- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Macrodroid
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Milyen okostelefont vegyek?
- Túl jól fogy az S26, túlóráznia kell a gyártósoroknak
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S26 - szeret, nem szeret
- Három új Ai+ mobil jött: Nova 2, Nova 2 Ultra és a kagylós Nova Flip
- Telekom mobilszolgáltatások
- Stílussal és friss szenzorokkal futott be a Huawei Watch GT 5
Új hozzászólás Aktív témák
-
modder
aktív tag
Ja, nem jó.
A user_hirdetés kapcsolótáblában inkább user_id és hirdetes_id-nak kellene szerepelnie.
De teljesen fölösleges is a kapcsolótábla, mivel ez egy one-to-many kapcsolat a user felől a hirdetések felé: egy user több hirdetés. így elég csak user_id-t tárolni a hirdetés táblában, mit te hirdető_id-nak nevezel. Kapcsolótáblát csak a many-to-many relációknál használnak.
... Esetleg akkor, ha a kapcsolatnak külön tulajdonságot rendelsz, ami a kapcsolatra vonatkozik. akkor viszont érdemes egy unique constraint-et tenni a kapcsolótábla hirdetés_id mezőjére, hogy elkerüld, hogy egy hirdetést véletlenül több felhasználóhoz kapcsolj
Hirdető táblában nem kell a hirdetés_id. akkor minden hirdetőhöz csak egy hirdetés tartozhatna. a hirdető<-->hirdetést megadja a hirdetés tábla hirdető_id-ja.
teljesítményben annyit tudsz javítani, hogy indexeld a keresésben használt mezőket, vagy ha egyszerre több mezőt is használsz egy-egy fajta keresésben, akkor indexet megadhatsz több mezőre is.
Ha pedig többmillió rekordod lesz meg brutál forgalom meg istentudja, akkor táblaparticionálás. ez a két legfontosabb dolog teljesítményben
Új hozzászólás Aktív témák
- Prémium! Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Rog C VIII / R9 3950X / RTX 3080 / 1TB SSD / 32GB
- Samsung galaxy watch 7 44mm (ezüst) + 1.5 év garancia
- iPhone 15 Plus 128GB gyári független normál állapot
- iPhone 15 128GB gyári független mint az új 2027.02.27. Apple jótállás
- iPhone 15 128GB gyári független One új közel 1 év jótállás
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4770K / GTX 1060 6GB /16GB RAM /250SSD + 500GB SSHD
- Dell Optiplex 3050 SFF,i5-6500,8GB DDR4,256GB SSD, WIN11
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Xiaomi Redmi 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- SZÁLCSISZOLT FÉM HATÁSÚ Dell Latitude 5420 14" Touchscreen i5-1135G7 16GB 512GB 1 év gar, LTE OPCIÓ
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

