Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • herkulesminusz

    tag

    válasz wallace 234 #1407 üzenetére

    Nem, még nemvoltam otthon, ezeket a képeket tegnap este lőttem, de ha hazamegyek kipróbálom, köszi. Mondjuk álítgattam már mindenfélét keresztbe-hosszába, nem segített, de akkor ezeet célzottan is ki fogom próbálni.

    Amúgy a TV-ről:

    Egy LG 65UM7100-ról jöttem át erre (azt 14 napon belül visszaküldtem, mert annak aztán igazán katasztrófa képe volt...a legsötétebb fekete valami halványszürke derengés volt, illetve a kép közepén sötét-világos sávok /banding/ húzódtak, a képernyő tetején buborékként elhelyezkedő bevilágításokról ne is beszéljek).
    Ennek ahhoz képest klasszisokal jobb a képe. A fekete majdnem teljesen fekete, így sötétben is nézhetőek a sötétebb tónusú filmek, az egész TV sokkal kontrasztosabb. Bevilágítás 0, egyedül ez a sarkoknák tapasztalható sötétedés zavar, ami viszont a világosabb képeknél tud zavaró lenni, ha az ember tudja, hogy ott van...illetve ahogy írtam is, pl. netezésnél is zavaró, mert ott egyszínű képek vannak.

    Az Android TV nagyon tetszik, azzal együtt, hogy néha meg-megakad (korábbi beírásban olvastam, hogy ezt is javították újabb firmware-el, azt még nem töltöttem rá, így erről nem tudok nyilatkozni).

    Az egész TV fém hátlapot kapott, szemben az LG, Samsung műanyagával, illetve a tartóláb is fém, atomstabilan áll a szekrényen (az LG kis műanyag lábai miatt ha csak ránéztem a tv-re majd feldőlt).

    Az 5 év garacia is jó érv tud lenni, bár nem tudom mire számíthatok, ha pl. 4 év múlva elhalálozik a készülék, meglesz-e még forgalmazó (emag), szervízháttér...

    [ Szerkesztve ]

  • herkulesminusz

    tag

    válasz wallace 234 #1407 üzenetére

    Kipróbáltam az összes beállítást, micro-dimming, illetve fényerő+ kikapcsol (?mire jó ez, látható képminőségbeli változást nem okoz), de sajnos nem segít egyik sem. Ahogy írtam normál filmnézésnél általában nem zavaró, azonban világos jeleneteknél (rajzfilmek, illetve netezés) mondhatni zavaró. Pont úgy néz ki, mintha a sarkokban (illetve jobb szélén középen is) túlhúzták volna a csavarokat, amire valahol olvastam is, hogy esélyes, hogy ha kicsit visszalazítjuk elmúlik a defekt...azonban ezen a készüléken hozzáférhető helyen nincs csavar.

    Azért kérdeznék esetleg más tulajokat is ilyen vagy hasonló készülékkel, hogy náluk is látható-e ilyesmi elszineződés, mert még bőven 14 napon belül vagyok, cserebere beleférne, ha lenne értelme, és nem mindegyik ilyen...esetleg még rosszabb?

Új hozzászólás Aktív témák