Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (An)Dante

    őstag

    válasz Bog #47 üzenetére

    Nem az ATRAC3plus bukott meg csak az azzal együtt járó jogvédelmi procedúra. Nevezetesen az, hogy a SonicStage titkosítva, elkódolt néven másolja fel a lejátszókra, melyeket nem lehet sehova másolni és bizony Windows újratelepítéskor néha újra kell grabbelni az összes zeneszámot is, mert közli a szoft, hogy nincs hozzá megfelelő jogosultság..

    Én meglehetősen érzékeny vagyok a hangminőségre, és nem sok más olyan formátum van aminél egy 48 - 64 kbit-re tömörített állomány hallgatás esetén ne téptem volna ki visítva a fülest.. ;)

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • kohi

    tag

    Nem megyünk már el egy kicsit nagyon OFF-ba ? Nyugodtan nyissatok vitát a formátumoknak és ott döntsétek el mit gondoltak :B Egyébként ki tudja milyen okok húzódnak meg a háttérben. Pl ha arra gondolok, hogy a sony anno csak azért csinálta ezt a tömörítési formát, hogy a kevésbé hozzáértők mondjuk majd a netről szedjék le pénzért a zenéket mert nem értenek hozzá. Az mp3 a legelterjedtebb és ez van. JÓ van ogg meg acc ,meg atrac de akkor is. Minden esetre pl én azért nem akartam sony mp3 lejátszót venni, mert nem akaratam korlátok közé kerülni az atraccal. Ellenben ugyebár az iaudio termékeit választottam :DD
    Közben eszembe jutott, hogy a black diamondnak már cask annyi haszna is volt, hogy az LG-s mérnökök meglátták és ihletet merítettek és voala láss csokoládét.
    Egyébként meg szerintem az interjúk egyre jobbak bár látszik, hogy nyár van :) Kevesebb a teszt és hír. Jó lenne ha kiharcolnátok egy pár interjút a többi céggel is.
    Teló hibához meg csak annyit, hogy sgh 680-as ericcsonom még ma is működik. T28-as ericcson meg valami csodaszép kütyü volt, mindig is szerettem. K700i-m joya már pár irányban nem akarja a dolgot sajna, de azon kívűl nagyon jó. Nokiáim mind működnek. 6110-em kijelzője viszont már megfakult. 6210-es pedig még most is oylan mint az örökkévalóság :) A többi nokia meg csak megy nincs mit mondani róla. A motorolám meg 1 hónap után beadta a kulcsot, aztán azóta volt 2 szer szoftvercserén. Most meg jól működik mióta kitakarítottam a szoftvert :) Mostmár csak a flip mechanikájának gyengülését érzem, meg azt, hogy hamaroan meg fogok tőle válni. De azért nagyon szép és szeretem is. :R :R
    Háborogni mindig lehet, hogy miért pont nálam szar valami, de előfordul. A tömegtermelés hátulütője mint az mondva is volt ugyebár.
    A telefon van értünk é nem fordítva. Várom a következő interjúkat! Hajrá Team !! :C :C :R :R :R :R

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #48 üzenetére

    Helló!

    Most szögezném le, nem vitázok, hanem kérdezek, és tényeket közlök...

    Mikor bukott meg az Atrac a Sonynál? (dátum - nyilatkozat stbre gondolok)
    Ha megbukott, akkor a legújabb mp3-lejátszóknál is miért van előtérbe helyezve?
    Miért nem jó formátum az Atrac? (bár ez relatív kinek mi a jó)
    Miért kellene utálni a Sonc Stage progit az Atrac-kal együtt? Ha valaki nem szereti nem használja, de ott van a lehetőség, ha akarja - mint én - használja. A ST progi is csak egyes mp3 lejátszók zenetöltésére kell, ott viszont kell.
    Melyik volt az az ''mp3'' lejátszós modellcsalád, amelyik jóideig igazából ''csak''Atrac formátumot használt?
    Mert nekem az első CD és Mp3 lejátszásra alkalmas Walkman-omnál is mp3 és atrac formátum volt használható.
    Az a Walkman, ami atracot használ, az mp3-at is...
    Sőt, előbb volt csak mp3, majd Atrac lehetőség, ha jól emlékszem 2002 környékén.
    Akkor jelent meg az 1.x Sonic Stage progi is, amit az első olyan CD-Mp3 lejátszómhoz kaptam, ami már az mp3 mellett Atracot is képes volt játszani.
    Ilyen volt többek között a D-NE 511 is.
    A MD miért is halott dolog? Lehet hogy nem robban be a piacra, mert drága volt, de a Sony-n belül aki tehette olyat vett. Ez olyan mit egy privilégium. Nem bukott meg, csak egy kisebb ''elit'' rétegben terjedt el, de ott igazán.
    Miért is kellene esélyt adni a flash és HDD-s mp3 lejátszók ellen? A MD az MD, a többi meg nem.
    De ha a HDD-s és Flashes mp3 és Atrac lejátszóknál tartunk, ott is tombol az Atrac még mindig.

    Szóval, nagyon sokáig lehet eszmétcserélni erről, de ne arról, hogy miért, hanem hogy miért nem...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kohi

    tag

    válasz mrlujoak #53 üzenetére

    OFF: pl itt van ez: sony NW-E507. Egy idejig ezt akartam volna de rájöttem, hogy nincs sok kedvem a kb 40 gb-os zenegyüjteményemmel vacakolni. És szerintem ezzel más is így van. Egyébként szerintem ez a vita meddő dolog, mert ahogy látom úgyse fejezitek be. :)
    Na mind 1 szép napot.

    [Szerkesztve]

  • mrlujoak

    veterán

    válasz (An)Dante #51 üzenetére

    Üdv!

    ''Én meglehetősen érzékeny vagyok a hangminőségre, és nem sok más olyan formátum van aminél egy 48 - 64 kbit-re tömörített állomány hallgatás esetén ne téptem volna ki visítva a fülest..''

    Én nagyon meglepődtem, hogy a Sony Atrac/3Plusz ilyen tömörítettségi ráta mellett milyen szép hangot produkál...
    Nem téptem és tépem ki a fülemből a füldugót, pedig most is hallgatom hiszen a Walkman mobilom mellett, hiszen van olyan Atrac egyszer írt cd-m ami rengeteg számot tartalmaz Sony tömörítettségben.

    Mivel a W810i-m ezeket nem kezeli, így olyankor kénytelen vagyok elővenni a CD-Mp3 lejátszóm...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #54 üzenetére

    Az általad írt lejátszó - NW-E507 - egy tényleg komoly, 1 GB-os memóval ellátott Network Walkman FM rádióval. Azt viszont nem értem, hogy mire jöttél rá, és mivel nem akarsz vacakolni?
    Az Atrac formátumot nem kell használni, használhatod mellette az mp3-at is, hisz az a fő vonal.
    Az Atrac formátumot vehetjük a Sony prémium-szolgáltatásának is, ha úgy szebb.
    A vita mindig jó, hisz újabb adatok birtokába juthatsz.
    Mivel a cikkhez kapcsolódik a ''vita'', akkor pedig itt a helye.
    Szerintem ez így van jól.
    :D
    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #52 üzenetére

    Szió!

    Ha Atracról van szó, nemhinném, hogy Off-ba megyünk...

    ''Egyébként ki tudja milyen okok húzódnak meg a háttérben. Pl ha arra gondolok, hogy a sony anno csak azért csinálta ezt a tömörítési formát, hogy a kevésbé hozzáértők mondjuk majd a netről szedjék le pénzért a zenéket mert nem értenek hozzá. Az mp3 a legelterjedtebb és ez van. JÓ van ogg meg acc ,meg atrac de akkor is. Minden esetre pl én azért nem akartam sony mp3 lejátszót venni, mert nem akaratam korlátok közé kerülni az atraccal. Ellenben ugyebár az iaudio termékeit választottam ''

    Pont ezért háborogtam, mint a tenger, hogy feltette valaki a kérdést, miért nincs SE Walkmannál Atrac, és erre minden más válasz kaptunk... Az hogy mi is az ok, nem tudtuk, és nem tudhattuk meg.

    De, milyen korlátok közé kerülsz az Atrac-kal?
    Ha arra gondolsz, hogy csak Atrac lejátszóval lehet lejátszani, az miért baj.
    Ezért még nem kellett volna iaudio termékre fanyalodnod :D
    Az Atrac lejátszásra képes Walkman mp3 lejátszásra alkalmas...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kohi

    tag

    válasz mrlujoak #56 üzenetére

    Ez rendeben is van, de itt már nem arról van szó a vitátokban, hogy miért nem azt válaszolta az illetékes amit, hanem már teljesen témától eltérő dologról vitáztok. Egyébként én úgy tudom, hogy nem képes mp3-ra csak atracra az NW-e507. Na mind1

    Egyébként én azért szerettem meg az se telókat mert nem olyan korlátoltak és fantáziátlanok mint a nokiák. Jó már az új Series 40 és 60 rendszerűekre ez nem igaz de korábban már nekem nagyon elegem volt és valami különlegeset akartam. Pl most a legjobban utált soft az a v3-ban vánszorgó szenny :(( Ha értelmesebb és gyorsabb szoft lenne benne talán jobb is lenne :) Így viszont tuti, hogy nem veszek motot megint.

  • kohi

    tag

    válasz mrlujoak #57 üzenetére

    Számomra kényelmetlen lett volna a sok konvertálás. Az iaudio-ban meg kellemeset csalódtam és hozta amit elvártam tőle. Szeretem a sonyt is de ez olcsóbb is volt és van olyan jó vagy még talán jobb is :)
    Egyébként lehet éppen azért nem rakta bele az SE az atracot mert mondjuk azt az ''mp3'' lejátszóiba tartogatja vagy meg azért mert nem akarta ezzel sokkolni a nagyérdeműt.
    Egy laikus ha látja, hogy a telefon nem mp3-at jétszik lehet nem azt választja, hanem inkább egy másikat. Annyi vesződséget meg nem ér meg, hogy még külön marketingel népszerűsítse, ez mind pénzkidobás lenne. Akkor meg miről beszélünk? A gyártónak az elsődleges szempont a haszon, hiszen anélkül nem tud lépni a jövőben :)
    Mellesleg a w950-es 4gb-os SE se támogatja, de szerintem nem baj. Az mp3 lejátszó pedig továbbra is több létjogosultsággal az ami és lehet a telók is közelítenek de szerintem zenére az való :) Egyébként meg lehet majd a w950-re rakhatsz fel progit mivel okosteló és walkman mobil egyben és akkor nyomhatod a mAtracot :)
    Visszatérve a mercsöndájzhoz, csak gondolj bele. Amerikábana jómódú stereotíp nem túl inteligens vásárló látja a választékot. Eligazítják a még értelmesebb eladók és a betűszavak tengerében csak azt nézi, hogy mp3 akkor elsiklik az SE mellett mert nem tudja, hogy te tudod, hogy milyen jó is az és itt a mese vége :)
    Ha a jövőben be is kívánják vezeti a telóknál ezt a tömörítési módot akkor is max az mp3 mellé állítva próbálják meg mint az ''mp3'' lejátszóknál. Vagy pedig egyszerűen majd rábízzák a felhasználóra, hogy ügyeskedjen ha pl okostelója van :)

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #59 üzenetére

    ''Egy laikus ha látja, hogy a telefon nem mp3-at jétszik lehet nem azt választja, hanem inkább egy másikat. Annyi vesződséget meg nem ér meg, hogy még külön marketingel népszerűsítse, ez mind pénzkidobás lenne. Akkor meg miről beszélünk? A gyártónak az elsődleges szempont a haszon, hiszen anélkül nem tud lépni a jövőben''

    De erről szó sem volt, sem itt sem máshol.

    Az utolsó két mondatodban van a lényeg!

    Ezt próbálom mindenkivel megértetni!
    Nem az mp3 helyére, vagy magasabb prioritással kell hogy kerüljön az Atrac!
    Nem.
    A Walkman mobilok - csakúgy mint a mostani mp3 lejátszók (akár Sony-k) - elsődlegesen mp3 formátumot játsszanak le és mellette, kiegészítő lehetőségként kínálják az Atracot is.

    De ezt már az elején így jeleztem...

    A Sony-nak legjobb tudomásom szerint nincs is olyan hordozható zenelejátszója, amely csak Atrac-ban képes hangot adni.
    Mp3 lejátszói vannak, amelyek úgymond prémium-szolgáltatásként támogatják az Atracot is.

    Ez kellene a SE Walkman mobiloknál!

    mrlujoak


    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kaller1

    veterán

    válasz mrlujoak #46 üzenetére

    Átveszi az,csak nem mindenbe...A HBM-30 mp3 játszós BT headsetje tudja az ATRAC tömörítést...:)

    .::> <::.

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kaller1 #61 üzenetére

    Na végre egy pontos tény!

    SE HBM-30

    ''Zene lejátszása

    A HBM-30 ATRAC3 és MP3 formátumú zenei fájlokat tud lejátszani.

    A Memory Stick Duo behelyezése, és kivétele

    1. Helyezze a résbe a memóriakártyát. Ha az a helyén van, Read ATRAC3 vagy Read MP3 felirat jelenik meg a kijelzőn, az éppen használt formátumtól függően.
    (...)''

    Kb pár perccel előztél meg, csak nekem a típus nem jutott eszembe, így én szörcsingeltem ezerrel, hogy megtaláljam...

    Bár mondjuk azt nem értem, hogy ez a kütyü már 2003 óta létezik, amikor még hivatalosan nem is volt SE Walkman mobil, akkor hogy felejtette ki ezt a tényt úgymond közölni az interjúban.
    Mindennek a júzer nézzen utána?
    Akkor meg minek az interjú...:D

    Kösz a segítséget!

    mrlujoak


    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kohi

    tag

    válasz mrlujoak #60 üzenetére

    Gondolom majd ha ők is így gondolják akkor belekerül, de ez nem tartozik szerintem az interjúban szereplő úr döntési körébe. Így maradhatunk a jelenben és abban, hogy nincs és egyenlőre nem is tervezik a tömörítést. :O :DDD

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    Javaslom, hogy tegyetek pontot a dolog végére. Nincs a Walkman mobilokban Atrac. Ez a felhasználók kábé 1%-anak tűnik fel, de attól még ők is megveszik a telefont (lásd: mrlujoak). Akkor mi a frásznak fejlesztené bele a gyártó?

    Az, hogy az atrac jó-e, meg hogy van-e jobb, az talán már egy másik topic témája, itt arra kaphattunk választ, hogy nincs, és a hozzáállásból, illetve a magyarázatból következtetve nem is lesz a Walkman telefonokban.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Atlantis

    veterán

    válasz mrlujoak #42 üzenetére

    Te a marketingesek álma vagy. :) Minden kezed ügyébe kerülő SE modellel volt valami gondod, ennek ellenére megszállottan véded őket.

    Hozzáteszem, megértelek, az én szempontjaimnak is az ő telóik felelnek meg legjobban, ennek ellenére sokat morgok rájuk újabban.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #64 üzenetére

    Bog!

    Ismersz, nem az a baj hogy kinek mi lenne jó, hanem hogy miért nincs?

    A miért itt a fontos.

    És nem is pontosan a miért, hanem az, hogy amikor egy interjú során valaki felteszi ezt a kérdést, akkor minden másról hablatyol Wágner úr.

    Kérdés:

    ''A Walkman (s egyben a médialejátszóval rendelkező) mobilok miért nem támogatják a Sony Atrac tömörítését?''

    Erre a válaszok:

    ''Az Atrac és az MP3 két különböző formátum.'' - ki kérdezte? Aki a kérdést feltette tudja, akinek a válasz a fontos az is tudja

    ''Az MP3 már nem a legtökéletesebb formátum arra, hogy mobil eszközökben használjuk, hiszen egy zeneszám, függően a hosszától és a tömörítési rátától 3-5 megabájt méretű. '' - Ezt sem kérdezte senki! De ezzel a mondattal a SE éppen taroló Walkman szériáját minősítette le, hisz a W széria mp3 lejátszó, azt a nem legtökéletesebb mp3 formátumot használja és fogja is használni (W850i, W950i...)

    ''Mi a fontos a szolgáltatóknak?'' - engem nem a szolgáltató fontossági köre érdekel. Azt használok amit akarok és éppen szeretnék.

    ''Hogy megfelelő minőségű zenét még kisebb méretben tudjanak eljuttatni a felhasználóknak. Erre sem az MP3, sem pedig az Atrac nem a legtökéletesebb megoldás, ezért van az AAC, az AAC+ és az Extended AAC+. Ezek olyan kódolási eljárások, amelyek megtartják a minőséget, a zeneszám harmada és negyede az MP3 méretének.''
    - Tudjuk mi az AAC és családja ezt sem kérdeztük. Az mp3 nem a legtökéletesebb megoldás az eljuttatáshoz? Akkor miért ez éli a virágkorát?! Sőt lásd Voda Live! nemrég vezette be az mp3 letöltést. Igaz DRM védelemmel...

    ''A Sony Ericsson célja, hogy nem csak CD-ről grabbeljen a felhasználó, hanem a zenéket online, letöltve is elérje, erre pedig az előbb említett formátumok a megfelelőek.''
    - Hiába az AAC erre a legtökéletesebb, ha nekem már vannak Atracban kódolt számaim, és nem is kívánok méregdrága letöltéseket eszközölni, habár megtehetném. Meg kérem, hagy én döntsem el, milyen formátumot szeretnék használni. Ha le is tölteném akár AAC-ben a számot, miért ne konvertálhatom másba?

    ''Előbb-utóbb a szolgáltatói zeneáruházakban is ebben a formátumban fognak megjelenni ezek a tartalmak, sőt a független online zeneboltokban is így lesz (pl Virgin).''

    -Inkább utóbb, mint előbb. A mai letöltési rendszer mp3-ra épül. Akkor miről beszélünk?

    És akkor ebben hol van a válasz a kérdésre? Az nem válasz, hogy azért nincs mert az AAC jobb, és majd, valamikor AAC-ben lehet letölteni a zeneszámokat!
    Én most is letöltöm, vagy megveszem az eredeti audiót és írom át mp3-ba és Atracba, attól függően, melyik mp3 lejátszómat kívánom hallgatni.

    Ezen akadtam ki, mikor Wágner Úr válaszát olvastam.
    Az, hogy kinek miért szimpi, vagy nem az Atrac, az egyéni vélemény.

    Ha a Sony Walkman termékei nyújtják ezt a lehetőséget, akkor a SE Walkman termékei miért nem? Vagyis nyújtja, amit az interjúalany - szégyenszemre - elfelejtett, hogy van olyan SE termék, igaz kiegészítő, ami bizony képes az Atrac lejátszásra. Egy különálló BT headset, amibe a MS Duo, PRO Duo kártyát is bele lehet tenni, akár Atrac számokkal telezsúfolva. HBM-30! Már 2003-ban megjelent.
    Akár hárítani is tudta volna ezzel a kiegészítővel a kérdést, ha elég talpraesett lett volna...
    Ha Atrac-ot akakr, vegyen HBM-30 BT headsetet, ami azt is le tudja játszani!
    [link]


    És még mindig nyitott a kérdés: MIÉRT nem támogatják még mindig a SE készülékek - Főleg a Walkman széria tagjai - az Atrac tömörítést?

    De idézlek:

    '' Javaslom, hogy tegyetek pontot a dolog végére. Nincs a Walkman mobilokban Atrac.''
    - jó marketinges révén - mert az vagyok - miért nincs? (..)

    ''Ez a felhasználók kábé 1%-anak tűnik fel, de attól még ők is megveszik a telefont (lásd: mrlujoak). Akkor mi a frásznak fejlesztené bele a gyártó?'' - a Sony miért teszi bele? Az pedig egyéni vélemény, hogy ki használná ki...

    Én speciel az AAC-t nem használom a Walkman mobilomban.

    mrlujoak


    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Atlantis #65 üzenetére

    Lehet, hogy a marketingesek (rém)álma vagyok, de magam is marketinges vagyok.

    Ezért nem tud olyan hamar Wágner Úr lerázni a marketing-dumával. Írjuk körül, kalandozzunk el... Ezt mintha hivatalból én írtam volna neki. De pont ezért nem a köretre vagyok kíváncsi, hanem a husira.

    Köret nekem - és szerintem sokaknak - nem kell.

    Ja a T-Com,T-Online,T-Kábel csoportnak dolgozom marketingesként...

    És akkor is szapulni fogom a SE-t, annak ellenére, hogy a kedvenc márkám. Vannak hibái, amit be kell ismerni, én is hibázok - néha :D - és azt elismerem.

    Amugy így tovább SE! Egyre jobbak a telefonok, hibát is egyre nehezebb találni. :DD

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz mrlujoak #66 üzenetére

    Nézd, a dolgot szerintem nem kell túlbonyoltani.

    ''A Walkman (s egyben a médialejátszóval rendelkező) mobilok miért nem támogatják a Sony Atrac tömörítését?''

    Mert a gyártó szerint nincs rá igény. Mert szerintük az eAAC+-ra van igény. El is mondották, hogy miként jutottak erre. Ja, és még egy dolog. A Sony és a Sony Ericsson azért még mindig két külön cég. Az SE csak azokat a dolgokat veszi át a Sony-tól, aminek látja értelmét. Ennek nem látta. Nem hiszem, hogy ezt olyan baromi nehéz belátni.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #68 üzenetére

    Na!!!

    Ne durvuljunk! :((
    ''Nem hiszem, hogy ezt olyan baromi nehéz belátni.'' :(( :((

    De látod? Nem vagy Wágner, mégis választ, értékelhető választ adtál:

    ''Az SE csak azokat a dolgokat veszi át a Sony-tól, aminek látja értelmét. Ennek nem látta.''

    Mellesleg a Walkman-hoz már az Atrac is hozzátartozik, csakúgy mint a MegaBass!
    Már nincs olyan Walkman a Sony új kínálatában, ami ne támogatná ezt a formátumot.
    Ha a Sony látja ennek értelmét, és használja, akkor a SE miért nem?

    Na erre kellett volna egy igazi, szaftos választ adnia Wágner úrnak!

    Szóval Bog nem értem miért olyan baromi nehéz megérteni egy álláspontot. - na jó, ez vicc volt, én nem durvulok, de kérlek te se! Nem adtam rá okot, és elvárom, hogy ha én egy hangnemben írok, akkor úgy is válaszoljanak...
    Nincs harag, csak tényleg figyeljünk oda. Értelmes, 2006-ban élő Homo Sapiensek vagyunk! :)

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kohi

    tag

    Ez így van :) És annak ellenére, hogy az mp3 formátumnál van jobb még mindig az a legelterjedtebb és van benne a szótárakba nem az ogg, mp3pro, acc , atrac, stb. Ezért mondom ez egy meddő vita. Lehetsz te jó marketinges de lásd be hiába vitázol attól még nem rakják bele teljesen felesleges energiapocséklás.
    Én meg követelem, hogy rakjanak bele sudokut meg boulderdasht mert azt jobban szeretem mint a mittomén packamnt vagy space invadert vagy akármit :) :B

  • kohi

    tag

    válasz mrlujoak #69 üzenetére

    homo sapiens sapiens pontosabban annak is a legujjabb szériája :) Szerintem a legegyszerűbb az lesz, ha lezárjátok a topicot mert más úgyse írt más témában :) :R

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz mrlujoak #69 üzenetére

    Sorry, nem ''durvulni'' akartam, csak szerintem nyilvánvaló és evidens dolgokról totál felesleges eszmecserét folytatni. Mea culpa.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #71 üzenetére

    Te Sapiens Sapiens! :C

    Most miért vagy ilyen?

    Miért akarod mindenáron bezáratni ezt a topicot... :DD

    Ami viszont az általad felsorolt formátumokat illeti, nemigazán elterjedt.
    Az Atrac a Sony Corporation terméke, védjegy, csakúgy mint a Walkman, a MegaBass, MS, Groove(...)
    Aki kicsit is ismeri a Sony termékeit, az tudja és ha akarja használja is az Atracot.
    Ez lényegi különbség a többi forgalomban lévő formátumokkal szemben.

    Ha én 2006-ban egy Walkmant veszek, legyen az Sony, vagy SE, az Walkman legyen mind megjelenésben, jegyekben, színekben, hangzásban és technológiában.
    Értem én, hogy a sima - nem walkman - SE-okban nem tennék bele, de ha egyszer kijött a Walkman széria, akkor teljesértékű Walkman...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kohi

    tag

    válasz mrlujoak #73 üzenetére

    a cybershot is bejött mégsem teljesértékű :) a telefon telefon extrákkal, a fényképező fényképező extrákkal, az mp3 lejátszó meg már lassan audio vizuális lejátszó még több extrával :) aztán már ki tudja mi mi volt eleinte :) Bemész a boltba kérek 1 kiló kenyeret aztán a szatyor meg közben majd zenélneked és kapcsol egy tejüzemet, hogy kakaóvala legjobb vegy és vigye :) Túlságosan jól élünk, hogy ilyen hülyeségekkel kössük le magunkat :) Japánban pl már a papírtartó is zenél a budiban. Cégek közti kommunikációt meg szerintem nem kell neked bemutatni :) ha majd nem fog fogyni így az SE és a konkurencia megszorongatja ami jelenleg messze van, akkor majd biztos kijönnek valami ujjítással.

    Én számomra zárom a topicot magam elől :) Szép és kellemes hétvégét igyatok sok hideget :)

  • dabadab

    titán

    válasz mrlujoak #67 üzenetére

    ''de magam is marketinges vagyok''

    Azt hiszem, ezen a pontoton dontottem el, hogy meg altalanos (vagy legfeljebb kozep-) iskolaba jarhatsz.

    DRM is theft

  • blueMerle

    veterán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Na, olvasd átt még egyszer mrluojak hsz.-eit és kérlek gondolkozz el újra azon, amit írtál! SZERINTED ÍGY fogalmaz egy általános-középiskolás ''gyerek''... :Y Ember, te kicsit más világban élsz...

    mrluojak lehet markatinges vagy bármi, nem ez a lényeg. Megemlített egy olyan dolgot, ami nekem is szemet szúrt, csak azt -szokásához híven- teljesen szétmagyarázta, túlbonyolította. Ez van, ezért nem kel senkit ''legyerekezni'' mert szerintem evidens hogy nem az...Ez a ''legyerezekés'' nevetséges a fórumokon.

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    Szió!

    A magam is marketinges vagyok nem felvágás lett volna, sőt poén, hisz a marketingesek álma - vagy rémálma vagyok...

    Sajnálom hogy ez jött le Önnek, azért örülök hogy egy értelmes beszélgetésen vagyok túl a részemről.

    További szép napot!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • dabadab

    titán

    válasz blueMerle #76 üzenetére

    Nem tudom, szerintem TextBoy is fogalmaz igy, de nem is ez a lenyeg: a hozzaszolasaibol a marketing mukodesenek, eszkoztaranak, termekekre gyakorolt hatasanak olyan merteku meg nem ertese tunik ki, hogy egyszeruen keptelen vagyok elhinni, hogy tenyleg ezzel foglalkozik.

    DRM is theft

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueMerle #76 üzenetére

    Üdv!
    Nem azon kell csámcsogi, hogy én marketinges vagyok, vagy mi, hanem a fórumtémákon.

    A szétmagyarázat nem éppen jó kifejezés a kielemzésre. Nem alany-állítmány szinten gondlkodom, hanem a mit mire és hogyan technológiára. Szendvics, kérdében kérdés elv(...)

    Azért mert valaki egy témáról a részletekbe is belemegy nem szétmagyaráz, hanem érvel.
    Most gomdold el, ha két mondatban így oldottam volna meg:

    ''De sz*r, ez a p*r*szt azt se tuggya mit beszé', nem is monta miért nem kő atrak a vókmenbe...''

    Na jó ez egy kicsit erős volt, de kb ezen a szinten érzem magam, ha valaki(k) - nem rád céloztam - túlmagyarázásnak, kukacoskodásnak, fontoskodásnak titulálja hozzászólásaim.
    Elvárom, ha felteszek egy kérdést, arra értékelhető választ kapjak.
    Tisztában vagyok, hogy marketing-duma kell, csak nem itt.

    Amennyiben valakinek nem tetszik, vagy bonyolultnak véli egyes írásaim, az kérem, forduljon a Privát oldalon hozzám, kérdezzen és megpróbálok neki minden igényét kielégítően válaszolni.

    Mindenkinek további szép napot!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Elnézésedet kérem, hogy nem fárasztom sem magam sem a fórum olvasóit a szakzsargonnal!

    Egyszerűen szégyenlem magam, hogy eddig nem így írtam.
    De nyugodj meg, ezután(semfogomamarketingeshazudósdumátnyomni)

    Bocs!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • AS

    félisten

    Szia Bog!
    Kár hogy nem kérdezted meg hogy mi jár annak aki kiszivárogtatja a infókat a bennem jelentett telokrol? (p990, k800, stb w530 stb stb) Milyen Jogi szanciok vannak ha egy oldal nem szedi le pedig a se megkéri?

    Ilyen kérdések is jók lenének,

    Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz AS #81 üzenetére

    A manóba, igazad van, előbb kellett volna szólnod... és ha tudnád, hogy még milyen telefonokról van infónk, amiket tilos kiszivárogtatni...

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Athos07

    senior tag

    válasz Bog #82 üzenetére

    Naaa, ne csináld máááár :DDD

    De azt pl. meg se próbáld :U , hogy fake felhasználónéven (pl. Nem_Bog), anoním IP-ről besurranva elcsepegtess érdekességeket mondjuk a megszokottnál korábban (<1év) érkező k900i-ről (a 2. CyberShot SE-ról), vagy a k800i Walkman-tesójáról... :DDD

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

  • AS

    félisten

    Ne viccelj Athos07 , még szép hogy tudnak telokrol hiszen ez a munkájuk.
    Jó kapcsolatok stb stb
    Látják a prototipusokat, de úgy kell róla hallgatni mintha katonai titok lenne.

    Samsungos barátom is olyan infókat adott olyan telokrol régebben amik akkor még nem is léteztek hivatalosan de már kész volt közben :)

    Vagy Jó pl volt a pikejes se is,

    Na de ez már off és szerintem Bognak is kellemetlen lenne ha ilyen dolgokról beszélnék.

    Viszont a Nokia n95 kémfosnak gratulálok. :C
    Milyen jo kis botrány lett az orosz forumon belöle :DD

    [Szerkesztve]

    Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz AS #84 üzenetére

    Hát azért ennyire nem vagyunk a tűz közelében, ergo nem tapogatunk minden nap olyan mütyüröket, amik csak két év múlva lesznek piacon, de szállingóznak az információk innen-onnan, néha véletlenül látunk egy-két okosságot, ez minden.

    A dolog jogi vonatkozásai, hogy kiszivárogtassunk infókat annyira nem érdekel, elvileg nemigen lehetne szankcionálni, hogy ha látok valamit, akkor lefotózzam, de a gyártókkal való jó kapcsolat mindkét oldal számára előnyös. Ha valamit tesztelünk, és az nem nyeri meg tetszésünket, azt úgysem rejtjük véka alá, ezzel pedig minden gyártó tisztában van.

    Eddig csupán egyszer kaptunk haragos visszajelzést egy teszt után, de ettől még nem változtattunk rajta, többször kapunk inkább pontosítási kérelmeket, amelyeknek eleget teszünk, ha azok valósak.

    Illetve külföldi forrásokra hivatkozva több ízben linkeltünk fotókat, amelyek miatt írkált már a nemzetközi SE jogi csapata levelet, de legutóbb valami hasonló történt a BenQ-val. Itt sincs probléma, hiszen nem a mi szerverünkön vannak az infók, mi csak linkelünk, azt nem tiltja semmi, ennek ellenére a gyártói kéréseket tisztában tartjuk.

    Na, ennyit erről, Athos, ne várd, hogy álnéven (Gob?) bejövök hinteni az információt:)

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #58 üzenetére

    Üdv!

    Bocs Mindenkinek, és Neked, hogy csak most válaszolok erre a hsz-ra d nem voltam gépnél...

    ''Egyébként én úgy tudom, hogy nem képes mp3-ra csak atracra az NW-e507''

    [link]


    mrlujoak


    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • blueMerle

    veterán

    válasz mrlujoak #86 üzenetére

    pffff....most viszont kezd megdölni minden bizalmam abban, hogy valóban minden ok nálad :F

    Te egyáltalán nem vagy tisztában a dolgokkal:
    Adatkonvertálás MP3 / WMA / WAV-ról ATRAC3 vagy ATRAC3plus formátumra
    tehát ez arról szól hogy NEM játszik le mp3-at csak tud arról atracba konvertálni

    Lejátszás és kijelzés

    ATRAC3 lejátszás
    Igen
    ATRAC3plus lejátszás
    Igen
    Group funkcióművelet
    Igen
    Ismétlés
    Igen
    Véletlen sorrendű
    Igen
    Digital Sound Preset funkció.
    Igen
    Digital Mega Bass
    Nem
    AVLS
    Igen
    Tartás
    Igen

    Ez pedig magáért beszél....
    Nézd átt picit jobban a dolgokat, mielött butaságokat beszélsz!

  • mrlujoak

    veterán

    válasz blueMerle #87 üzenetére

    Kérlek, akkor nézd meg, az összes technika adatot, az összes mp3 lejátszónál!


    A Sony sajátossága, hogy így írja őket:

    [link]

    vagy:

    [link]

    vagy:

    [link]

    vagy:

    [link]

    vagy, itt egy nem flash és HDD-s mp3 lejátszó család. Itt pl, Codec funkcióként jeleníti meg az mp3 és Atrac lehetőséget:

    [link]

    Mindegyik mp3(!) lejátszó családból, kiemeltem egyet-egyet.
    ezeknél mnd van mp3 lejátszás, hisz a Sonynak NINCS olyan terméke, ami csak Atracot tudna lejátszani.
    Az mp3 lejátszás az elsődleges, és az Atrac a másodlagos mód.

    Nekem D-NE 700 és NW-E405- sWalkmanom van. NEM kell konveálni mp3-at!
    Az az elsődleges!

    ''Te egyáltalán nem vagy tisztában a dolgokkal:''(... bla bla bla)
    és

    ''Ez pedig magáért beszél....
    Nézd átt picit jobban a dolgokat, mielött butaságokat beszélsz!''

    Most írjam ugyanezt?!

    Nem.

    De azért a bizalmam nem dől meg benned...

    mrlujoak

    Ja, még valami:

    Te írtad:

    ''Adatkonvertálás MP3 / WMA / WAV-ról ATRAC3 vagy ATRAC3plus formátumra
    tehát ez arról szól hogy NEM játszik le mp3-at csak tud arról atracba konvertálni''

    Ez azt jelenti, hogy mp3 és WMA, netán WAV formátumról lehet Atracba konvetálni a Sonic Stage program segíségével

    mrlujoak








    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz mrlujoak #89 üzenetére

    Itt egy kép a NW-E507-s MP3 lejátszóról! És szerintem ha nem játszana le mp3-at, akkor nem lenne oda írva a készülék oldalára h. mp3/atrac, mivel a tömörítést így nem tűntetnék fel! [link]

  • Cathfaern

    nagyúr

    mrlujoak:
    Részben igazad van a kérdéssel kapcsolatban, de szerinted ő tudja, hogy miért nem került bele? Ha tényleg marketinges vagy, akkor pontosan tudnod kéne, hogy nem. Mint ahogy azt se tudja, miért pont ekkora felbontású kijelző került bele, vagy miért ilyen alakúak a gombok, stb. stb. Azokra is csak ilyesmi, általános és kikerülő, választ tudna adni.

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Atomgeszi #90 üzenetére

    Pont ez a lényeg, hogy mindegyik Sony mp3 lejátszó lejátsza az mp3 formátumot.
    A Sony-nak NINCS csak Atrac-ot játszó lejátszója, mert amelyik Tudja az Atrac tömörítést, az tudja az mp3-at is kezelni!
    Az mp3 az elsődleges fájlformátum az mp3 lejátszóknál, az Atrac pedig Sony Walkman fejlesztés, és egy plusz lehetőség...

    Ezt már ezelőtt is leírtam, lényegében ugyanazt írtad, amit én próbálok megértetni emberekkel kevés sikerrel.

    Kösz az infot, de ezt speciel nem nekem kellett volna írnod. Én tudom...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Cathfaern #91 üzenetére

    Nem igazán egyértelmű a SE vezetőségének döntésláncolata.
    A joy-ok kapcsán, már évekkel ezelőtt nagyobb tervezési beruházásokat kellett volna lépni, de valószínű, hogy a javítási kalkulációk, kevesebb profitkiesést eredményeztek volna, mint az újratervezéssel kombinált javítás.

    De ebben az esetben (Atrac) nem értem, miért nem lehet egy nyomorult technológiát átvenni a Sony Walkman-tól.
    Ennek a lényegi része érdekelt volna. De látom rajtam kívül nem sok embernek a fantáziáját mozgatta meg igazán.
    Mindenki belenyugodott a maszlagba, hogy online letöltés meg a többi blabla...

    Azért, mert valaki a marketing oldalt erősíti, az nem jelenti azt, hogy tudnom kellene a döntések okait.
    Én az eladási, segítségnyújtási struktúrát dolgozom ki, közöm nincs a mit miérthez, inkább a mit, kinek, hogyanhoz!

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kohi

    tag

    Akkor nincs valami sok dolgod, ha egész nap itt lógsz :) Melleselg a t-com-nak nem kell valami nagy erősítés, így is erősen egyenuralkodó és az is marad. Egyébként a sony walkmanok alapvetően aatrac lejátszók és érdemesebb ezért rájuk olyan formátumot rakni. Igen van mp3 támogatás is de alapvetően olyan kusza a termékleírásuk mint az egész weboldaluk: sz*r
    pl: elérhetőségeiknél megvan adva egy email cím amire lehet írni. nos ha oda írsz egyből jön egy bot, hogy az csak üzleti célra van...... Agyasok nagyon. :Y Jajj de sok kenyérpusztító ember van :)

  • Balinov

    félisten

    T. Uraim,

    jól látom-é az interjuhból ill. az itt lévő postokból,hogy a SEUS versus T-mobile kérdést nem kérdeztétek meg? időhiányában,helyhiányában vagy csak szimplán el lett felejtve?

    Köszi előre is a megtisztelő válaszotokat
    üdv
    Balinov

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #94 üzenetére

    Szia!

    Épp betegszabin vagyok, hangszálgyulladással itthon, immáron két hete, de láthatod, többnyire be-benézek az oldalra, amit akár a melóhelyemről is megtehetnék.

    ''Egyébként a sony walkmanok alapvetően aatrac lejátszók ''

    Kérlek nézz utána, hogy mit is takar pontosan a Walkman szó!
    Nem azt hogy mit jelent, hanem hogy miért született meg!

    .
    .
    .
    .
    .
    Remélem ennyi idő elég volt... :D

    Szóval, magunkkal vinni a zenét, ez volt a cél a nyolcvanas években.ezért alkották meg szakemberek a sétálómagnót, amit Walkman logoval le is védettek.

    Az első Walkmanok kazetta (MC) segítségével juttaták a zenét hozzánk mozgás közben.

    Aztán megjelentek az auidió cd-k, és a cd Walkmanok ezeket használták, audió formátumban. Atracnak se híre se hanva, pedig jóideje van már Sony Walkman!

    Aztán megjelenik, teret hódít a tömörített zene, az mp3.
    Ekkor a Sony is - a MD mellett, ami audió és mp3 lejátszására is alkamas - belép az mp3 lejátszók körébe, létrehozza a cd és mp3 lejátszóit, melyek lényegében audió cd-t lejátszó Walkmanok, amik felismerték és használni tudták az mp3-mal teleírt cd-t is.

    Nemsokkal ezután a flash memóriás mp3 lejátszók is megjelennek, de velük párhuzamosan a Sony kifejleszti a saját tömörítési technológiáját az Atrac formátumot.

    Ezt aztán elérhetővé teszi az mp3 mellett, de nem annak helyén!

    Ma már a Sony termékpalettáján szereplő mp3 lejátszók lehetnek:
    cd-mp3 lejátszók, akár Atrac móddal is
    MD lejátszók, mp3 és akár Atrac mód
    Flash és HDD-s mp3 lejátszók akár Atrac-kal
    illetve asztali és hordozható CD/MP3/DVD lejátszók mp3 és akár Atrac móddal



    Ami pedig a Sony oldalán fenn lévő fájlformátumokat illeti:

    Nem kuszák azok, ha belegondolsz, hogy egy legális számot milyen formátumban kapsz meg boltban, drága pénzért?
    .
    .
    .
    .
    Hát persze hogy audióban! Ezek után, ha magaddal akarod vinni kedvenc albumod kocogni, akkor leülsz szépen a popsidra és kiválasztod a pc-den a neked legjobban tetsző fájlformátumot, konvertálsz...
    Na így talán érthetőbb a Sony megfogalmazási rendszere nem? :)


    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • kohi

    tag

    válasz mrlujoak #96 üzenetére

    Nos, jobbulást kívánok először is.
    De le szeretném szögezni, hogy tisztában vagyok a walkman jelentésével. Én a jelenlegi kínálatra gondolván jelentettem ki , hogy főleg atrac szabványt támogatják hiszen a sajátjuk és ezt szeretnék erősíteni. a Fölösleges kioktató jellegű rizsa viszont nem volt szimpatikus és más téren se megnyerő, szeritnem mellőzzed mert csak agressziót kellt. Az oldalt említve pedig nem a zeneboltra gondoltam és nem is arra tettem említést de nyilván elterelte a figyelmed a kis prezentációd a walkman multjáról.
    De nincs harag? -hogy téged idézzelek :)

    Nah minden jót ! :P

  • mrlujoak

    veterán

    válasz kohi #97 üzenetére

    Szió!

    Köszönöm a jobbulást kívánást :D

    ''Én a jelenlegi kínálatra gondolván jelentettem ki , hogy főleg atrac szabványt támogatják hiszen a sajátjuk és ezt szeretnék erősíteni.''

    Ne felejtsd el, hogy a Sony-nak van még mostani megjelenésű mp3 lejátszói, amik nem támogatják az Atracot, annak ellenére hogy mp3 lejátszásra képesek.
    Ne csak flash és HDD-s technológiában gondolkozzunk...

    Ilyen pl a D-NE 004/005 és a D-NF 007 is.

    Ebből is látszik, hogy a Sony igen is alkalmazza - vagyis szereti alkalmazni az Atrac-ot és ezért is furcsa, hogy a SE Walkman mobilokban nincsen benne - ezt a tömörítést az mp3 mellett, de nem az mp3 helyett.
    Azért belátod ugye, hogy a Sonynak nincs csak Atracot lejátszó masinája?

    A weboldalt említve én sem a zeneboltra gondoltam.
    A Sony Hungária oldalát (www.sony.hu) azért említettem, mert a mostani és régebbi Walkman modellek műszaki alapadatait ott találhatod meg, igaz kissé furcsa szakzsargonnal fűszerezve, amit sokan félreértenek, és ebből ugye, félreértések adódnak, mint ami fentebb is volt az Atrac és az mp3 kapcsán. Ezt tisztáztam veletek, hogy nem az oldal rossz, hanem az info, ami a birtokotokban volt.

    Annak örültem, hogy felesleges kioktatásnak tartottad a Walkman történelmét, mert akkor elolvastad, okultál belőle és véleményt alkottál róla. Ez volt a cél!
    Remélem a későbbiekben hasznát is veheted majd a tartalmának, legalább alapként...

    Szóval üdv:

    mrlujoak



    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz mrlujoak #93 üzenetére

    Félreértesz, épp azt írtam, hogy te se tudsz ilyen infókat, és ő se tud.

    Viszont a Sony lejátszóvonalának fejlődésében tévedsz. Ugyebár először MC, majd CD, utána minidisc, idáig oks. Viszont utána először a flash alapú lejátszói jelentek meg amik csak atrac-ot támogattak, mp3-at nem, azaz mp3-at csak úgy, hogy a hozzá adott szoftver (ez még az ősidők, ekkor szinte minden lejátszóra csak külön szoftverrel lehetett) átkonvertálta atracá. Sajnos pontos modellszám(oka)t nem tudok mondani, de PH! régebbi topicjaiból elő lehetne ásni. Ezután jelent meg (elég későn, már szinte minden kínai cég is adott ki akkor CD-s mp3 lejátszókat) az első CD-s MP3 lejátszója (az atrac plus debütálásával), és ezzel párhuzamosan kezdte el kiadni az MP3-at natívan is támogató flash lejátszóit. Sajnos ehhez se tudok modellszámot mondani, pedig valahol nekem is van egy ilyen a szobámban.

    Az interjúval kapcsolatban pedig:
    Tény, nem arra adott választ, ami a kérdés volt. De a válasz egyszerű: mert a fejlesztők úgy gondolták nem érdemes belerakni. Lehet ennek megvan a technikai, esetleg licenszbeli háttere, de ez pontosan ugyanúgy nem publikus információ, mint ezer más termék ezer más funkciójával kapcsolatban.

  • palm treo 75

    tag

    Nem viték a kérdéseket tulzásba mind a két válaszol a......ugyanaz

    Go! Go! Nokia!!! N95 + 8GB

Új hozzászólás Aktív témák