Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aAron_

    őstag

    válasz HussarF #5730 üzenetére

    Nem volt kapacitásom rá, utána meg megfeledkeztem róla.

    Legtöbb index célja pont az, hogy az index árfolyam növekedését csak az összetevők hozama adja. Részvények esetében árfolyam emelkedés + osztalék. Index árfolyama pontosan ugyan annyi kell, hogy legyen csere előtt és után, minden mást változatlannak véve.

    BUX esetében az AF korrekciós tényező felel ezért, ha nem tévedek. S&P500-at nem ismerem ennyire, de feltételezem, hasonló.

    #5732attiati: Így is átülök, csak kevésbé.

    Igyekszem minél kevesebb spekulációt belevinni, tehát olyanokat, mint az a) nem figyelek.

    Főképp azt nézem, hogy a PMÁP kamata/hozama mennyivel van a normál piaci felett. Ez alapján jelenleg a 23-as infláció szerint kamatozó kamatperiódus végéig érdemes tartani felülsúlyozva. Onnantól meg valószínűleg csak HUF kötvény normál súlya szerint. Valakinek ez 0%, másnak 100%, nekem 10%.

    Kiszálláshoz még tervezem figyelni a PMÁP állományváltozását, ha nagyon csökken, 99%-os vételi árfolyam tartása veszélybe kerülhet. Ebben az esetben lehet 24Q1 előtt eladom.

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • PredatorZoli

    senior tag

    válasz HussarF #5730 üzenetére

    Rossz volt az alapfeltételezésed, egy új, a kikerülőnél nagyobb méretű cég bekerülése nem növeli az index pontszámát, ez ennyire egyszerű, azt hittem már túltárgyaltuk.
    Igen, ez kevesebb részvényszámot jelent egy új nagy bekerülése esetén, de ez az egész nem darabra hanem értékre megy, továbbá ez a hatás jellemzően elhanyagolható ahhoz képest, milyen gyakoriak a bent levő részvények stocksplitjei, így nem kell attól tartani hogy "elfogyna a darabszám".
    Az index pontszám gyakorlatilag egy distributing ETF (vagyis az osztalékokat nem számolja és csak akkor nőhet a pontszám, ha nő a kosárérték, cserebere esetén szigorúan nem!)

Új hozzászólás Aktív témák