- Magisk
- One mobilszolgáltatások
- iPhone topik
- Íme az új Android Auto!
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
-
Mobilarena
Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció
Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
balu999 #30342 üzenetére
Nem. Ubuntuból 6 havonta jelenik meg stabil kiadás. Mindegyik "végleges" olyan értelemben, hogy élesített, nem béta kiadások. Minden 4. kiadás "LTS" azaz a normál 9 hónap helyett 5 éven át kapnak javításokat. Ezen felül az LTS kiadások szoktak kapni alverziókat, mint pl 16.04.2 ami újabb szoftvereket, pl frissebb kernel, frissebb grafikus driver, stb tartalmaznak, amiket újabb Ubuntu kiadásokból portolnak vissza. Pl a 16.04.2 tartalmazza a 374-es nvidia drivert, ami újabb Ubuntuból lett visszaportolva a 16.04-be.
Ezen kívül egyes spéci eseteket leszámítva az LTS Ubuntukból nincs nem LTS verzió, hiszen ha már kap frissítést az LTS, akkor minek csinálnának egy olyan verziót, ami azt ne kapná meg? Ugyanígy nem LTS verziókból sincs külön LTS, mert akkor már annyi erővel a sima is megkaphatná azokat a frissítéseket.Szerk.: A fórumtárs teszt verzió alatt arra gondolt, hogy míg a nem LTS Ubuntuk esetében általában a fókuszt az kapja, hogy a lehető legfrissebb szoftvereket tartalmazza, addig az LTS kiadásoknál az azt megelőző 3 kiadásban szerzett ismereketet felhasználva egy elvileg (!) stabilabb kiadást tudnak csinálni. De ettől még a nem LTS-ek nem béták, csak jellegükből eredően szokás úgy kezelni.
Egyébként tapasztalataim alapján az LTS kiadások első verziói hasonló kiforrottsági szinten vannak, mint a nem LTS-ek, a különbség akkor kezd érződni, ha .1, .2 stb verziót használsz.
-
King Unique
titán
válasz
balu999 #30328 üzenetére
Értem. Bár ezeknek a régebbi verziói elvileg mennek Wine alatt, de nem különösebben szórakoztam vele én sem. Nálam alapból dual-boot megoldás van és az ilyen szoftvereket inkább natívan futtatom. Szóval nálad akkor maradnak az alternatívák, legalábbis egyelőre. Azoknak mondjuk annyi előnye megvan, hogy kisebb a hardverigényük, kevesebb tárhellyel beérik stb. Mert az említett program újabb verziói azért elég combosak ilyen téren.
-
King Unique
titán
válasz
balu999 #30315 üzenetére
Hasonló akad, mint pl. ezek a felsorolt alternatívák. Viszont az Inventor egy professzionális szoftver és az előbbiek tudásban nyilván elmaradnak tőle. Illetve itthoni cégeknél is max. pl. a DraftSight az, amit láttam használni alap 2D-s dolgokra. Meg a Blender az, amit még szoktak emlegetni 3D-re.
Egyébként Wine / virtuális gép / dual-boot nem opció?
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- DELL PowerEdge R730xd 12LFF+2SFF rack szerver - 2xE5-2680v3,64GB RAM,4x1GbE,H730 RAID v ZFS
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest