Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P@ly

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
    Jelenleg van egy általam összeépített mikroszerverem: 4 HDD (ebből 2db RAID1-ben üzemel) + 1 SSD. Sajna a hűtését nem sikerült jól megoldanom, mert a 2 RAID-es winyó nagyon-nagyon melegszik (rekord a 65 fok volt). Amióta tettem alá egy ventilátort javult a helyzet... Ezen kívül is tele van rakva ventilátorral, hogy valami légmozgás legyen benne. A hűtés 5V-ra szabályozva (volt 7,5 V-on is de nem lett sokkal jobb hűtés, cserébe jó hangos is lett). Az egész rendszer lelke egy A6 3500-as APU. Legnagyobb bajom vele, hogy sokat fogyaszt meg ugye a merevlemez melegedések meg egy picit hangos is a sok ventilátortól.
    Hozzáteszem, hogy nem mikroszervernek készült, csak valahogy az lett belőle... :))

    A felhasználói szokásaim változtak és jó lenne egy olyan eszközt használni (NAS?) ami keveset fogyaszt, van hozzá VPN, meg lehetne szinkronizálni távolról az adatokat, mert a jelenlegi munkahelyemről nagyon jól jönne ha el tudnám érni. Dokumentációkat, forráskódokat, könyveket, oktató videókat, kollégáknak FTP hozzáférés, stb...
    Ezen kívül, torrentezésre meg családi fotók mentésére is használnám. Meg egy fárasztó nap utána erről tudnék zenéket hallgatni az erősítőmön.

    Ti hogy látjátok vegyek inkább egy normálisabb midi házat (Lian Li, CM, stb...) amiben meg lehetne oldani a hűtést és a jelenlegi rendszert cseréljem le egy AM1-es Kabini-re. Vagy inkább ruházzak be egy Synology 213J vagy 214 NAS-ba? Nagyon sok jót olvastam róla itt a fórumban és nagyon megtetszett. Ha a NAS mellett döntök akkor mikroszerver szépen átalakulna egy szimpla media lejátszóvá és a NAS-ról játszaná le filmeket. A jelenlegi házam egy SilverStone GD06... Szép ékszer, de a hűtés és zaj szempontjából katasztrófa.

    Köszi a segítségeteket! :R

    Elnézést a helyesírási hibákért... Késő van :B

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    válasz Multibit #8735 üzenetére

    Jó meglátás. Azért van benne ennyi HDD, mert asszony sorozatfüggő :)) .
    A szerver mindenképp megmaradna media lejátszónak 2 HDD-vel. És azon maradnak asszonyka sorozatai. Némelyik brutális mennyiséget foglal.

    Elkezdtem nézegetni a Kabini platformot de annyira nem győzött meg. Lehet megvárom Intel Bay Trail-D teszteket meg bővebb tapasztalatokat és csak aztán döntök. Vagy a Beema APU-t...
    Szvsz azért Llano nem sikerült rosszul, csak a fogyasztása meg a melegedése nem az igazi (65W TDP). De ez nem Llano fórum, úgyhogy nem is offolok tovább.

    Még rágódok rajta. Igazat megvallva lehet el kéne adni a meglévő rendszert mindenestül és venni helyette egy média lejátszót meg egy NAS-t 2 X 4 TB-vel.

    Summa summarum ez így nem maradhat. :)

    Köszi mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    Sziasztok!

    Lehet én vagyok a béna... Elolvastam itt és a külföldi fórumon is, hogy lehet áttenni a 22-es ssh portot máshova.

    Valahogy így kell:

    /usr/syno/etc.defaults/rc.d/S98ssdpd.sh stop
    vi /etc.defaults/ssh/sshd_config
    vi /etc/ssh/sshd_config

    itt mindkettőn átírtam 12222-re

    /usr/syno/etc.defaults/rc.d/S98ssdpd.sh start

    De mégis marad a 22-őn. Volt restart is, próbáltam 12222 helyett más portokat is, de semmi.
    Mit cseszek el?! :F

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    válasz Magnat #9673 üzenetére

    Az a baj, hogy kaptam egy csoda HGW-t a T-től és hemzseg a hibától. Sima buta modemként nem használható még. Így buktam, hogy a jó kis TP-Linkemmel port forwardoljak. :O
    Viszont fognak majd új sw-t kiadni... Valamikor...
    Akkor talán megoldható lesz.

    @ (9676) TorPe:
    :R Köszi! Nagyon nagyon-nagyon hasznos :)

    @ (9684) Chrys_ :
    Igen ott, bár én ssh-n írtam be neki.

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    Sziasztok,

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy sehogy sem tudom megcsinálni azt, hogy \\NAS_névvel tudjam a windows explorerben felcsatolni a NAS-t. Viszont \\IP_címmel működik.
    Olvasgattam itt is és a külföldi fórumokat is, de sehol sem leltem meg a helyes megoldást. Külföldieken javasoltak pár megoldást:

    1. A Control Panel / Files Services / Advanced Settings és itt engedélyezzük a Master Browser-t.
    Van egy szkript (lanscan.exe - ScottiesTech.Info tölthető le) ami megmutatja, hogy ki Master browser, mert ez szokott gondot okozni.

    2. Hálózati kapcsolatonál az interfészen az IP beállítások WINS fülnél a NetBIOS beállításokat kapcsoljuk át NetBIOS engedélyezése TCP/IP felettire.

    3. WORKGROUP munkacsoport helyett használjunk egy másikat.

    Az a baj, hogy a fentiek közül egyik sem hozta el a kívánt eredményt. Nem mintha zavarna, hogy IP címmel kell felcsatolni valamit, de azért érdekel, hogy mi miatt nem jó.

    Töröltem már SMB Cache-t is.
    NAS is volt már újraindítva.

    Tűzfal nem foghatja meg, mert a helyi LAN engedve van rajta.

    Arra gyanakszom (hozzáteszem nem vagyok nagy WINDOWS-os file share szakértő), hogy valamilyen host name feloldás nem működhet...
    Hazaérek megpróbálom kimérni...

    Ha van valami tippetek kérlek segítsetek. :R
    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    @Patice:
    Igen, így van megcsinálva. Nem az a baj, hogy nem lehet felcsatolni, hanem a NAS host nevet nem engedi felcsatolni. IP címmel megy.

    @AiRLAC:
    Köszi, ez sem segített. Régebben (hónapokkal ezelőtt) az OpenWRT-be beleírtam a host name IP cím hozzárendelést.

    Viszont megtaláltam a hiba okát.
    Wireshark segített benne. SYN-re jött az NT Status: STATUS_ACCOUNT_DISABLED (0xc0000072)

    Valahogy a PC-m becachelte az admin nevet én meg letiltottam a NAS-on az admin fiókot és azzal próbálkozott. Problem solved. Égő de ez van. :B
    Hitelesítőadat-kezelő (Credential Manager) alatt lehet az elmentett dolgait kitörölni. Hátha más is szív ilyennel. :)

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    válasz allein #10411 üzenetére

    Az IP-d az External Accesnél megadott lesz.

    Erre tudsz hivatkozni.
    De, hogy miért lassú az passz. Nekem se túl gyors, de ez relatív, hogy mit jelent az, hogy gyors vagy lassú.

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    @Rick4:
    Én sose IP címmel megyek. Bár hozzáteszem, hogy nem tudom milyen sűrűn frissít a MyDS Center...
    Én beregisztráltam a MyDS Centerre, majd NAS-on az External Access/DDNS kiválasztottam, hogy Synology legyen a Service Provider, adtam neki host nevet, illetve megadtam a MyDS-es felhasználónevem + jelszavam és működik. Én úgy tudom, hogy ez a Syno saját DDNS szolgáltatása, de valaki majd kijavít ha rosszul tudom (anno én no-ip-t használtam, azt kézzel kellett frissíteni ha változott a WAN címem).

    De arról nincs tapasztalatom, hogy milyen gyorsan frissül és szinkronizál. Ez ki kellene mérni.

    @zoltan6:
    Ilyennel nem találkoztam. Nem lehet, hogy hardver hiba? :F
    Mai nap én azzal szívattam meg magam, hogy Windows fájl szolgáltatásoknál engedélyeztem a logokat és annyira lelassult szerencsétlen NAS, hogy azonnal kikapcsoltam (mind a másolás, mind a válaszideje). Esetleg valami hasonló logolás megfogja...

    @allein:
    Szerintem akkor konfiguráld be. Fentebb leírtam én, hogy csináltam.
    Leírást én csak régebbi DSM-ről találtam:
    Synology Webinars - Remote Access with the Synology DiskStation
    9. perc után mesél a DDNS-ről.

    De szerintem az EZ Internettel is meglehet csinálni ezt a műveletet.
    Erről meg ilyet találtam: How to make Synology NAS accessible via the Internet
    De ez se túl friss, ráadásul félig német.

    Ezután már csak a portokot célszerű eltenni a standard portokról (21, 443, stb). De erről van elég komoly mennyiségű hozzászólás a fórumon.

  • P@ly

    tag

    válasz Chrys_ #10432 üzenetére

    Köszi a tippet. Hétvégén ki is próbálom.
    Ma is tanultam újat. :R

    @ Rick4 (10421):
    Ezen még nem is gondolkoztam el, de igazad van. Volt információbiztonság tanárom ecsetelte (Isten nyugosztalja), hogy mindent meg kell tenni az ellen, hogy feltörjenek. Ha meg mégis felnyomtak, akkor a tudat legyen meg, hogy megpróbáltam. :D

    [ Szerkesztve ]

  • P@ly

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék tőletek kérni. Van egy DS214-es Synology NAS-om ami pár nap múlva 6 éves lesz. Leszeretném cserélni egy DS218+-ra vagy egy DS220+-ra. Illetve a winyókat is bővíteni szeretném. 14TB-ban gondolkodom (itt is van ám dilemmám, hogy WD Red Pro vagy Seagate IronWolf Pro legyen), mert itthon már anarchia van tárhelyekből tehát szeretném majd ezt rendbe tenni. :DD
    Viszont egyáltalán nem tűnik olyan jó választásnak a 220+. Nem rossz, de transzkódolásban például visszalépés. Mondjuk enélkül tudok együtt élni.
    Amire nekem kellene az főelég a Docker meg a sok tárhely. Rengeteg tananyagom meg fényképem van, a virtuális laborjaimról meg ne is beszéljünk.
    Ebben tudnátok segíteni, hogy érdemes-e egyáltalán várni a 220+-ra? Vagy lehet inkább a 4 bay felé kéne inkább nézelődnöm?
    Köszönöm előre is! :R

  • P@ly

    tag

    válasz dkess #60033 üzenetére

    Köszi az infókat ezek szerint még várok, de marad az anarchia. De mivel eddig kihúzott 6 évet már nem ezen a pár hónapon fog múlni (nagyon remélem...). Viszont ez a 718+/720+ vonal nagyon szimpatikus. 4 HDD-s modelen tényleg nem gondolkodtam el, pedig nem egy rossz alternatíva ez sem. Mert akkor RAID5/SHR is befigyelhet már.

    @gyugyo79:
    Akkor kevertem valamivel lányos zavaromban. :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák