Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz arabus #64 üzenetére

    Nem hiszem, hogy bármit elérnél az SlI kíd levételével azon túl, hogy elveszted a meglevő SLI-profilok használatának a lehetőségét.
    Mert az újfajta multi gpu működéshez SLI híd ugyan nem kell, viszont a programnak támogatnia kell a technológiát. Magyarul amelyik program nem olyan módon van megírva, hogy támogassa, azon nem fog menni, ha viszont még van SLI profil a játékhoz, azt elvileg továbbra is tudod használni.

    @DonToni: kukába ne vágd ki, esetleg érdemes lesz eladni, és az árából venni egy 3070-et, ha kapható lesz, vagy egy 3080-at, némi ráfizetéssel, és akkor nem kell foglalkoznod ilyen úri huncutságokkal, mint SLI profil s driverben vagy direktz támogatás a programban...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz arabus #66 üzenetére

    Szerinted akik eddig SLI-t használtak, aszerint szedték le/tették fel az SLI hidat, hogy épp olyan játékkal játszanak-e, ami támogatja? Én nem használtam se SLI-t se CF-et(nem láttam értelmét), de kizártnak tartom. Az alighanem driver bug lesz... lehet, drivercsere segít rajta... ja, persze, NV-nél nincs olyan, hogy szar driver, akkor csak rebootolgasson a kedves user és babráljon az SLI híddal(tudtommal nem hot-swap)...

    "sli-hez meg nem lesz profil nem látod?"
    Látom, hogy te nem látod: "a következő év elejétől már a régebbi kártyákhoz sem adnak majd ki új SLI profilt" Érted, új profil nem lesz, a meglevők nem tűnnek el a semmiben azonnal(később nem kizárt, bár legacy driverben akár vissza is térhetnek)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz arabus #71 üzenetére

    Szerintem neked valamiért becsípődött a multi gpu mánia
    SLI, CF értelmetlen, már fénykorában is az volt, nem csak szerintem, de tesztelők és mint látszik, a gyártók szerint is.
    A DX12 multi-gpu érdekes lehet még, de nem gondolom, hogy sok játék vagy alkalmazás fogja támogatni, azon egyszerű okból, hogy két kártya árából kapsz olyat, ami többet tud, mint az a kettő összeadva - kivéve az abszolút csúcsot, de annak az ára meg durván elszállt anélkül is... és akkor még extra programozói erőfeszítést is ighényel.
    Ne keverd a vásárlóközönséget az értelemmel... csak attól nem lesz valaminek értelme, hogy van olyan akit rá lehet venni, hogy megvegye...

    Annak látom értelmét, hogy a második kártyát(pl. IGP-t) más(pl. compute: AI, fizika, stb) feladatokra fogják be...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák