Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Kijavították az iPhone Air legfőbb hibáját
- Honor 50 - apám nevében
- Poco F8 Pro – titkos favorit lehet belőle
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- iPhone topik
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
-
Mobilarena

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
tordaitibi
#37998
üzenetére
Igen, GUI alatt sok mindent nem lehet, ezért nyomatunk minden linuxos topikban terminálos parancsokat, nem azért, hogy a kezdőket szivassuk, meg gépelgessenek. Terminálban mindent lehet, és biztosan működnek minden disztró alatt. Konkrétan ez a systemctl minden systemd-s disztrón működik (a disztrók 99%-a), a dpkg-reconfigure meg minden Debian/Ubuntu-származék alatt (ami megint a leggyakoribb, legelterjedtebb, legnépszerűbb). Meg a terminálos megoldások azért is jobbak, hogy részletes hibaüzenetet is látsz, hogy mi nem megy. GUI alatt sokszor csak azt látni, hogy nem indul valami, vagy crashel, és nem lesz értékelhető hibaüzenet. Plusz a terminálos parancsok legtöbbször függetlenek a grafikus felülettől is (mindegy, hogy KDE-t, Gnome-ot, Xfce-t, vagy Cinnamont használ valaki), meg akkor is működnek, ha valami bug vagy szoftverhiba miatt nem futna a grafikus felület egyáltalán.
Míg GUI alatt minden grafikus felületen külön lehetne nyálazni a részletes screenshotokat, hogy milyen menünek meg beállítóablaknak a 99. fülének a 3. rejtett gomjára megnyíló párbeszédablaknak mit állítsál. Terminálban meg egy jól célzott parancs, még gépelgetni sem igazán kell, mert vagy Tab billentyűre kiegészíti a gépelni való 90%-át, vagy be tudod másolni kijelölés, beillesztéssel.
Egyébként meg a LightDM-mel sincs probléma, kicsit fapadosabb, de cserébe kevesebb erőforrást is eszik. Az SSDM meg többet tud meg csilivilibb. Kinek mi kell. Ez a jó a Linuxban, tudsz választani, le tudod cserélni, és nem az van, mint Windowson, hogy egyféle megoldáshoz vagy kötve.
Illetve jó is, hogy látlak, mert eszembe jutottál a DDC fényerőszabályozásról, amit hiányoltál a Linuxból. Itt az Arch WIki-ben le van írva az External Monitors részénél, hogy mit kell hozzá állítani, hogy menjen. Már előre szólok, hogy a változatosság kedvéért ezt is terminálba kell benyomatni, ráadásul szintén rendszergazdai jogokkal, de lehet hozzá valami scriptet is szerkeszteni, ami grafikus felületről tudsz billentyűnyomásra hívogatni.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Autós topik
- Elektromos autók - motorok
- Milyen okostelefont vegyek?
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Projektor topic
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- RETRO beárazás (mobil, PC, konzol)
- Linux haladóknak
- További aktív témák...
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- PC Game Pass előfizetés
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Deep Purple - 1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4279
- Nvidia Quadro FX570
- ÚJ Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 - 13.3" WUXGA IPS - Ultra 5 135U - 16GB - 512GB - Win11 - 2,5 év gari
- billentyűzetek - kiárusítás - Logitech, Corsair, ASUS
- Keresünk iPhone 13/13 Mini/13 Pro/13 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



