Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz cigam #24114 üzenetére

    Szerintem fals feltételezés, hogy a root biztonságosabb. Lásd, már előttem linkelték: [link]

    Röviden:
    - a sudo-t lehet konfigurálni és limitálni a jogosultságokat.
    - logolva lesznek a műveletek.
    - ha valaki be akar jutni a gépedre, akkor a root-ot fogja először támadni, mert az ismert "név" és korlátlanul megtehet bármit, míg a felhasználónevedet nem biztos hogy tudja, illetve a sudo lehet, hogy limitálva van.

    (meg aliasban/scriptben is egyszerűen használható).

    Nekem persze aztán mindegy ki hogyan használja, ha a root-ot biztonságosabbnak tartja valaki, használja a root-ot.

    Az automatikus telepítés lenne koncepcionális hiba, ugyanis rendszert érintő műveleteket ne csináljon magától még véletlenül sem. Az értesítés persze megoldható lenne, ez már az Ubuntun múlik (meg a DE-n, milyen gui-s cuccot használ hozzá).

    Egyébként egy szimulált (--simulate) kapcsolós upgrade-del is megoldható az értesítés, bár nem tudom, ehhez kell-e emelt jogosultság, de ha igen, akkor ismét ott a konfigurált sudo előnye, hogy usernek (név szerint) megengedhető a telepítés/frissítés (akár jelszó nélkül is).

Új hozzászólás Aktív témák