Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz hcl #259 üzenetére

    Igen, bizonyára csak hisztizek...Legalább vetted volna a fáradtságot és elolvastad volna a linket, még keresned sem kellett, oda tettem eléd. Nem (csk) az a gond, hogy nem ismeri fel, hanem semmilyen módon nem bírható rá a rendszer, hogy 1024x768-as felbontásnál nagyobb választható legyen a listából.
    De hogy fényt vigyek...Egy Samsung Syncmaster 2243 LCD monitorral van gond, és legutóbb 2 hónapja próbáltam feltenni egy Mint-et és egy Ubuntut. Még csak nem is CRT. A kábel jó. Win-el gond nélkül megy. Ennyi. Mint írtam, szinte minden linux fórumon megtaláltam a jelenség miatt idegeskedő embereket. Megoldást is találtam, rendkívül egyszerű, felhasználóbarát terminálozgatással bűvölgetni kell a "Xorg" vagy milyen fájlt, de nem tudom pontosan mert innentől nem is érdekelt, letöröltem az egészet...

  • #41133696

    törölt tag

    válasz hcl #191 üzenetére

    Egy picit félreértetted: Nem arra írtam, hogy a Linuxnak nincs üzleti érdeke, hanem arra, hogy a HW gyártóknak nincs ilyen érdekük abban, hogy Linuxra kiadjanak drivert, mert azt mondják, hogy a driver írás is pénz.

    A specifikációkat meg nem fogják nyilttá tenni, ettől függetlenül vannak zárt gyártó driverek, pl AMD driverek, de anno a Leadtek TV Tuneremhez nem volt.

    (#202) dabadab:

    Ja igen, ami még fontos, akkoriban volt az, hogy a JAVA hiába települt OpenSuse alatt a Yast 2-ben, nem minden böngésző alatt működött automatikusan, hanem mókolni kellett, (Sym.link), hogy például a Firefox alatt működjön is ha már egyszer fel van telepítve. Na most azóta változhatott a helyzet, én akkor is megcsináltam, de kérdem én, hogy egy olyan akinek ez a cikk is szól, vagyis vélhetően laikus, mit évő lenne? Valszeg elintézné, hogy á szar, megyek vissza a másik rendszerre. Mert ott ugye már egy picit lletve konzolt is kellett használni amiről azt sem tudta, hogy mi valamint a SU-ról sem volt lila gőze sem.

    How do I download and install 32-bit Java for Linux Platforms?

    "A Photoshop valamiert mindig az ultimate erv szokott lenni a Windows mellett, de nekem vanegy olyan erzesem, hogy nem, az atlaguserek egyaltalan nem hasznalnak PS-t, vagy ha megis, akkor is sokkal jobban jarnanak valami massal."

    Van egy haverom, aki használja, de geeknek nem mondanám, amolyan hobbi felhasználó, pedig mondtam neki, hogy van GIMP is a világon, ami nem egy PS, de amire ő használja a PS-t szerintem az is megtenné. Sőt van egy másik is, de az fotós. Igaz egyik sem telepít Linuxot még rémálmában sem.

    (#183) cadeyrn:

    "( Programot meg ne lopj, azok az idők már nem menők )"

    Ezzel tökéletesen egyetértek, egyébként pont egy Linuxos átportolt Gimp 2-t használok Windows 8.1-en.

    (#195) cadeyrn :"Az Office file-formátuma egy zárt, bináris szar. Szerinted a nyugat-európai hivatalok viccből állnak át egytől egyik opendocumentre?"

    Voltak pár éve erről hírek, hogy bizonyos városok / tartományok főleg Németországban átálltak, még olyan is, hogy az OS-t lecserélték, aztán abba maradt az ilyen hírek születése.

    Szóval nem beszélek én le senkit a Linuxról, csak ha valami ismerősének feltelepíti, és az tényleg nagyon alapszinten tolja, akkor számítson arra, hogy sűrűn fog hozzá fordulni kérdésekkel. Sőt, én szomszédomnak azt javasoltam, hogy amit összerakott még régebbi konfigot 512 MB RAM-mal (valami P4 Celeron), arra tegyen egy ubuntut, de azt mondta, hogy ő sem tudott vele megbarátkozni, akkor majd a 80 év körüli szüleinek (akik egyébként addig semmilyen gépet nem használtak, tehát XP-t sem) fogja pont felpakolni... Pedig a biztonságot mint releváns tényezőt említettem. De azt mondta, hogy az XP-vel is gondjai lesznek az apukájának, de ha telefonál, ott legalább tud fejből is segíteni, mert ismeri.

  • quailstorm

    félisten

    válasz hcl #191 üzenetére

    De azért van nekünk SUSE enterprise is valamiért. Ha már support kell.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz hcl #179 üzenetére

    "Attól még lehetne support ozzá. Linuxra sem írt senki drivert rá, mégis működik vele."

    Lehetne, de ilyen már csak ez a fránya kapitalizmus. Nincs üzleti érdeke. Általában amúgyis az olcsóbb kártyák supportja szűnik meg.

    "Ettől még nem az OS hibája, hogy nincs, a MS rendszerekre sem a MS írja a drivereket. "

    Most mindegy, hogy az OS-é, vagy a nép tömegeké akik miatt nem tudott magának akkora részesedést elérni, hogy a gyártók rá legyenek kényszerítve arra, hogy megírják a drivereiket rá. Ha ugyanannyi PC-n lenne Linux mint Windows, szerinted nem lenne minden valamire való hardverhez driver? Dehogynem.

    De nincs,és ennek oka van. A Netbook láznál volt egy kis remény, hogy majd megdobja.

    Tulajdonképpen arról van szó, hogy nincs piaci PC-s részesedés, nincs driver... nincs driver, van helyette elégedetlen és kiábránduló felhasználó, vagyis az sincs, mert megpróbálja aztán utána hagyja a picsába.

    "Aha, meddig?"

    Hát fent volt hónapokig tartalék rendszernek csak nem nagyon használtam. Ja a Mandrivánál volt az, hogy az X-FI XtremeMusic, szólt. Sztereóban. Nyilván azért vettem, hogy 5.1 helyett 2.0-ban szóljon :)

    "Hát mondom, ami nálam volt, arra konkrétan az Avermedia magyar képviselete is csak nézett, hogy ez mi."

    Ez több dolog is lehet, pl ilyesmi, mint az alaplapi PCI-E slot nem volt jól illeszkedően benne a kártya, vagy egyszerűen Hardver hiba.

    Igaz, nem Windows 7-en hanem Windows 8.x-en (jelenleg 8.1)

    Ha friss Windows-nál isaz volt a helyzet és még garanciális is volt, mehetett volna vissza a szervízbe.

    (#180) tomtyi : Jó igaz, de volt annó a Vista idejében ez a forgatható kocka effekt, na ahhoz is kellett mókolni (most nem jut az eszembe már a neve, elég régen volt). Mondjuk megcsináltam :)

    (#178) CPT.Pirk : Nem mindegy milyen X-Fi, mert például az X-FI XtremeAudio hardveres gyorsításra képtelen hulladék volt.

    (#183) cadeyrn: Rendben így van, az drága program. Viszont sok munkavállaló van rákényszerítve, hogy MS Office dokumentumokkal dolgozzon. Na most az Office 365/2013 már képes OpenDocument fájlformátumba is dolgozni, de a legtöbb helyen még Office 2007/2010 van amik nem. Ha meg valahol Office 2013/365 van akkor előszeretettel használják a saját Microsoft féle fáljformátumot, mert maga a választóképernyő is erre ösztönöz. Hazamegy a fickó, LibreOffice-ban meg neki kezd alkotni aztán látja, hogy megnyitni megnyitja csak formázási meg egyéb stilisztikai gondok vannak, és mindjárt elbizonytalanodik, hogy ezt most akkor így folytassa, vagy inkább majd a munkahelyen túlórázik.

  • Syl

    nagyúr

    válasz hcl #179 üzenetére

    Ismered az ultimate igazságot:
    Ha egy eszköz nem megy windows alatt, akkor ott a hardver gyártója a hibás.
    Ha linux alatt nem megy, akkor pedig a linux a hibás.
    :U

  • #41133696

    törölt tag

    válasz hcl #162 üzenetére

    Használtam anno is Linuxot, meg ugye az Android is hasonló alapokon nyugszik, nekem más könyvtárakba is kellett mászkálnom (igaz nem csak netezésre meg levelezésre használtam. Voltak extra igényeim, és azokra vagy volt megoldás vagy nem.

    Értem én, hogy azoknak akiknek olyan gyenge gépük van, nyilván nincs Logitech G15 billentyűzetük, meg X-FI videókártyájuk, illetve Avermedia H727-es TV kártyájuk. Nekem viszont vannak ilyen HW-eim is és pont emiatt is esik ki a Linux. Meg mert számomra PC-n felesleges. Táblán, és okostelefonon nem WP-t használok hanem Androidot. A routereimen is GPL-es szoftver fut.

    Amiket felhoztál gépeket... vannak akik tojáskeltető kategóriának minősítik. Racionálisan nézve, azok a régi gépek, többet fogyasztanak, mint az űrtechnikás régebbi gépem. Nem veszik vissza az órajelet használaton kívül, fixen konstans értéken pörgetik a CPU-t a ventilátorokat, meg mindent ami bennük van... nem lehet őket alvómódba küldeni, de még hibernálni sem, a maximum a készenléti mód ami kb annyi, hogy a képernyőt kikapcsolja. Szóval éves szinten egy Windows árát pluszban kifizeti simán a használója csak éppen nem a Microsoftnak hanem az áramszolgáltatónak.

    Pont ezen mosolyogtam a szomszédom legöregebb gépe esetében is :)

    (#163) Bici:

    "És akkor ez így jó, nem is érdemes alternatívát keresni, javasolni?"

    Az adott ember személyiségétől és korától függ. Ha fiatal vélhetően játszik. Ha régi a gépe akkor DX 9.0c-s játékokkal, illetve XP-nél eleve csak azzal. COD2 régi gépen is szépen elfut, ellenben Linuxra nem igen van portolva.

    "Félreértetted. Azokról beszéltem, akik Windows-on sem telepítettek semmit. Fájlokat lementeni és utána megtalálni meg pont ugyanolyan egyszerű linux alatt is, mint Windows alatt."

    0-ról indítani van értelme, ez evidens.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz hcl #154 üzenetére

    Op.rendszereként van kettő védelem. Nem akadnak össze, stabil és gyors a rendszer. Magyarázat: Az MBAM PRO és az Agnitum Outpost Firewall PRO Lifetime licenszes termékek. Két PC van itthon az egyik a Norton 360 mellett az MBAM PRO, a másikon pedig a NAV mellett az Agnitum tűzfala. Nem az a típusú fickó vagyok, aki ha megvesz valamit azt nem használja :)

    Mellesleg a másik gépet már a nagyszüleim használják, így nem is árt az extrabiztosítás :)

    Ja ha már felhozódott, az is majdnem 10 éves gép ASUS A8N-SLI alaplap, két magos 4200+-os AMD processzor, rá licencelt Windows XP x64 Edition- mivel akkor még nem volt kész a Vista, aztán szintén OEM Vista, és OEM Windows 7. Jelenleg már csak a Windows 7 SP1 van használatban, kapott egy 2011-ben vásárolt SSD-t, a TRIM működik, az AHCI meg az NCQ nem mivel egy 2004-ben tervezett lap esetében ez nem várható el... van 3 GB RAM is benne még a DDR I-ből ugye, és kellemesen gyors a rendszer. A Nagyiéknak otthonosan berendezve az IE 11 és a Google Chrome, levelezéshez pedig Windows Live Mail 2012. Ennyike :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés