Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Savageboy

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne, hogy feltettem a szerveremre (Digi dinamikus IP, no-ip.com-nál dinamikus DNS, routerre kötve a gép, a szükséges portok forwardolva) egy OpenVPN-t, amit többek között arra tervezek használni, hogy telefonnal nyílt hotspotokra csatlakozva kicsit biztonságosabbá tegyem a net elérést, ezért tunnel-ként van beállítva TCP 443-as portra (ez ugye többnyire nincs tiltva), a szerveren futó apache webszervert pedig áttettem másik portra, és a port-share beállításával el is érem szépen.

    Eddig minden rendben is lenne, csak éppen ha felcsatlakozom a VPN-re, akkor a szerveren futó szolgáltatásokat nem érem el, csak a belső IP-címmel, a doménnel, amit normál esetben használok és amire minden be van állítva, nem működnek a dolgok, ez ugye a szerver külső IP-címére mutat.

    Valakinek van esetleg valami ötlete a probléma megoldására? Nem teljesen értem, miért nem elérhetőek a dolgok, elvileg a routeren működnie kellene a NAT loopbacknek, vagyis ha a saját külső címemet akarom megnyitni LAN oldalról akkor a helyi erőforrásokat kellene behoznia, nem? :F

    A routerem az adatlapomon lévő Asus RT-AC56U Asuswrt-Merlin 380.58 firmware-rel, a telefonomon Android Lollipop fut.

Új hozzászólás Aktív témák