Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • redati

    tag

    Sziasztok.
    Beszereztem egy tcl 55dp660-ast, ami egy Saba 32" 720p tévét váltott. Elég nagy minőségi ugrás :D Már a 9. évét taposta :))
    Ha ez is kibír annyit akkor Öröm bódottá :DD
    Itt tényleg szép a fekete. Nem szürke, hanem fekete.
    Ez gondolom a VA panel előnye, aminek a hátránya a rosszabb betekintési szög. Én szemből nézem, de kb 2 méterrel oldalra ülve sem tapasztaltam szín,vagy kontraszt torzulást.
    Nincs felhősödés, szép homogén az egész.
    Az első napokban a bal alsó sarokban kicsit jobban átszűrődött a háttérvilágítás, de ez redukálódott elfogadható szintre.
    Nagyon jó az Android, gyors, nem akad, kivéve ha megy a 4k film.
    De cserébe a videó meg sem rezzen.
    Hálózatban lanon, egyedül Kodival stabil folyamatos a 4k videó. A többivel bizonyos filmeknél 2-8 percenként elkezd betöltögetni.
    DVB C is jól működik, elég gyorsan vált csatornákat.
    HD csatornák is aránylag szépek,de az SD már gyengébb minőségű. Sz.rból várat ugye nem lehet építeni :DD
    Vagy 2 napja szenvedtem hogy, hogyan is legyen Atmos hangsávom is, meg 4k HDR is. A gépen sajnos csak HDMI 2.0 van. Igy nem megy ki sem HDR, sem a 10bites szín .Ehhez minimum HDMI 2.0.a kellene. Fejleszteni most viszont nem szeretnék. Az erősítő egyébként tudná a HDMI 2.0a
    Ezt úgy oldottam meg hogy, a gépből megy a HDMI az erősítőbe.
    A tv-n meg a belső Kodi lejátszóról a film. Csak egyszerre kell indítani mind a kettőt :) Vagy gyors play pause gombokkal összehangolni. Többnél is próbáltam,és szerencsére végig jó, nem csúszik el a hang-kép szinkronizáció.
    Ár arány értékben sztem abszolút jó választás volt.
    Az is tetszik benne, hogy külön megjegyzi a kép, szín, fényerő.... beállításokat a tvhez, videóhoz, hdmi bemenetekhez.
    Az HBO go -t kicsit bogarászni kellett, mert alapból nálam nem engedte, de sikerült rávarázsolni. A Chrome böngészőt is úgy kellett rá "hegeszteni".
    A Netflix is tetszik (próbaidőszak) komplett kis médiaközpont lett belőle, vezeték nélküli egér+bill párossal ,Spotify, Tidal (ebből is csak próbaidőszak lesz) , netrádió, lanról zene, telefonos remote appal. Az is jó funkció hogy, zene közben meg ki tudom kapcsolni a tv képernyőjét.
    Néztem a Tcl.eu oldalon hogy van hozzá frissítés.
    Ki is tömörítettem egy pendrive ra az updatet, de nem frissíti le magát. Elindul a tv-n a villogó led, meg úgy 4-5 percig villog a pendrive lede is, vagyis folyamatossan olvassa. De mégsem frissül. Remélem tartja magát a Tcl. És ha tartós darab lesz, akkor legközelebb is őket választom. Bár a tartósságot meg garantálja az 5 év garancia idő

Új hozzászólás Aktív témák