Hirdetés
- Android szakmai topik
- Megjelent a OnePlus 13T
- Telekom mobilszolgáltatások
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- 500 millió eurós bírságot kapott az Apple az App Store okán
- Milyen okostelefont vegyek?
- Fényképeken az újra lilába boruló Xperia 1 VII
- Fotók, videók mobillal
- Három új órát hozott a Samsung, a csúcson az Ultra
-
Mobilarena
Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kékes525
félisten
válasz
_Atesz #15574 üzenetére
Mutáns mindenkiben kialakulhat, akikben szaporodik a vírus. A kialakulásának valószínűsége a vírus másolatok számának függvénye. Minél több vírus termelődik, annál több vírus mutáns jön létre. Mivel a vakcinált emberekben sokkal kevesebb vírus termelődik, mint beoltatlan emberekben, így a vírus mutációk száma is kevesebb a vakcinált emberekben. A beoltott emberekben kialakul vírus mutációkra viszont direktben más szelekciós nyomás hárul, mint a beoltatlan emberekben keletkező mutánsokra. A szelekciós nyomás itt közvetlenül a vakcina kikerülésének irányába hat. A beoltatlan emberekben is kialakulhat a nagy számok törvénye értelmében olyan mutáció, ami a vakcina kikerülését jelenti. Mivel a kópiák száma itt sokkal több, ezért több olyan mutáns is keletkezhet, ami kikerülheti a vakcinákat. Ezek feltételes módok, nem azt jelentik, hogy ki is fog alakulni.
-
válasz
_Atesz #15574 üzenetére
bárkiben kialakulhat mutáns. minden víruskópia keletkezésekor benne van a pakliban, hogy a másolat hibás (mutálódott). ha ez a hibás másolat vacakabbul terjed, ott vége is, ha a userből nem indul fertőzési lánc az új mutációval, akkor is, ha viszont véletlenül a hibás másolat egy hatékonyabban terjedő vírust jelent, és be is indul a fertőzés, akkor elterjed.
ha oltott a user (és mégis képes benne szaporodni, ő meg fertőzni), ha nem. de nyilván az oltottak körében sokkal nehezebb terjednie, ergo a valószínűsége is kisebb lesz.
az szintén törvényszerű, hogy az a mutáció terjed el, ami bír terjedni. ha oltunk és lezárunk egy csomó típusú mutáció előtt utakat, vagy leál az egész vagy születik egy oltáskerülő(bb) mutáció és az megy tovább.
de ezt nemigen lehet az oltás számlájára írni, oltás nélkül is ugyanez történik, csak sokan még meg is förmednek.
-
Rive
veterán
válasz
_Atesz #15574 üzenetére
...azt mondja az oltott emberekben alakulhat ki a mutáns.
Tényleg ezt mondja. Csak épp ez így hülyeség.
Az eddigi jelentősebb mutációk eddig (is) olyan területeken/időszakokban alakultak ki, ahol/amikor még nem volt értékelhető mértékű átoltottság (viszont volt kiterjedt járvány).
Új hozzászólás Aktív témák
- Bowers-Wilkins Pi7 S2 (2195084)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L480 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A620M R5 7600 32GB DDR5 1TB SSD RX 6800 16GB Cooler Master CMP 510 Seasonic850W
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest