Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Onishi

    tag

    válasz Kufár81 #379 üzenetére

    Szerintem jól kel hogy csatlakozzon, hiszen fordulatszám visszajelzése van, és működik. Ha egy vezeték nem érintkezne a sárgán kívül akkor sztem nem is működne. Vagy nem jól tudom?
    Hát ellenállással nem mernék belenyúlni, mert mivan, ha nem lesz neki elég az alacsonyabb fordulat aztán meg leég.
    De a régi is fix fordulatú venti volt, hiszen annak is csak 3 vezetéke volt. A tápom egyébként: Asus A-45GA típusú, és a leírásában ott van hogy PFC: Aktív, szóval kéne tudnia aktívan szabályozni a ventit.
    Hát igen az új venti 0,41A-t vesz fel. Ez mennyiben befolyásolhatja?
    Az lenne a legjobb, ha a tápnak is lenne hőmérséklet visszajelzése, és annak függvényében be tudnám állítani esetleg a speedfannal, a fordulatszámot. A ventit meg rákötném mondjuk a system_fan1 (vagy 2-es) csatlakozóra. Az a jó a SpeedFan-ban, hogy adott venti sebességét hozzá lehet rendelni egy adott hőmérséklethez. Tehát ha tudnám a táp hőmérsékletét, akkor ahhoz hozzá tudnám rendelni a venti sebességét, ami egy adott hőmérsékleten tudná tartani a tápot. Ha már az saját maga nem képes rá.

Új hozzászólás Aktív témák