimo antennával max sebesség: 1200Mbit/s (1024QAM)
4 antennával ezeknek a duplája
(az AX3600 esetében 4 antennával 5Ghz-en WIFI6-al 2400Mbit/s), de ugye nincs olyan telefon vagy laptop ami ki tudná használni a 4 antennát. (ha csak nem kötsz rá egy USB kábeles 20 ezer forintos WIFI6 adaptert - de ne legyünk idióták, akkor már inkább az 500 forintos UTP kábel lógjon belőle)Egyébként egyetemista vagyok (hálózat spec) szóval sajnos erre futotta, nekem most számít az árkülönbség és az olcsóság. A lehető legjobb áron kerestem egy olyan AX routert ami kihajtja a maximumot egy telefonból és laptopból. Nem többet, mert annak nincs értelme. Majd pár év múlva ha már lesz lehetőségem akkor lehet veszek mégegyet (vagy ha már megtehtem akár egy AX3600-at) és Mesh-be kapcsolom őket. De az is lehet hogy akkor már inkább egy jobb márkát veszek.
Eddig csak egy régi ASUS 2,4Ghz-es routerem volt ami kiszolgálta az ADSL internetet, de hamarosan elkészül az optikai hálózat ezért vettem az AX1800-ast.
______________________________________Időközben az OpenWRT oldalán találtam egy leírást ehhez a routerhez hogy hogyan tudok SSH hozzáférést szerezni. Úgy látom ugyanúgy, egy régebbi firmware sebezhetőségét kihasználva.
Kérdés: jól gondolom ha felrakom azt a régebbi kínai rendszert, akkor többé nem tudom visszatenni a Global firmwaret? (mivel a neten sehol sincs fent global firmware ehhez a routerhez)
Vagy az AX3600 esetében se kell visszatenni a global-t ahhoz hogy működjön pl. a telefonos alkalmazás? Menne a kínaival is teljesértékűen?Ezt valahogy nem sikerült leszűrnöm a leírásból hogy azután kínai rendszeres marad a router vagy global rendszer kínai régióval, vagy...?
Új hozzászólás Aktív témák
- Projektor topic
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- OFFTOPIK: Earfun-lányok Magyarországon
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Linux kezdőknek
- OLED TV topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
- Corsair VENGANCE RGB PRO DDR4 16GB ( 2x8 kit ) 3200Mhz memória eladó.
- G.Skill TridentZ DDR4 16GB (2X8GB kit) F4-3200C16D memória párban eladó
- SYNOLOGY NAS DS218 - Hibátlan állapotban ELADÓ - FoxPost v MPL házhoz az árban
- Apple iPhone 15 Pro Max 512GB Kártyafüggetlen, Natúr Titán
- Apple watch Ultra 2 Black edt 2026.08.19.Apple jótállás
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1600MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2660v4 (28c/56t, 2.0/3.2GHz), 96GB RAM, 4x1G, áfás
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3389, 94% Akkumulátor
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5500 / RX 5700XT 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest