Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz Bog #25 üzenetére

    A teszet ötven százalékban meg lehetne valósítani, mert a régi telókat már elég olcsón meg lehet venni... ;]

    Samsung Galaxy A54

  • kohi

    tag

    válasz Bog #25 üzenetére

    Én arra gondoltam, hogy elég lenne a gyártók által ígért hépróbáknak alávetni :) Bár lehet abból is kapa lenne :)

  • Atomgeszi

    veterán

    válasz Bog #28 üzenetére

    Oroszok pedig azt csinálják,[link] csak nem sárral..... tiszta vizet öntenek a telefonba :DDD izé... pohárba...

  • kohi

    tag

    válasz Bog #28 üzenetére

    [OFF]Najó, van benne valami :U
    De azért úgy belegondolva izgalmas lenne meghempergetni a homokban a telókat. :) :DD

    [Szerkesztve]

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #40 üzenetére

    Bocs hogy vitázni akarok, de tulajdonképp mi elégített ki a válasz kapcsán?
    Mert nem volt válasz.
    Az viszont napfényre került, hogy milyen is az mp3 és a többi tömörítés, mi is a célja a SE mérnökeinek az online letöltéssel.
    De. Most és előrethatólag még egy-két évig nem az AAC formátum, hanem az mp3 fog dominálni akár a PC, akár a hordozható zenelejátszók körében.
    Ez csak álom, hogy egy kettőre más lesz a ''divat''

    Nekem a 2004-es SE modellem is tudja az AAC-t kezelni és nem is volt mégcsak kényszerérzetem se, hogy használjam...

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #47 üzenetére

    A letöltési ok sem igazán meggyőző érv, hiszen most is Walkman mobilom van - mint már írtam, W810i - és most sem töltök, pedig megtehetném.
    A beszélgetésünk nem arról szól, hogy melyik miért jobb, bár már erre terelődik az eszmecsere, hanem arról, hogy miért nem lehet a Sony testvérekhez hasonlóan ismertetni az Atracc technológiával.

    A letöltési lehetőség meg lehet, hogy nem jön képbe a klasszikus Walkman lejátszóknál, hisz azok mp3 formátumban töltődnek le. De akkor miért is erőlteik - még - az AAC formátumot?

    Mondja ki kerek perec, hogy nem érdekük az Atrac technológiát alkalmazni a Walkman mobiloknál, hisz a drágább adatforgalomból eredő letöltést kívánják előtérbe helyezni, hogy mindez plusz pénzt hozzon...

    De akkor ne azzal kerülje ki a válaszadást, hogy miért jó, nem jó az mp3, az Atrac(...) és miért jobb az AAC.

    Ennyit jeleztem, ez nem tetszett.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • (An)Dante

    őstag

    válasz Bog #47 üzenetére

    Nem az ATRAC3plus bukott meg csak az azzal együtt járó jogvédelmi procedúra. Nevezetesen az, hogy a SonicStage titkosítva, elkódolt néven másolja fel a lejátszókra, melyeket nem lehet sehova másolni és bizony Windows újratelepítéskor néha újra kell grabbelni az összes zeneszámot is, mert közli a szoft, hogy nincs hozzá megfelelő jogosultság..

    Én meglehetősen érzékeny vagyok a hangminőségre, és nem sok más olyan formátum van aminél egy 48 - 64 kbit-re tömörített állomány hallgatás esetén ne téptem volna ki visítva a fülest.. ;)

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #64 üzenetére

    Bog!

    Ismersz, nem az a baj hogy kinek mi lenne jó, hanem hogy miért nincs?

    A miért itt a fontos.

    És nem is pontosan a miért, hanem az, hogy amikor egy interjú során valaki felteszi ezt a kérdést, akkor minden másról hablatyol Wágner úr.

    Kérdés:

    ''A Walkman (s egyben a médialejátszóval rendelkező) mobilok miért nem támogatják a Sony Atrac tömörítését?''

    Erre a válaszok:

    ''Az Atrac és az MP3 két különböző formátum.'' - ki kérdezte? Aki a kérdést feltette tudja, akinek a válasz a fontos az is tudja

    ''Az MP3 már nem a legtökéletesebb formátum arra, hogy mobil eszközökben használjuk, hiszen egy zeneszám, függően a hosszától és a tömörítési rátától 3-5 megabájt méretű. '' - Ezt sem kérdezte senki! De ezzel a mondattal a SE éppen taroló Walkman szériáját minősítette le, hisz a W széria mp3 lejátszó, azt a nem legtökéletesebb mp3 formátumot használja és fogja is használni (W850i, W950i...)

    ''Mi a fontos a szolgáltatóknak?'' - engem nem a szolgáltató fontossági köre érdekel. Azt használok amit akarok és éppen szeretnék.

    ''Hogy megfelelő minőségű zenét még kisebb méretben tudjanak eljuttatni a felhasználóknak. Erre sem az MP3, sem pedig az Atrac nem a legtökéletesebb megoldás, ezért van az AAC, az AAC+ és az Extended AAC+. Ezek olyan kódolási eljárások, amelyek megtartják a minőséget, a zeneszám harmada és negyede az MP3 méretének.''
    - Tudjuk mi az AAC és családja ezt sem kérdeztük. Az mp3 nem a legtökéletesebb megoldás az eljuttatáshoz? Akkor miért ez éli a virágkorát?! Sőt lásd Voda Live! nemrég vezette be az mp3 letöltést. Igaz DRM védelemmel...

    ''A Sony Ericsson célja, hogy nem csak CD-ről grabbeljen a felhasználó, hanem a zenéket online, letöltve is elérje, erre pedig az előbb említett formátumok a megfelelőek.''
    - Hiába az AAC erre a legtökéletesebb, ha nekem már vannak Atracban kódolt számaim, és nem is kívánok méregdrága letöltéseket eszközölni, habár megtehetném. Meg kérem, hagy én döntsem el, milyen formátumot szeretnék használni. Ha le is tölteném akár AAC-ben a számot, miért ne konvertálhatom másba?

    ''Előbb-utóbb a szolgáltatói zeneáruházakban is ebben a formátumban fognak megjelenni ezek a tartalmak, sőt a független online zeneboltokban is így lesz (pl Virgin).''

    -Inkább utóbb, mint előbb. A mai letöltési rendszer mp3-ra épül. Akkor miről beszélünk?

    És akkor ebben hol van a válasz a kérdésre? Az nem válasz, hogy azért nincs mert az AAC jobb, és majd, valamikor AAC-ben lehet letölteni a zeneszámokat!
    Én most is letöltöm, vagy megveszem az eredeti audiót és írom át mp3-ba és Atracba, attól függően, melyik mp3 lejátszómat kívánom hallgatni.

    Ezen akadtam ki, mikor Wágner Úr válaszát olvastam.
    Az, hogy kinek miért szimpi, vagy nem az Atrac, az egyéni vélemény.

    Ha a Sony Walkman termékei nyújtják ezt a lehetőséget, akkor a SE Walkman termékei miért nem? Vagyis nyújtja, amit az interjúalany - szégyenszemre - elfelejtett, hogy van olyan SE termék, igaz kiegészítő, ami bizony képes az Atrac lejátszásra. Egy különálló BT headset, amibe a MS Duo, PRO Duo kártyát is bele lehet tenni, akár Atrac számokkal telezsúfolva. HBM-30! Már 2003-ban megjelent.
    Akár hárítani is tudta volna ezzel a kiegészítővel a kérdést, ha elég talpraesett lett volna...
    Ha Atrac-ot akakr, vegyen HBM-30 BT headsetet, ami azt is le tudja játszani!
    [link]


    És még mindig nyitott a kérdés: MIÉRT nem támogatják még mindig a SE készülékek - Főleg a Walkman széria tagjai - az Atrac tömörítést?

    De idézlek:

    '' Javaslom, hogy tegyetek pontot a dolog végére. Nincs a Walkman mobilokban Atrac.''
    - jó marketinges révén - mert az vagyok - miért nincs? (..)

    ''Ez a felhasználók kábé 1%-anak tűnik fel, de attól még ők is megveszik a telefont (lásd: mrlujoak). Akkor mi a frásznak fejlesztené bele a gyártó?'' - a Sony miért teszi bele? Az pedig egyéni vélemény, hogy ki használná ki...

    Én speciel az AAC-t nem használom a Walkman mobilomban.

    mrlujoak


    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz Bog #68 üzenetére

    Na!!!

    Ne durvuljunk! :((
    ''Nem hiszem, hogy ezt olyan baromi nehéz belátni.'' :(( :((

    De látod? Nem vagy Wágner, mégis választ, értékelhető választ adtál:

    ''Az SE csak azokat a dolgokat veszi át a Sony-tól, aminek látja értelmét. Ennek nem látta.''

    Mellesleg a Walkman-hoz már az Atrac is hozzátartozik, csakúgy mint a MegaBass!
    Már nincs olyan Walkman a Sony új kínálatában, ami ne támogatná ezt a formátumot.
    Ha a Sony látja ennek értelmét, és használja, akkor a SE miért nem?

    Na erre kellett volna egy igazi, szaftos választ adnia Wágner úrnak!

    Szóval Bog nem értem miért olyan baromi nehéz megérteni egy álláspontot. - na jó, ez vicc volt, én nem durvulok, de kérlek te se! Nem adtam rá okot, és elvárom, hogy ha én egy hangnemben írok, akkor úgy is válaszoljanak...
    Nincs harag, csak tényleg figyeljünk oda. Értelmes, 2006-ban élő Homo Sapiensek vagyunk! :)

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Athos07

    senior tag

    válasz Bog #82 üzenetére

    Naaa, ne csináld máááár :DDD

    De azt pl. meg se próbáld :U , hogy fake felhasználónéven (pl. Nem_Bog), anoním IP-ről besurranva elcsepegtess érdekességeket mondjuk a megszokottnál korábban (<1év) érkező k900i-ről (a 2. CyberShot SE-ról), vagy a k800i Walkman-tesójáról... :DDD

    ''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

Új hozzászólás Aktív témák