Hirdetés
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy A17 5G – megint 16
- Xiaomi 14 Ultra - Leica hercegnő
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- iPhone topik
- Ez lehet az Apple hajlítható telefonjának formája, mérete
- Apple Watch
- Itthon is elérhető a OnePlus 11 és a Buds Pro 2
- Samsung Galaxy Watch5 Pro - kerek, de nem tekerek
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
-
Mobilarena
TCL LCD és LED TV topic téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
vargalex
félisten
válasz
Vhiktor
#36540
üzenetére
Nem akarok okoskodni, mert én nem foglalkozom kalibrálással, így csak a különböző cikkekből tudok informálódni. Itt van pl. ez a technikai oldal. És itt néhány lényeges dolog kiemelve belőle:
"In short, Filmmaker Mode sets the frame rate, aspect ratio, color and contrast of a TV show or movie via the metadata of the film so that your TV can display it the way it was intended to be viewed in the cinema."
Egyetlen másik képmód sem állítja pl. a színeket és a kontrasztot a metaadatok alapján, míg itt ez egyértelmű követelmény.
"All other image “enhancement” processing must be turned off"
Semmi nem kötelezi egyik gyártót sem arra, hogy mindenféle utófeldolgozás kapcsolható legyen menüből. Míg itt, ha kapcsolható, ha nem, ki kell, hogy kapcsolja.
Az egy dolog, hogy a Filmmaker módot bekapcsolhatod kézzel is, de ha egy olyan forrást nézel, ami ezeket a metaadatokat nem tartalmazza (márpedig gyanítom, hogy pl. a kalibrálásnál használt forrásod nem tartalmazza ezeket, sőt, valószínűleg minden metaadattól mentes, raw adat csak), akkor valóban úgy fog viselkedni a Filmmaker mód, mint bármilyen másik, ugyan úgy beállított képmód. Azaz pl. a hozzá beállított kontraszttal, színekkel fog menni. De, ha ezek a metaadatok kitöltöttek, akkor igenis dinamikusan kell ezeket állítania.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP EliteBook 745 G6 - Ryzen PRO 5 I 8GB I 256GB SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R5 2600X 8GB DDR4 250GB SSD 120GB SSD GTX 1050Ti 4GB Gamdias Argus E1 400W
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7500 / 32GB DDR3 / RTX 2060 6GB / 512GB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3576
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi


